Spojte se s námi


Ostatní

Je senzační quarterback Baltimoru Ravens Lamar Jackson po hvězdné sezóně zaslouženým MVP NFL?

Zaslouží si Lamar Jackson titul MVP NFL? Podle uznávaného analytika NFL a bývalého legendárního quarterbacka nejen Baltimoru Roberta Griffina III (RG3) jsou statistiky jako bikiny. Ukazují hodně, ale ne všechno. Možná má pravdu.

Publikováno

dne

Zaslouží si Lamar Jackson titul MVP NFL? Podle uznávaného analytika NFL a bývalého legendárního quarterbacka nejen Baltimoru Roberta Griffina III (RG3) jsou statistiky jako bikiny. Ukazují hodně, ale ne všechno. Možná má pravdu.

Poté, co na začátku letošní sezony přišel kvůli vážnému zranění o tight enda Marka Andrewse, mnozí pochybovali, že Ravens a Lamar Jackson dokážou udržet impozantní tempo a 11. února vážně zabojovat o Superbowl. Jak moc se mýlili!

Jackson byl v této sezóně vynikající. Šestadvacetiletému bývalému 32. hráči 1. kola draftu 2018 řekli bývalý GM Bill Polian a nejmenovaný skaut LA Chargers, že má hrát wide receivera. Jak hloupě teď vypadají? Obrovsky.

Trenér John Harbaugh musí být rád, že Jacksona přiměli konečně podepsat to obrovské pětileté prodloužení smlouvy na 260 000 000 dolarů. Jako mistrovský tah se ukázalo i angažování bývalého kouče Georgie Bulldogs Todda Monkena. Ten totiž naplno rozvinul potenciál (formálně) velmi zneuznaného rozehrávače.

Co dělá skvělý trenér? Vzbuzuje sebedůvěru. Určitě pomáhá i to, že Ravens mají pevnou o-line a slušnou běžeckou hru.

Baltimoru určitě pomohl i defenzivní koordinátor Mike Macdonald. Poté, co se učil od Johnova bratra Jima Harbaugha a zavedl téměř identickou obranu jako u Wolverines, to pomohlo jejich QB, aby nemusel hrát hero-ball jako Josh Allen u Bills.

Jackson nyní vypadá uvolněněji. Dokáže soupeře rozsekat na kousky. Místo toho, aby se snažil každý zápas naběhat neudržitelných 100 yardů a 3 touchdowny.

Vzhledem k tomu, že v AFC vybojovali Ravens první místo, je pro ně do play-off připravená výhoda domácího prostředí. Jackson si navíc v 18. týdnu odpočinul spolu s veteránem WR Odellem Beckhamem Jr.

Fanoušci Ravens budou jistě doufat, že se jim před play-off vrátí ve formě hrající obránce Kyle Hamilton, rychlý nováček wide receiver Zay Flowers a mohutný obránce Kevin Zeitler. Rozrůstající se seznam zraněných je totiž pro nadšené příznivce znepokojující.

Lamar Jackson si jistě zaslouží být MVP. Byl konzistentní, dobře vedl svůj tým a neměl příliš mnoho interceptions. Nespoléhal tolik na svou běhovou hru. Zlepšil své házení. Vyhrát vše a získat prsten? To by navždy upevnilo jeho status a odkaz.

Zdroje: NFL.com, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.