Spojte se s námi


Hokej

Kam s Pastrňákem? Proč by se kvůli němu měla trhat fungující první lajna a proč ne?

KOMENTÁŘ – Česká reprezentace přivítá velkou, až by se chtělo říct obří, posilu. Z NHL přijede David Pastrňák, nejlepší český hokejista současnosti. Příjemné starosti tak nastávají trenérovi Kari Jalonenovi, kam s ním?

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Česká reprezentace přivítá velkou, až by se chtělo říct obří, posilu. Z NHL přijede David Pastrňák, nejlepší český hokejista současnosti. Příjemné starosti tak nastávají trenérovi Kari Jalonenovi, kam s ním?

David Pastrňák přijíždí na mistrovství světa, aby pomohl týmu k medaili. Jeho schopnosti jsou neoddiskutovatelné, momentálně po ledových kluzištích nejezdí lepší Čech. Jeho příjezd do Tampere je tak velice povzbuzující.

Jenže na druhou stranu přidělá trochu vrásky realizačnímu týmu. Pastrňák se totiž skvěle zná z Bostonu s Davidem Krejčím, se kterým si výborně rozumí jak na ledě, tak mimo něj. Oba se těší, až si spolu zase zahrají, což může být naposledy v kariéře. Pokud by Pastrňák přijel ještě před šampionátem, nebylo by o čem hovořit.

Jenže první dva zápasy ukázaly znepokojivý jev. Ze čtyř formací funguje pořádně jen ta první, kde po boku Krejčího nastupuje kapitán Roman Červenka a Matěj Blümel. Má tak cenu riskovat roztrhnutí jediné fungující trojice?

Za mě ano. Pastrňák je extratřída a jeho umění, po boku kamaráda Krejčího, má mnohem větší šanci dás dovést co nejdále v turnaji. Nepřijel, aby hrál menší roli ve druhé lajně. Navíc není jisté, jak by si sedl s Tomášem Hertlem, se kterým nikdy v životě nehrál.

Kolem Pastrňáka se musí vše postavit a přizpůsobit sestavu jemu. Zároveň by ale nebylo vhodné rozpojovat dvojici Červenka – Blümel, která šlapala celou přípravu s kýmkoliv po boku.

Nabízí se tak spojení Pastrňáka s Krejčím a Vránou v první lajně, ve druhé lajně Hertla „oživit“ fungujícím duem Červenka – Blümel. Případně do prvního útoku může putovat další posila z NHL, buď Tomáš Nosek nebo David Kämpf.

Netrhat, co funguje

Odlišný názor má ale jiný redaktor Ruiku, Rostislav Niedoba. Ten by první lajnu nechal pospolu.

„Osobně bych s příchodem Davida Pastrňák první útok nerozbíjel. Je to zatím nejlépe fungující část celé sestavy. Je pravda, že by oprášení spolupráce Krejčího s Pastrňákem z Bostonu vypadalo z příběhového hlediska dobře, ale na MS jsou důležitější jiné věci.

Naopak bych to viděl jako ideální příležitost nastartovat druhou a třetí útočnou informaci, které se zatím hledají. Na první pohled se ideálně nabízí postavit Pastrňáka do druhého útoku s Vránou a Hertlem. Všichni tři jsou zvyklí na zámořský styl hokeje, takže souhra by mohla být jednodušší.”

Ať Pastrňák nastoupí kdekoliv, jistě bude pro český tým obrovskou posilou. Doufejme tak, že trenér Kari Jalonen vybere nejvhodnější variantu, která nás dovede co nejdál.

Zdroj: Česká hokejová reprezentace

Reklama

Hokej

Češi zářili v NHL! Rutta s Palátem vystřelili Tampě vítězství a vše se tak ještě dramatizuje

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

Publikováno

dne

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

V pátém zápase finále NHL dokázala Tampa Bay snížit stav série na 2:3. Tentokrát hráli hlavní roli v utkání i dva čeští hokejisté.

Jan Rutta byl autorem úvodní branky, když se prosadil zpoza kruhu v první třetině. V play off se prosadil v této sezoně vůbec poprvé.

Následně vyrovnal skóre Valerij Ničuškin, Tampě ale vedení vrátil jeho ruský kolega Nikita Kučerov. Colorado se nevzdávalo a na začátku třetí třetiny skóroval Cale Makar.

Vítězný gól ale vstřelila Tampa, přesněji její český forvard Ondřej Palát. Ten unikl obraně a následně propálil gólmana skrz betony.

Colorado tak ještě slavit nemůže a naopak se vše ještě pořádně zdramatizovalo. Pavel Francouz, gólman Colorada jenž strávil zápas na lavičce, si tak zatím bude muset počkat.

Zdroj: NHL

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Cena nové arény v Brně raketově vzrostla. Blíží se k sedmi miliardám

Publikováno

dne

Brno hlásí další posun v realizaci plánů na výstavbu nové multifunkční arény. V úterý brněnští zastupitelé schválili stavbu multifunkční haly na výstavišti a její financování. V době, kdy ceny nejen stavebních materiálů rostou jako dobře živené dítě, vzrostla předběžná cena arény z původních 4 miliard na současných 6,8 miliard.

Sice zatím neleží na stole žádné konkrétní termíny, nicméně proces kolem nového brněnského stánku je stále v pohybu. Město ukončilo výběr stavební firmy a schválení výběru má v nejbližší době projednávat rada města.

Celkově má vyjít stavba se vším všudy na 6,8 miliard, z čehož samotná hala vyjde na 4,4 miliardy. Jedna miliarda je rezerva pro případ inflace a zdražování materiálů a zbylá část je určená na další přidružené stavby a pozemkové transakce.

Radní města Petr Kratochvíl řekl, že město bude čerpat zhruba dvě miliardy korun z úvěrů. Dalších 300 milionů korun přispěje Národní sportovní agentura a 200 milionů Jihomoravský kraj. Město ze svého rozpočtu pak zaplatí zbylé téměř čtyři miliardy v průběhu stavby.

Nová aréna je označována za největší strategický projekt města Brna. Sloužit má výhradně k domácím zápasům místního hokejového týmu HC Kometa Brno, ale taky na koncerty, výstavy, kongresy a jiné veřejné akce. Celkem by měla mít hala až třicet variant využití. Její kapacita by měla pojmout až 13.300 diváků.

Stavba tak rozsáhlé multifunkční arény je velkým zásahem do městské infrastruktury, a tak s sebou přináší další navazující projekty a investice. Pro hladké fungování haly je důležité zajistit dostatek parkovacích míst pro návštěvníky. Společně s tím by mělo vzniknout zhruba 1 300 parkovacích míst.

ARENA BRNO vyroste v areálu BVV za pavilonem Z mezi pavilony F a G1, podle plánů by mohla začít už v letošním roce. Město předpokládá, že hala bude vydělávat tak, aby každý měsíc provozovatel platil miliony korun do rozpočtu Brna.

Zdroj: Deník, ARENA BRNO

Pokračovat ve čtení

Hokej

Hadamczik: Politika je svinstvo, válkou trpí nevinní lidé. Čechy bych kvůli KHL netrestal

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky.

Publikováno

dne

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky. Součástí cesty za hokejovým vzkříšením bude ale taky několik méně příjemných témat. Třeba i válka na Ukrajině.

V posledních dnech se objevují další a další slovenští nebo čeští hokejisté, kteří se rozhodli cestovat za prací do Ruska, které momentálně celý svět považuje na nepřítele číslo jedna. Čerstvě podepsaný kontrakt ve Vladivostoku má i útočník Rudolf Červený.

Zatímco někteří lynčují hráče mířící do KHL, jiní se zase staví do role obhájců. Mezi ně se řadí i novopečený kouč českého hokejového svazu Alois Hadamczik.

Hráči taky chtějí nějak uživit rodinu. On ale nejde bojovat proti demokracii. On si přece nebere pušku a nejde střílet do Ukrajinců,” zastal se Hadamczik českého útočníka v rozhovoru pro Sport.cz.

Sám šéf českého hokeje válku striktně odmítá. Na současnou situaci má jasný názor, který mu vštípil do hlavy už dříve jeho otec.

Politika je svinstvo. Neznám všechny objektivní příčiny války. Pro mě je ale nejdůležitější, že válkou vždycky trpí nevinní lidé, nevinné obyvatelstvo,” vyjádřil lítost nad současnou situací na Ukrajině. 

Přesto se pozastavuje nad uprchlíky, kteří přijeli do České republiky v autech nejluxusnějších značek: „Je zajímavé, že jsou tady, a ne doma ve válce,” vyprávěl.

Fanoušci i novináři jsou teď ještě víc zvědaví, jak nový šéf Českého hokeje přistoupí k hráčům, kteří se rozhodnou odejít hrát hokej do Ruska: „Zakazovat našim lidem hrát v Rusku? To bych nedělal,” říká otevřeně.

Hokejové svazy Švédska a Finska už daly veřejně najevo, že pokud některý z jejich hokejistů odejde za hokejem do KHL, ztratí po dobu kontraktu veškerý nárok reprezentovat svou zemi. Podle vyjádření Aloise Hadamczika se nejspíš český hokej podobnou cestou nevydá.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené