Spojte se s námi


Hokej

Jalonena se zastává také Matěj Blümel. Jeho pozice už je však zřejmě vyřešena

Po docela rušném období, kdy se velmi hlasitě řešila pozice Kariho Jalonena a jeho asistentů u české hokejové reprezentace, je docela klid. Na konečný verdikt se bude podle prezidenta svazu Aloise Hadamczika čekat do 29. června. Jalonen u hráčů našel zastání. Bude to však v konečném důsledku něco znamenat?

Publikováno

dne

Po docela rušném období, kdy se velmi hlasitě řešila pozice Kariho Jalonena a jeho asistentů u české hokejové reprezentace, je docela klid. Na konečný verdikt se bude podle prezidenta svazu Aloise Hadamczika čekat do 29. června. Jalonen u hráčů našel zastání. Bude to však v konečném důsledku něco znamenat?

O pozici finského trenéra se začalo spekulovat už před začátkem šampionátu v Tampere a Rize. Poté, co národní tým vypadl už ve čtvrtfinále a skončil na celkovém osmém místě, nabraly tyto diskuse na obrátkách. Ne všichni ale souhlasí s tím, že je nejvyšší čas zabouchnout za Jalonenem dveře.

Jako první se třiašedesátiletého finského kouče zastal David Pastrňák. Jen krátce poté, co se začalo řešit Jalonenovo odvolání, se hvězdný útočník pro iSport vyjádřil na jeho adresu v pozitivním duchu. Pastrňák je přesvědčen, že loňská bronzová medaile z mistrovství světa je z velké míry jeho zásluha.

Se zkušeným trenérem má poměrně bohaté zkušenosti také Matěj Blümel, jenž patřil loni k ozdobám šampionátu. Svými výkony si dokonce řekl o slovo také v zámoří, kam na začátku minule sezony také zamířil.

Blümel: Všichni jsme hráli podle jeho not

Třiadvacetiletý rodák z Tábora strávil loni po boku Jalonena velkou část přípravy už před mistrovstvím světa. Prakticky ihned po tom, co pardubické Dynamo vypadlo ve čtvrtfinále, zamířil Blümel na reprezentační kemp. Také možná proto věří, že má směrem k finskému trenérovi co říct.

Jsou tady dva tábory, jeden je pro trenéry, druhý je proti nim. Já jsem v tom prvním. Měl jsem možnost pod trenéry hrát, měl jsem možnost je poznat. A pokud se po deseti letech udělá konečně medaile, a potom se skončí ve čtvrtfinále, tak to podle mě není důvod pro vyhazov trenérů,” řekl Blümel v rozhovoru pro hokej.cz

Někdejší pardubický útočník si pochvaloval především důvěru, která se od Kariho Jalonena směrem k hráčům dostávala. „Dal nám nějaký systém. Všichni jsme hráli podle not, dodržovali jsme je. I Pasta s Krejčou, kteří jsou NHL plejeřiBylo to nalajnované a vznikla z toho medaile,” okomentoval Jalonenovu přirozenou autoritu.

Tak jako podle mnoha expertů, také podle Blümela ovlivnila z velké části letošní výsledek zranění klíčových hráčů. Sám Jalonen krátce po turnaji naznačil, že tým předváděl takovou hru, na jakou měl. I tak se jeho pozice stala v českém hokeji na několik dalších týdnů tématem číslo jedna.

Ačkoliv zastání mezi hráči Jalonenovi v Česku nechybí, výkonný výbor v čele s Aloisem Hadamczikem má o budoucnosti finského trenéra na české střídačce už nejspíš jasno. Nestabilní pozici vycítili také ve Finsku. 

Čím dál častěji se spekuluje o tom, že Kari Jalonen by mohl výhledově nahradit svého jmenovce Jukku Jalonena na střídačce reprezentace Suomi. Tomu vyprší smlouva po světovém šampionátu v Praze a finský svaz bude nejspíš hledat nástupce.

Zdroj: MS v hokeji, hokej.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.