Spojte se s námi


Hokej

Kanadské bodování Čechů v NHL: Pastrňák jasným lídrem, nejlepším bekem pořád Hronek. Jak jsou na tom ostatní?

Týmy v kanadsko-americké NHL mají za sebou odehraných už přes 20 zápasů a je tedy ideální čas na to si opět připomenout, jak si v nejslavnější hokejové lize světa vedou čeští hokejisté.

Publikováno

dne

Týmy v kanadsko-americké NHL mají za sebou odehraných už přes 20 zápasů a je tedy ideální čas na to si opět připomenout, jak si v nejslavnější hokejové lize světa vedou čeští hokejisté.

Kdo by vlastně čekal něco jiného? David Pastrňák je v současné době jednoznačně nejlepším českým hokejistou v NHL, a tak není žádným překvapením, že vévodí kanadskému bodování našich legionářů.

V jednadvaceti zápasech zaznamenal už třináct gólů, přičemž na dalších osmnácti se podílel jako asistent. Dohromady tedy posbíral už 31 bodů a je zároveň pátým nejproduktivnějším hráčem v NHL.

Před ním v současné době figurují čtyři hráči – Cale Makar, Quinn Hughes, J.T. Miller a dosavadní lídr kanadského bodování NHL Nikita Kučerov.

Druhým nejlepším českým hokejistou co do produktivity je stále Filip Hronek. Obránce Vancouveru ve třiadvaceti odehraných utkáních zaznamenal třiadvacet bodů. Jeho bodový příspěvek však tvoří hlavně asistence, kterých má na kontě 21.

Kanadské bodování Čechů je od třetího do pátého místa velmi vyrovnané. Zatím 16 bodů na kontě má třetí Pavel Zacha (7+9), rovněž šestnáct bodů má na kontě Tomáš Hertl.

Útočník San Jose vsítil čtyři branky a na dalších dvanáct přihrál. Pátý je forvard Caroliny Martin Nečas, jenž vypálil přesně šestkrát a přispěl osmi asistencemi.

A rovněž i na ostatních pozicích je kanadské bodování Čechů zatím velice vyrovnané. Šestý Ondřej Palát zapsal 10 bodů za dva góly a osm nahrávek. Radko Gudas je momentálně sedmý se sedmi body, hned tři hokejisté nasbírali 6 bodů – Radim Zohorna, Jakub Vrána a Filip Chytil.

Mimo nejlepší desítku pak figurují Dominik Kubalík, Filip Zadina (oba po 5 bodech), David Jiříček, David Kämpf (oba po 4 bodech), Jakub Lauko (3 body), Radek Faksa (2 body) a Jan Rutta (1 bod).

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené