Spojte se s námi


Hokej

Kadri, Subban či Niederreiter. Které hvězdy v NHL jsou stále volné?

Dnes je to přesně týden od startu trhu s volnými hráči v NHL. Zatímco velká většina hvězd, jako třeba Johnny Gaudreau či Ondřej Palát, už nové týmy našla, hned několik velkých jmen stále ještě čeká.

Publikováno

dne

Dnes je to přesně týden od startu trhu s volnými hráči v NHL. Zatímco velká většina hvězd, jako třeba Johnny Gaudreau či Ondřej Palát, už nové týmy našla, hned několik velkých jmen stále ještě čeká.

Nazem Kadri

Asi největší hvězda, která na trhu zbývá. 28letý bouřlivák s pověstí lehce problémového hráče se trochu zklidnil a soustředil se na hokej, což neslo výsledky. Kadri pomohl Coloradu k zisku Stanley Cupu a stal se prvním muslimem, jenž na tuto trofej dosáhl.

Jenže útočník s libanonskými kořeny hrál za hodně výhodnou smlouvu pro organizaci, nyní tak žádá obrovské navýšení, dokonce až dvojnásobné. Možné je i setrvání u Avalanche, Colorado by však muselo najít místo pod platovým stropem, kde zatím mají volné jen 4,5 miliony dolarů. Kadri by si na velkou výplatu mohl přijít případně v Calgary, kterému se uvolnily peníze po odchodu Gaudreaua, zájem by měl i New York Islanders.

Patrice Bergeron

Technicky sice Patrice Bergeron na trhu je, k mání však není. Legendářní útočník Bruins má totiž jasno – buď bude pokračovat v Bostonu, nebo ukončí kariéru. Odchod do jiného klubu není ve hře.

Jednání o nové smlouvě jsou podle šéfa Bruins na dobré cestě, Bergeronovi mělo v rozhodování pomoct i blížící se nová smlouva Davida Pastrňáka a návrat Davida Krejčího.

P.K. Subban

Hráč, na kterého upřímně nikdo moc nečeká. Jeho cena je totiž obrovská, výkony však od roku 2018 stále klesají. S New Jersey se v posledních třech letech nedostal ani do play-off, vzhledem ke své nákladné smlouvě byl často předmětem kritiky.

33letý obránce by však stále ještě našel zájemce, musel by však slevit ze svých nároků. Hodně se spekuluje o návratu do Montrealu, kde působil od roku 2009 do roku 2016.

Nino Niederreiter

Švýcarský útočník má za sebou výbornou sezónu. Jenže o Carolině je známé, že obrací každou korunu a pokud se s hráčem nedohodne, nemá problém jej nechat jít na trh. Přitom byl třetím nejlepším střelcem Hurricanes a nasbíral 44 bodů za 24 gólů a 20 asistencí.

Zdroj: NHL

Reklama

Extraliga

Za kolik kde na hokej? Kompletní přehled cen permanentek na Tipsport Extraligu

Fanoušci Tipsport Extraligy už opět netrpělivě vyhlížejí start nové sezony. Mnoho z nich už má doma kartičku, se kterou budou moct navštívit všechny domácí zápasy svého týmu.

Publikováno

dne

Fanoušci Tipsport Extraligy už opět netrpělivě vyhlížejí start nové sezony. Mnoho z nich už má doma kartičku, se kterou budou moct navštívit všechny domácí zápasy svého týmu. Už je to poslední léta tradicí, že permanentní vstupenka na celou sezónu zpravidla nebývá nejlevnější investicí. Přesto v kapse těch nejvěrnějších fanoušků nemůže chybět.

Fanoušci, ale hlavně kluby už doufají, že se následující ročník obejde bez koronavirových opatření či dokonce omezení. Ostatně, i na letošních cenách permanentek se v mnoha případech odrazila cena. Většina klubů se rozhodla kompenzovat zápasy, na které fanoušci dorazit nemohli.

Tento faktor ale dáme tentokrát bokem. Zmapovali jsme všech čtrnáct klubů, abychom vytvořili kompletní přehled, za kolik lze permanentní vstupenku zakoupit za plnou cenu v jednotlivých klubech.

