Spojte se s námi


Bowling

Jelínek na bowlingové European Tour sahal po medaili, ale zradil ho závěr. I tak má druhé top 10 v kariéře

Bowlingová European Tour má za sebou první turnaj v kalendářním roce 2023. Ve švédském Stockholmu se představila i trojice Čechů a jeden Slovák, z nichž nejlepší výsledek zapsal Lukáš Jelínek. Aktuální český mistr skončil na sedmém místě, do samotného závěru ale sahal po titulu.

Publikováno

dne

Bowlingová European Tour má za sebou první turnaj v kalendářním roce 2023. Ve švédském Stockholmu se představila i trojice Čechů a jeden Slovák, z nichž nejlepší výsledek zapsal Lukáš Jelínek. Aktuální český mistr skončil na sedmém místě, do samotného závěru ale sahal po titulu. Ten si nakonec připsal Švéd Kim Bolleby, který si ve finále poradil s krajanem Mattiasem Wetterbergem.

S Jelínkem odjeli do Švédska ještě Jaroslav Lorenc a Jan Macek, slovenskou stopu obstaral talentovaný David Barak. Macek s Barakem tentokrát ztroskotali v kvalifikaci a obsadili 80. a 82. místo z celkem 324 účastníků.

Zbylí dva čeští reprezentanti zvládli kvalifikaci na výbornou a postoupili přímo do bloku zvaného Final Step 1 pro 44 nejlepších hráčů. Úvodních šest her turnaje zvládl nejlépe Fin Jesse Kallio, který naházel 1469 bodů a zapsal průměr 244,8 bodů na hru. Jelínek skončil 4., Lorenc 27.

Final step 1 znamenal konečnou pro Lorence. Hráč extraligového týmu Expert King Pins balancoval prakticky ve všech šesti hrách okolo 200 bodů, což na evropské scéně často na skvělý výsledek nestačí.

S celkovým náhozem 1228 bodů se trojnásobný mistr ČR umístil na 36. místě a na postupovou čtyřiadvacítku ztratil čtyřicet bodů. Za umístění mezi 25. a 48. pozicí už ale zinkasoval český bowler prize money ve výši zhruba 8 a půl tisíce korun.

Nejmladší z české trojice naopak v prvním nedělním bloku dominoval a nestačil pouze na Švéda Wetterberga. Jelínek navíc následně mohl těžit z dobrého výkonu, jelikož na turnaji se výsledky z Final Stepů přenášely i do dalších fází.

Druhý blok zastihl 19letého Čecha ve velké formě. Reprezentant extraligového Rigor Mortis se dostal do čela a mohl začít pokukovat po druhé finálové účasti v kariéře. Na druhého Jespera Svenssona ze Švédska, účastníka turnajů profesionální organizace PBA, měl týmový kolega Jana Macka náskok 35 bodů.

Final Step 3 přivítal dvanáct nejlepších hráčů, postup už ale čekal jen na tři. Počet her byl snížen na čtyři, stále se ale počítaly výsledky předchozích dvou rund. Po polovině třetí finálové části stále svítila na prvním místě česká vlaječka.

Poté se ale bohužel stalo něco, co nečekal prakticky nikdo. Hra člena týmu mistrů světa do 21 let se sesypala a třetí hra skončila výsledkem 162 bodů. V tu chvíli přišel propad na čtvrtou pozici, přesto stále žila naděje na postup.

Ta bohužel zhasla v úvodních framech (frame – jedno z deseti kol bowlingové hry – pozn. red.) čtvrté hry, které se mladému hráči nepovedly. Jelínek nakonec po hře 175 bodů spadl na celkové sedmé místo. I tak ale umístění přináší další ukázku nezpochybnitelných kvalit mladého bowlera, který může v následujících letech ukazovat záda nejlepším hráčům Evropy.

AIK International Tournament ovládl dlouholetý účastník profesionálních turnajů Bolleby. Nejlepší ženou se stala celkově třetí Anna Andersson ze Švédska. V blízké době odstartuje také český bowlingový rok 2023, a to velmi zostra. 14. ledna se v Olomouci poperou o mistrovský titul juniorské pětičlenné týmy.

Zdroj: EBF, AIK International Tournament

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.