Spojte se s námi


Hokej

Kanada vs. Česká republika: Preview a tipy na sázení

Po třech letech se v semifinále mistrovství světa vrací pro české fanoušky atraktivní souboj Davida s Goliášem. Národní tým svede tuhou bitvu o postup do finále světového šampionátu ve Finsku s nevyzpytatelnou Kanadou.

Publikováno

dne

Po třech letech se v semifinále mistrovství světa vrací pro české fanoušky atraktivní souboj Davida s Goliášem. Národní tým svede tuhou bitvu o postup do finále světového šampionátu ve Finsku s nevyzpytatelnou Kanadou. Podmaní si obhájce titulu další vyřazovací zápas? Nebo bude na konci duelu slavit Jalonenův systém?

Ačkoliv bychom si asi na první volbu vybrali jiného soupeře, dosavadní průběh turnaje nám přidělil jednoho z největších favoritů. To co předvedli Kanaďané v závěru čtvrtfinálového utkání se Švédy totiž doslova nahání hrůzu.

Přitom v základní skupině to opět vypadalo s javorovými listy všelijak. Začátek turnaje se jim rozhodně vydařil lépe, než loni v Rize. V závěru si však připsali na jejich poměry celkem vysokou porážku se Švýcarskem 3:6, následně dokonce ztratili všechny body proti Dánsku.

Jak už to ale bývá, když začne play-off, přepíná Kanada do zcela odlišného režimu. Ve čtvrtfinále se Švédy byli dvacet minut od vyřazení, když prohrávali už 0:3. 

Na začátku třetí části ale snížili, a pak doslova a do písmene, drtivým závěrem dokázali poslat utkání do prodloužení. V něm dokonal žlutomodrou zkázu v přesilovce Drake Batherson. Pokud si tedy do teď někdo myslel, že je Kanada něco jako poměrně hratelný soupeř, teď si nemůže být jistý vůbec ničím.

Češi po docela nevyrovnaných výkonech v základní skupině dokázali porazit ve čtvrtfinále Německo 4:1. Ať už se ale Němci prezentovali na turnaji jakkoliv, byla výhra českého týmu spíš povinnost. Ta opravdová výzva totiž přijde až teď.

NĚCO Z HISTORIE

Mezinárodní hokejová scéna pamatuje řadu velkých bitev s Kanadou. Tou nejpamátnější a nejslavnější je olympijské semifinále z Nagana v roce 1998. Tenkrát Robert Reichel rozhodl utkání až v nájezdovém rozstřelu, který budí po nocích tehdejší kanadské hvězdy dodnes.

Naopak nejvíce české fanoušky bolí asi porážka v semifinále v roce 2015 na domácím šampionátu v Praze. Právě Kanaďané odvrátili touhu českého týmu na zisk zlaté medaile v domácím prostředí. Byli to nakonec oni, kteří vyloupili pražskou zlatou truhlu.

TIPY NA SÁZENÍ

Ať už jde o historii posledních let nebo současné postavení obou reprezentací, je podle sázkových kanceláří v kurzu 2,28 o něco málo větší favorit Kanada. 

Proti silnému soupeři bude pro český tým velmi těžké udržet celých šedesát minut nastavený systém Kariho Jalonena. Pokud však lze najít v kanadské hře nějaké mezery, může to být v obraně.

V tom případě by se nabízela klidně i remíza a případné prodloužení, kde by se hrálo už vabank v podobě tři na tři. V případě desetiminutového nastavení v play-off by tak jen těžko došlo až na samostatné nájezdy.

Pokud věříte, že se utkání rozhodne právě v prodloužení, na jakoukoliv stranu, kurz 5,10 vás nejspíš potěší.

Obecně však sázkaři v Česku národnímu týmu příliš nevěří. Na vítězství našich si vsadilo zatím jen 26 procent uživatelů. Dalších šest procent věří spíš ve výše zmíněnou remízu. K vítězství Kanady po šedesáti minutách se pak přiklání hned 68 procent tipérů.

Zdroj: Tipsport

Reklama

Hokej

Češi zářili v NHL! Rutta s Palátem vystřelili Tampě vítězství a vše se tak ještě dramatizuje

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

Publikováno

dne

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

V pátém zápase finále NHL dokázala Tampa Bay snížit stav série na 2:3. Tentokrát hráli hlavní roli v utkání i dva čeští hokejisté.

Jan Rutta byl autorem úvodní branky, když se prosadil zpoza kruhu v první třetině. V play off se prosadil v této sezoně vůbec poprvé.

Následně vyrovnal skóre Valerij Ničuškin, Tampě ale vedení vrátil jeho ruský kolega Nikita Kučerov. Colorado se nevzdávalo a na začátku třetí třetiny skóroval Cale Makar.

Vítězný gól ale vstřelila Tampa, přesněji její český forvard Ondřej Palát. Ten unikl obraně a následně propálil gólmana skrz betony.