Nejvíce peněz si i letos zaplatí fanoušci brněnské Komety. Místní enormní zájem o hokej vystřelil permanentní vstupenky až ke 14.000 Kč. Je to jediný klub z celé extraligy, kde lze za celosezónní kartu zaplatit pětimístnou sumu.

Překvapivě nízko se pohybují ceny v Pardubicích. Také Dynamo totiž patří mezi nejžádanější zboží na extraligovém trhu. Nejdražší sedačka na následující sezonu stojí sice 8.500 Kč bez play-off, rovněž ale lze zakoupit permanentku už za 2.600 Kč jak na stání, tak i na sezení.

Nejvýhodnější nákup lze uskutečnit v Mladé Boleslavi či Olomouci, kde šplhá cena k 6.500 Kč, ale v případě vyřazovacích bojů jsou už fanoušci bez dalších starostí a nákladů. 

Úplně nejlevněji prodávají permanentky ve Vítkovicích či Karlových Varech. Tam ale musejí místní příznivci počítat s tím, že ve vyřazovacích bojích budou znovu muset své peněženky otevřít.

Ve vyčkávací zóně je zatím Litvínov, který tradičně spouští prodej permanentek jako poslední. Letos jako jediný klub ještě s touto nabídkou nepřišel. V loňské sezoně čekali fanoušci Vervy na prodej permanentek až do poloviny srpna.

PŘEHLED CEN PERMANENTEK TELH 2022/2023

Oceláři Třinec
Stání – 4.500 Kč
Sezení – 6.750 – 8.000 Kč

Kometa Brno
Stání – 7.000 Kč
Sezení – 14.000 Kč

Bílí Tygři Liberec
Fanclub – 3.400 Kč
Sezení – 5.800 – 6.500 Kč (bez play-off)

Sparta Praha
Stání – 4.400 Kč
Sezení – 7.200 – 8.500 Kč

Dynamo Pardubice
Stání – 2.600 Kč (bez play-off)
Sezení – 2.600 Kč – 8.500 Kč (bez play-off)

Mladá Boleslav
Stání – 5.330 Kč
Sezení – 6.530 Kč

Moundfield HK
Stání – 3.770 Kč
Sezení – 5.460 – 9.230 Kč

Energie KV
Sezení – 3.200 – 5.200 Kč (bez play-off)

Škoda Plzeň
Stání – 3.500 Kč
Sezení – 3.500 – 7.500 Kč

HC Olomouc
Stání – 4.490 Kč
Sezení – 5.490 – 6.490 Kč

Motor ČB
Stání – 4.800 Kč
Sezení – 7.300 – 8.500 Kč

Rytíři Kladno
Stání – 3.500 Kč
Sezení – 4.800 – 6.800 Kč

Verva Litvínov
(připravuje prodej)

Vítkovice Ridera
Bez play-off – 5.490 Kč
Včetně play-off – 5.990 Kč

 * Ceny jsou uvedeny bez zvýhodněných cen pro dlouholeté držitele permanentek nebo členy fanclubů

 * Částky jsou uvedeny vč. play-off, není-li v závorce poznámka (bez play-off)

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Hokej

Filip Zadina je v Detroitu bez smlouvy, jak to vypadá s českým útočníkem dále?

Český útočník Filip Zadina, který patří k celku Detroit Red Wings, je momentálně bez platné smlouvy v NHL. Vedení týmu od šestky draftu očekávalo lepší výkony a nyní se rozhoduje o jeho blízké budoucnosti.

Publikováno

dne

Český útočník Filip Zadina, který patří k celku Detroit Red Wings, je momentálně bez platné smlouvy v NHL. Vedení týmu od šestky draftu očekávalo lepší výkony a nyní se rozhoduje o jeho blízké budoucnosti.

V roce 2018 organizace Detroit Red Wings ukázala v prvním kole draftu na Filipa Zadinu, který se tak stal šestým vybraným v daném roce. Podle většiny však český útočník v NHL nepředvádí takové výkony, jaké se od něj očekávaly.

Právě z tohoto důvodu je zatím Filip Zadina v NHL bez smlouvy. K arbitráži, která by rozhodla o nové smlouvě, jít nemůže, potřeboval by ještě jednu sezónu v zámoří navíc. Zadina patří k chráněným hráčům, a tak musí počkat, co s ním vedení vymyslí.

To se v současné chvíli rozhoduje, zda se na trhu nachází nějaký hráč, který by mohl přinést něco více než právě český útočník. Jednou z možností by také mohla být výměna s jinou organizací.

Filip Zadina však stále patří k mladším hráčům v Detroitu a do nejlepších let se teprve dostane. Nejlepší cestou se tedy zdá prodloužení smlouvy a nová šance, kterou musí český mladík využít.

Pomoct by mu mohl i nový trenér Red Wings Derek Lalonde, který by si přál s mladým Čechem pokračovat. To by mohlo Zadinu dostatečně nabudit, aby se stal pro Detroit důležitým hráčem.

Filip Zadina v NHL zatím odehrál 160 zápasů, ve kterých se mu podařilo vstřelit 25 gólů a zaznamenat 36 asistencí. V minulé sezóně se mu podařilo zaznamenat 24 bodů, což však není mnoho, když hráč odehrál 74 utkání.

Pokud nakonec smlouvu v Detroitu podepíše, tak jej čeká velká dřina, aby přesvědčil nejen trenéry, ale také fanoušky o své kvalitě. My jen můžeme doufat, že nový trenér a nová smlouva budou dostatečnými motory k tomu, aby v NHL brzy zažil životní sezónu.

Zdroj: NHL

Pokračovat ve čtení

Hokej

Stane se Vítek Vaněček jedničkou v NHL? V cestě mu stojí „nový Brodeur“

Český brankář Vítek Vaněček dva roky působil ve Washingtonu Capitals. Během letošního draftu však byl vytrejdován do New Jersey Devils, kde se mu naskýtá jedinečná příležitost. Během nadcházející sezóny má šanci bojovat o to, aby se stal jedničkou ve svém týmu.

Publikováno

dne

Český brankář Vítek Vaněček dva roky působil ve Washingtonu Capitals. Během letošního draftu však byl vytrejdován do New Jersey Devils, kde se mu naskýtá jedinečná příležitost. Během nadcházející sezóny má šanci bojovat o to, aby se stal jedničkou ve svém týmu.

Vítek Vaněček byl draftován Washingtonem v roce 2014 jako celkově 39. hráč. Poprvé do NHL naskočil v sezóně 2020/2021. Celkem za Capitals odchytal 79 zápasů s úspěšností zákroků 90,8 % a průměrem 2,68 gólu na zápas.

Ve Washingtonu za poslední dva roky odchytal zhruba polovinu zápasů, pravidelně se totiž střídal s ruským brankářem Ilyou Samsonovem. Nyní se ocitá v organizaci, kde by se však mohl stát jasnou gólmanskou jedničkou.

V týmu New Jersey Devils se kromě Vaněčka nachází ještě dva brankáři. Oba muži pochází z Kanady, jedná se o pětadvacetiletého Mackenzie Blackwooda a třiatřicetiletého Jonathana Berniera.

Většina hokejových fanoušků si řekne, že jde o velmi známá jména. Opravdu se jedná o velmi kvalitní brankáře, u kterých se však delší dobu vyskytují zdravotní problémy. Oba dva zmínění v minulé sezóně odchytali dohromady pouze 35 zápasů.

Zbývající utkání si rozdělili brankáři, které Devils podepisovali zdarma během sezóny, stahovali z listiny waivers či trejdovali. Žádný z méně známých brankářů se však neosvědčil, a proto Devils museli přivést nového brankáře, na kterého se mohou spolehnout.

A právě Vítek Vaněček má nyní příležitost ukázat, že si jej v New Jersey vybrali správně. Bernier je stále zraněný a Blackwood se vrací po zranění, proto se očekává, že první zápasy by mohl odchytat právě český brankář.

Pokud se osvědčí, tak by se mohlo očekávat, že Berniera Devils zkusí vyměnit. Pak by jedinou konkurencí zůstal Mackenzie Blackwood. Tento brankář má v posledních sezónách časté zdravotní problémy, ale když zrovna naskočí na led, tak v bráně dokáže čarovat. Spousta fanoušků jej začala přezdívat „novým Brodeurem“.

Vítkovi Vaněčkovi tedy můžeme přát spoustu štěstí a především pevné zdraví, abychom měli v následující sezóně spoustu příležitostí sledovat, jak hájí ďábelskou branku.

Zdroj: NHL, New Jersey Devils

Pokračovat ve čtení

Oblíbené