Spojte se s námi


Bojové sporty

Jiří Procházka popsal velké zdravotní problémy před soubojem s Pereirou: Jsem válečník, musím bojovat bez ohledu na okolnosti

Aktuálně už se pomalu začíná připravovat na svůj další zápas. Stále však čelí dotazům na duel poslední. Jiří Procházka i v pořadu The MMA Hour promluvil o problémech, s nimiž se musel vyrovnat před bitvou s Alexem Pereirou.

Publikováno

dne

Aktuálně už se pomalu začíná připravovat na svůj další zápas. Stále však čelí dotazům na duel poslední. Jiří Procházka i v pořadu The MMA Hour promluvil o problémech, s nimiž se musel vyrovnat před bitvou s Alexem Pereirou.

Byl to jeho první zápas po vážném zranění. Po dlouhé pauze. A hned takhle těžký. Těžší si možná ani nešlo představit. Jiří Procházka v listopadu čelil v titulovém souboji brazilskému ranaři, Alex Pereira dostál své pověsti a moravského samuraje ukončil. Byť kontroverzně.

Za zmínku však stojí, že BJP nešel do zápasu zdaleka stoprocentní. Byl hodně limitován. Před duelem to ale nikdy neventiloval. Moc to nerozmazával ani po zápase. Poměrně dlouho trvalo, než si vůbec alespoň postěžoval na to, že byl duel ukončen příliš brzy.

Posléze se začalo zjišťovat, že Procházka musel hodně omezit svou přípravu, která nebyla ani trochu ideální. Nebylo se tedy čemu divit, že při domlouvání zápasu s Aleksandarem Rakicem odmítal lednové, únorové či březnové termíny.

Musel se dát zdravotně dohromady, odpočinout si a současně absolvovat adekvátní přípravu. Nemohl si dovolit podcenění celé situace. Ostatně výhra jej může vrátit do boje o titul. Duel s Rakicem tedy nelze brát na lehkou váhu.

Procházka prozradil problémy před bitvou s Pereirou

Dlouhou pauzu absolvoval Jiří Procházka kvůli zranění ramene. „Před zápasem jsem ho trochu cítil. Nebylo úplně v plné síle, ale spíš mě trápily jiné problémy, k nimž došlo v rámci přípravy,“ vyjádřil se v pořadu The MMA Hour.

Z posledních pěti týdnů přípravy trénoval jediný. Měl stafylokokovou infekci, s níž bojoval ještě měsíc po zápase. Před bitvou s Alexem Pereirou tedy bral antibiotika.

„Začalo to na noze, pak se to přes celé tělo dostalo až do ucha. Jedno ráno jsem se probudil a měl jsem ho hodně nateklé. Bylo asi čtyřikrát větší. Pak se přidaly další věci. Bylo toho hodně. O odstoupení ze zápasu jsem ale nepřemýšlel,“ přiznal moravský samuraj.

„Jsem válečník. Musím bojovat. Když jdu do boje, musím vyhrát bez ohledu na okolnosti. V minulosti jsem mnohokrát bojoval se zraněním. Když člověk věří, že může vyhrát, tak je cesta otevřená. S tím jdu do všech zápasů,“ uzavřel téma Procházka.

S Rakicem se utká na jubilejní akci UFC 300.

Zdroj: MMA Fighting, The MMA Hour, UFC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.