Spojte se s námi


Bojové sporty

Jiří Procházka jeden zápas od titulu? Pereira prý odmítl odvetu, UFC dalo příslib. Trenér však varuje před těžkým soupeřem

Šéf UFC Dana White v pátek brzy ráno oznámil vynikající novinu. Jiří Procházka bude mít tu čest se objevit na galavečeru UFC 300. Jeho soupeřem bude Aleksandar Rakic. Jak důležitý zápas to je s ohledem na budoucnost a co od něj čekat?

Publikováno

dne

Šéf UFC Dana White v pátek brzy ráno oznámil vynikající novinu. Jiří Procházka bude mít tu čest se objevit na galavečeru UFC 300. Jeho soupeřem bude Aleksandar Rakic. Jak důležitý zápas to je s ohledem na budoucnost a co od něj čekat?

Jiří Procházka zná nejen termín a místo, ale také soupeře pro svou další bitvu. Už 14. dubna se v T-Mobile Areně v Las Vegas objeví na galavečeru UFC 300, kde se střetne s dlouholetým rivalem Aleksandarem Rakicem.

Rakic měl bojovat v lednu s Janem Blachowiczem, ten se ovšem zranil. Hned po jeho odstoupení rodák z Vídně vyzval právě BJP. Moravský samuraj nabídku přijal, nemohl však souhlasit s termínem.

Po prohře s Alexem Pereirou se potřeboval dát Procházka zdravotně dohromady. Komplikace jej provázely celou přípravu na poslední zápas. Ohledně termínu tedy probíhaly různé hecovačky ze strany Rakice, poslední dny však bylo ticho. Nyní víme proč. Na termínu se totiž dohodly.

Rakouský bojovník se srbskými kořeny se tedy má na co těšit. Bude to jeho první zápas po dlouhé pauze. V květnu 2022 se v duelu s Blachowiczem zranil, od té doby nebojoval.

„Když se mu to zranění stalo, nechtěl svůj návrat uspěchat. Mohl se vrátit třeba už po roce, ale dal tomu rekonvalescenci a všechno kolem. Bude strašně nebezpečný. Je to cílevědomý bojovník, který si jde za svým, ale my ho porazíme,“ říká na adresu Rakice pro Sport.cz trenér BJP Jaroslav Hovězák.

Výhra a pak titul? Procházka má jasno

Jaroslav Hovězák o další budoucnosti svého svěřence úplně s jistotou nemluvil. „Jsou to domněnky, ale osobně si myslím, že pokud vyhrajeme, tak půjdeme zpátky o titul. Nic jiného tady není. Co dalšího bychom měli dokazovat?“ nabídl svůj pohled.

To Jiří Procházka si je titulovou šancí o dost jistější. „S vedením UFC jsme se bavili, že pokud zvítězím, tak dostanu titulovou šanci,“ vyjádřil se pro server TN.cz.

Za zmínku stojí, že BJP prozradil, že stál o odvetu s Alexem Pereirou, který o ni ale nestál. Jeho rozhodnutí však moravský samuraj respektuje, byť by se s ním rád znovu utkal. Nyní jej tedy čeká zápas s Rakicem.

Podle Procházky je Rakicova silná stránka současně jeho slabinou. Konkrétně má na mysli přílišnou agresi a přílišný tah. Rodák z Vídně je prý hodně silový a bude chtít hodně tlačit na tělo, dostávat zápas do klinče a na zem.

A že nastoupí právě na jubilejním galavečeru UFC 300? „S vedením UFC mám dobré vztahy, můj styl je pro diváky atraktivní. Ať už je to jakýkoliv galavečer, já si jdu pro vítězství,“ věří si Procházka.

Zdroj: Sport.cz, TN.cz, UFC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.