Spojte se s námi


Hokej

Jeřábek je už opět v tréninkovém zápřahu. Naznačil, kdy se vrátí na led

Publikováno

dne

Od ošklivého zranění Jakuba Jeřábka už uplynuly téměř čtyři měsíce. Třinecký obránce se nadále zotavuje po otevřené zlomenině lýtkové a holenní kosti. Nyní už je ale v tréninkovém procesu na týmovém soustředění Ocelářů v Tatrách. Pozvolna už také vyhlíží návrat na led.

Zdarma živý přenos a další

Spustit přenos + 500Kč zdarma
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Dodnes při vzpomínkách na události ze začátku března mrazí nejen třinecké fanoušky v zádech. Třinecký obránce Jakub Jeřábek utrpěl v předposledním kole základní části hokejové Tipsport Extraligy nepříjemné zranění. 

Otevřená zlomenina lýtkové a holenní kosti mu předčasně ukončila sezonu. Těsně před začátkem vyřazovacích bojů tak přišli Oceláři o klíčového obránce. Pro mnohé se to zdálo jako zásadní problém směrem k obhajobě. 

Mašina na tituly ze Slezska však v play-off opět ukázala svou nezlomnou sílu a dokráčela k pátému titulu v řadě. Třikrát museli Oceláři zavírat sérii až v sedmém zápase.

Stále byl součástí týmu

Jeřábek ale toho času rozhodně neseděl doma na gauči. Prakticky celou dobu, co byl propuštěn z nemocnice, strávil s týmem. Zpětně si uvědomuje, že po psychické stránce to byla pro něho velká pomoc.

Díky tomu mi totiž všechno strašně utíkalo. Jak to zpočátku bylo všechno nepříjemné, tenhle návrat mezi kluky mi moc pomohl,” nechal se slyšet pro web Ocelářů.

Také díky tomu neměl příliš času přemýšlet nad následky. S týmem řešil v kabině trnitou cestu k Masarykově poháru, řešil se spoluhráči různé herní situace. Nadále byl součástí třinecké Familie, jak si úspěšný klub sám říká.

Tohle heslo už v Třinci platí roky, jenže až teď se dostalo do médií. A chytlo se to! Platí to stoprocentně, fakt fungujeme jako rodina,” vyprávěl třiatřicetiletý zkušený bek. Sám byl tak o berlích spoluhráčům po boku při velkolepém obratu se Spartou a byl tam až do sedmého finále proti Pardubicím.

Kdy se vrátí Jakub Jeřábek na led?

V těchto dnech tráví čas jak jinak, než s týmem. Oceláři se připravují na další sezonu ve slovenských Tatrách, kde podstupují nepříjemný kondiční dril. S tím rozdílem, že má Jeřábek individuální tréninkový plán.

Byla mi povolena větší zátěž jak v posilovně, tak na kole. Můžu už i lehce klusat. Noha je ale zatím dost citlivá, pořád bolí. Jsem ale rád, že můžu dělat aspoň něco a připravovat se,” pochvaluje si. Zároveň se už také těší na led, ačkoliv sám ví, že nesmí nic uspěchat.

Určitě nechci blbnout, dělat nějaké zbytečné věci navíc a pokoušet to,” řekl. Podle předběžných odhadů by se podle jeho slov mohl vrátit na ledovou plochu na konci srpna. Tedy v době, kdy už budou Oceláři v procesu přípravných zápasů.

Do té doby je ale ještě strašně daleko, dva měsíce. Může se stát leccos,” uvědomuje si Jeřábek. Ostrý start extraligové sezony pravděpodobně nestihne, ale i tyto postupné vyhlídky dělají jemu i třineckým fanouškům velkou radost. 

Zdroj: HC Oceláři Třinec

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.