Spojte se s námi


Hokej

Kadri, Subban či Niederreiter. Které hvězdy v NHL jsou stále volné?

Dnes je to přesně týden od startu trhu s volnými hráči v NHL. Zatímco velká většina hvězd, jako třeba Johnny Gaudreau či Ondřej Palát, už nové týmy našla, hned několik velkých jmen stále ještě čeká.

Publikováno

dne

Dnes je to přesně týden od startu trhu s volnými hráči v NHL. Zatímco velká většina hvězd, jako třeba Johnny Gaudreau či Ondřej Palát, už nové týmy našla, hned několik velkých jmen stále ještě čeká.

Nazem Kadri

Asi největší hvězda, která na trhu zbývá. 28letý bouřlivák s pověstí lehce problémového hráče se trochu zklidnil a soustředil se na hokej, což neslo výsledky. Kadri pomohl Coloradu k zisku Stanley Cupu a stal se prvním muslimem, jenž na tuto trofej dosáhl.

Jenže útočník s libanonskými kořeny hrál za hodně výhodnou smlouvu pro organizaci, nyní tak žádá obrovské navýšení, dokonce až dvojnásobné. Možné je i setrvání u Avalanche, Colorado by však muselo najít místo pod platovým stropem, kde zatím mají volné jen 4,5 miliony dolarů. Kadri by si na velkou výplatu mohl přijít případně v Calgary, kterému se uvolnily peníze po odchodu Gaudreaua, zájem by měl i New York Islanders.

Patrice Bergeron

Technicky sice Patrice Bergeron na trhu je, k mání však není. Legendářní útočník Bruins má totiž jasno – buď bude pokračovat v Bostonu, nebo ukončí kariéru. Odchod do jiného klubu není ve hře.

Jednání o nové smlouvě jsou podle šéfa Bruins na dobré cestě, Bergeronovi mělo v rozhodování pomoct i blížící se nová smlouva Davida Pastrňáka a návrat Davida Krejčího.

P.K. Subban

Hráč, na kterého upřímně nikdo moc nečeká. Jeho cena je totiž obrovská, výkony však od roku 2018 stále klesají. S New Jersey se v posledních třech letech nedostal ani do play-off, vzhledem ke své nákladné smlouvě byl často předmětem kritiky.

33letý obránce by však stále ještě našel zájemce, musel by však slevit ze svých nároků. Hodně se spekuluje o návratu do Montrealu, kde působil od roku 2009 do roku 2016.

Nino Niederreiter

Švýcarský útočník má za sebou výbornou sezónu. Jenže o Carolině je známé, že obrací každou korunu a pokud se s hráčem nedohodne, nemá problém jej nechat jít na trh. Přitom byl třetím nejlepším střelcem Hurricanes a nasbíral 44 bodů za 24 gólů a 20 asistencí.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené