Reklama

Tak to je hodně neobvyklá kabina! Co na ní překvapilo české reprezentanty v dějišti MS v Rize?

Poté, co všichni členové reprezentačního týmu absolvovali karanténu, mohli si poprvé osahat kabinu a led. Kabina v sobě skrývala velké překvapení!

Zdroj: Jan Beneš, Český hokej

Český tým se pomalu zabydluje v kabině, jež je umístěna v Olympijském sportovním centru v Rize. V ní stráví všechny okamžiky v rámci základní skupiny mistrovství světa.

Kabina v sobě skrývala překvapení, se kterým se doposud nikdo v kariéře na klubové úrovni nesetkal. A to ať už mluvíme o zámoří, Skandinávii či České republice. Hokejová kabina totiž nemá strop!

“Ještě jsem nezažil, že by kabina neměla strop. Připadal jsem si, jako když sedíme na letišti. Všechny kolem sebe slyšíme, a to i týmy z jiných kabin. Ale jsme tu od hokeje a všechno ostatní musíme přijmout, jak to je,” pobaveně vyprávěl Filip Zadina z Detroitu.

Libor Šulák, jenž působí ve finském Kärpätu Oulu, zavzpomínal, že kabinu bez stropu již zažil v Kodani, kde ji obýval český tým na MS 2018.

“Ta současná v Rize je ale větší. Při absenci stropů bude slyšet, když někdo ve vedlejší šatně zvedne hlas. Budeme si muset dávat pozor, aby nás soupeři neslyšeli, i když kvůli jazykové bariéře nám stejně nebudou rozumět,” zamýšlí se Šulák nad zrádnou akustikou.

Snad bude provizorní hala, jež byla na hokejovou upravena až nedávno, speciálně kvůli hokejovému mistrovství, českému týmu vyhovovat. Postup ze skupiny by měl být povinností, zvlášť po tak povedené přípravě.

Filip Pešán se svými svěřenci ovládl České hry, jejichž zápasy se dle slov hráčů hrály na horším ledu, než mají k dispozici nyní.

Zdroj: Sport.cz

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Historický okamžik! Skvělý šampionát Liama Kirka vynesl Brita až do NHL!

Když se podíváme na tabulky nejlepších střelců hokejových světových šampionátů za posledních deset let, najdeme na seznamu jména jako Jevgenij Malkin, Tyler Seguin nebo Nikita Kucherov.

Zase o krok blíž NHL! Evropský hokej, včetně Extraligy, mění pravidla 

Stejně jako se postupem času mění životní trendy, stejnou obměnou procházejí i pravidla ledního hokeje. Většinou to bývá tak, že hokejové trendy udává NHL, jakožto zástupce nejlepší ligy světa. Stejně je to i tentokrát.

Nachystejte si dresy. Mistrovství světa v para hokeji opět v Ostravě!

Po dvou letech se znovu uskuteční domácí šampionát v para hokeji. Minulý turnaj zaznamenal rekord v počtu diváků a přímý přenos se vysílal v USA během play-off NHL.
Reklama