Spojte se s námi


Hokej

Kanada vs. Lotyšsko: Preview a tipy na sázení 

První den mistrovství světa nabízí tradičně i zápasy Davidů s Goliáši. Jedním z nich bude i duel mezi Kanadou, která má hokej od pradávna v krvi a zarputilými Lotyši. Má vůbec ale domácí tým šanci na úspěch?

Publikováno

dne

První den mistrovství světa nabízí tradičně i zápasy Davidů s Goliáši. Jedním z nich bude i duel mezi Kanadou, která má hokej od pradávna v krvi a zarputilými Lotyši. Má vůbec ale domácí tým šanci na úspěch?

Zdroj: Pixabay

Na začátek můžeme říct, že ačkoliv očekáváme během šampionátu i několik překvapivých výsledků, výhra Lotyšů by byla překvapení až příliš velké. Domácímu výběru přesto hraje do karet alespoň několik faktů.

Kanaďané málokdy na začátku turnaje hrají bezchybně. I když se třeba později nakonec stanou šampiony, rozjezd mají vždy vlažnější. Úvodní zápasy nevyhrávají na seniorské úrovni rozdílem několika tříd.

Lotyšsko se už dlouhá léta snaží o velké překvapení. Věří, že v domácím prostředí jim to pošlape lépe než obvykle. Přestože se nemohou spolehnout na své fantastické fanoušky v zádech. 

NĚCO Z HISTORIE

Kanada sehrála s Lotyšskem v rámci světových šampionátů už patnáct utkání. Neexistuje ani jeden historický záznam, kdy by v této dvojici favorit padl, nebo se šlo alespoň do prodloužení.

Nejtěsnější zápasy se odehrály v letech 2018 a 2014, kdy vyhrála Kanada hubeným rozdílem 2:1. Naopak největší kanonádu předvedla v roce 2006. Na stejném místě, ve stejné aréně deklasovala Kanada domácí tým 11:0.

Jestli hrála roli přemotivovanost před plným hledištěm, to se už dneska nedozvíme. V úvodním utkání však nebude mít Lotyšsko důvod k nervozitě, jelikož tohle utkání bude sledovat v hledišti jen hrstka organizátorů.

ROZDÍL V ÚROVNI HOKEJE

Opírat se o výsledky z jiných šampionátů však příliš nemá smysl. Kanada má na tomto MS zcela jiný, podstatně slabší výběr, než jsme byli v posledních letech zvyklí.

Přesto mají v týmu plno hráčů, kteří už nakoukli do NHL. Úroveň jakéhokoliv reprezentačního výběru Kanady je na jiné úrovni, než nejlepší výběr Lotyšska. 

Nebude to však žádná smršť gólů v exhibičním stylu. I letos mohou mít Kanaďané kvůli nesehranosti pomalý rozjezd. Utkání zvládnou, o tom není příliš pochyb. Více, než pět branek však v utkání nečekám, přičemž oba týmy by se mohly trefit už v úvodní třetině zápasu.

Pro vyladění tiketu pak vidím docela lákavý kurz 1.70, že se Lotyši uchýlí k více než třem dvouminutovým trestům za zápas. Čistými zákroky totiž nebudou lépe bruslícím Kanaďanům stíhat.

Tip na zápas | Výsledek zápasu a počet gólů v zápasu Tip: Kanada a Více než 3.5 v kurzu 1,53 Tipsportu

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.