Colorado tak ještě slavit nemůže a naopak se vše ještě pořádně zdramatizovalo. Pavel Francouz, gólman Colorada jenž strávil zápas na lavičce, si tak zatím bude muset počkat.

Zdroj: NHL

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Cena nové arény v Brně raketově vzrostla. Blíží se k sedmi miliardám

Publikováno

dne

Brno hlásí další posun v realizaci plánů na výstavbu nové multifunkční arény. V úterý brněnští zastupitelé schválili stavbu multifunkční haly na výstavišti a její financování. V době, kdy ceny nejen stavebních materiálů rostou jako dobře živené dítě, vzrostla předběžná cena arény z původních 4 miliard na současných 6,8 miliard.

Sice zatím neleží na stole žádné konkrétní termíny, nicméně proces kolem nového brněnského stánku je stále v pohybu. Město ukončilo výběr stavební firmy a schválení výběru má v nejbližší době projednávat rada města.

Celkově má vyjít stavba se vším všudy na 6,8 miliard, z čehož samotná hala vyjde na 4,4 miliardy. Jedna miliarda je rezerva pro případ inflace a zdražování materiálů a zbylá část je určená na další přidružené stavby a pozemkové transakce.

Radní města Petr Kratochvíl řekl, že město bude čerpat zhruba dvě miliardy korun z úvěrů. Dalších 300 milionů korun přispěje Národní sportovní agentura a 200 milionů Jihomoravský kraj. Město ze svého rozpočtu pak zaplatí zbylé téměř čtyři miliardy v průběhu stavby.

Nová aréna je označována za největší strategický projekt města Brna. Sloužit má výhradně k domácím zápasům místního hokejového týmu HC Kometa Brno, ale taky na koncerty, výstavy, kongresy a jiné veřejné akce. Celkem by měla mít hala až třicet variant využití. Její kapacita by měla pojmout až 13.300 diváků.

Stavba tak rozsáhlé multifunkční arény je velkým zásahem do městské infrastruktury, a tak s sebou přináší další navazující projekty a investice. Pro hladké fungování haly je důležité zajistit dostatek parkovacích míst pro návštěvníky. Společně s tím by mělo vzniknout zhruba 1 300 parkovacích míst.

ARENA BRNO vyroste v areálu BVV za pavilonem Z mezi pavilony F a G1, podle plánů by mohla začít už v letošním roce. Město předpokládá, že hala bude vydělávat tak, aby každý měsíc provozovatel platil miliony korun do rozpočtu Brna.

Zdroj: Deník, ARENA BRNO

Pokračovat ve čtení

Hokej

Hadamczik: Politika je svinstvo, válkou trpí nevinní lidé. Čechy bych kvůli KHL netrestal

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky.

Publikováno

dne

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky. Součástí cesty za hokejovým vzkříšením bude ale taky několik méně příjemných témat. Třeba i válka na Ukrajině.

V posledních dnech se objevují další a další slovenští nebo čeští hokejisté, kteří se rozhodli cestovat za prací do Ruska, které momentálně celý svět považuje na nepřítele číslo jedna. Čerstvě podepsaný kontrakt ve Vladivostoku má i útočník Rudolf Červený.

Zatímco někteří lynčují hráče mířící do KHL, jiní se zase staví do role obhájců. Mezi ně se řadí i novopečený kouč českého hokejového svazu Alois Hadamczik.

Hráči taky chtějí nějak uživit rodinu. On ale nejde bojovat proti demokracii. On si přece nebere pušku a nejde střílet do Ukrajinců,” zastal se Hadamczik českého útočníka v rozhovoru pro Sport.cz.

Sám šéf českého hokeje válku striktně odmítá. Na současnou situaci má jasný názor, který mu vštípil do hlavy už dříve jeho otec.

Politika je svinstvo. Neznám všechny objektivní příčiny války. Pro mě je ale nejdůležitější, že válkou vždycky trpí nevinní lidé, nevinné obyvatelstvo,” vyjádřil lítost nad současnou situací na Ukrajině. 

Přesto se pozastavuje nad uprchlíky, kteří přijeli do České republiky v autech nejluxusnějších značek: „Je zajímavé, že jsou tady, a ne doma ve válce,” vyprávěl.

Fanoušci i novináři jsou teď ještě víc zvědaví, jak nový šéf Českého hokeje přistoupí k hráčům, kteří se rozhodnou odejít hrát hokej do Ruska: „Zakazovat našim lidem hrát v Rusku? To bych nedělal,” říká otevřeně.

Hokejové svazy Švédska a Finska už daly veřejně najevo, že pokud některý z jejich hokejistů odejde za hokejem do KHL, ztratí po dobu kontraktu veškerý nárok reprezentovat svou zemi. Podle vyjádření Aloise Hadamczika se nejspíš český hokej podobnou cestou nevydá.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené