Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Jedinak hattrickem vystřílel Austrálii účast na MS

Publikováno

dne

Dnes dopoledne bojovala domácí Austrálie s Hondurasem o předposlední místo na MS 2018 v Rusku. První zápas v Hondurasu sice měla více ze hry Austrálie, ale gólově to nepotvrdila.

Doma dnes měla ze hry ještě o kus víc, Honduras k ničemu zásadnímu nepustila a deklasovala jej 3:1. Za všechny tři góly Austrálie vděčí jednomu střelci – kapitánovi Jedinakovi.

Mile Jedinak sice kvůli zranění vynechal závěr kvalifikace, do baráže se ale vrátil ve velkém stylu. Je pravdou, že cestu k hattricku, měl Jedinak trochu usnadněnou tím, že proměnil dva pokutové kopy. Důležité ale je, že v 54. minutě sám skóre ze hry otevřel.

Mile Jedinak je 33ti letý záložník, který se do Evropy fotbalově podíval poprvé v roce 2009, kdy přestoupil z australského Central Coast do tureckého Genclerbirligi.

V Turecku v rámci hostování nosil i dres Antalyasporu. V sezóně 2011/2012 již přestoupil do Anglie, konkrétně do Crystal Palace.

Zde strávil vcelku povedené 4 sezóny, aby se před sezónou 2016/2017 přestěhoval do týmu Aston Villa, kde se stal hned od začátku důležitým hráčem. Letos toho bohužel kvůli zranění tolik odehrát nestihl.

Dalším důležitým momentem zmiňovaného zápasu byl i návrat T. Cahilla, bezesporu jednoho z nejzkušenějších a nejznámějších australských fotbalistů.

Tento hráč nemohl v prvním zápase kvůli zranění nastoupit, v domácí odvetě však nastoupil od prvních minut a ukázal, že fotbal hrát stále umí.

Po zápase dal najevo, že ukončit reprezentační kariéru nehodlá, a chce se ještě účastnit MS. Je to bezesporu jedna z fotbalových ikon, na kterou se budou fanoušci kopané těšit.

Pokud se předkoklady potvrdí a T. Cahill se opravdu zúčastní MS 2018 v Rusku, bude to jeho 4 účast. Tím se stane v Austrálii rekordmanem a ve světě se vyrovná třeba legendárnímu Pelému.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.