Spojte se s námi


Hokej

Jalonen o nominaci: Jsem rád, že jsme v týmu vybudovali sebedůvěru. Věří ve zlato!

Maratón dlouhé přípravy na Mistrovství světa ve Finsku je u konce. Z dvaapadesáti hokejistů, kteří od prvního březnového kempu v Plzni prošli národním týmem, jich zůstalo 25 vyvolených. Společně s finským koučem Karim Jalonenem se pokusí vrátit do Česka cenný kov.

Publikováno

dne

Maratón dlouhé přípravy na Mistrovství světa ve Finsku je u konce. Z dvaapadesáti hokejistů, kteří od prvního březnového kempu v Plzni prošli národním týmem, jich zůstalo 25 vyvolených. Společně s finským koučem Karim Jalonenem se pokusí vrátit do Česka cenný kov.

Závěr celého dlouhého procesu hráči trenérům vůbec neulehčili. Však vybírejte omezené množství borců, kteří v závěru přípravy vyhrají pět těžkých utkání po sobě a vyhrají dva podniky Euro Hockey Tour (EHT) po sobě. Žádná legrace.

Musel jsem udělat několik hodně těžkých rozhodnutí. Bohužel tak to je, jinak to nejde. Máme své důvody, proč jsme se rozhodli, jak jsme se rozhodli,” hodnotil Kari Jalonen dosavadně nejtěžší misi u českého nároďáku pro Českou televizi.

Jako vždy, i tentokrát padla jména, která jsou spíš překvapením, stejně jako ta, která se podle většiny odborníků v závěrečné nominaci očekávat dala. Nejvíce otázek logicky koluje kolem Filipa Chlapíka. V únoru přišel o olympiádu, pod červenou čarou na seznamu zůstal i teď.

Viděl jsem spoustu zápasů, on v extralize dominoval, v play-off Spartě pomohl do finále. Nakonec rozhodlo to, že jsme ho neviděli mezi hráči na přesilovku, to bylo klíčové,” vysvětluje kouč překvapivé rozhodnutí, které nechalo doma nejlepšího střelce a nejproduktivnějšího hráče Tipsport Extraligy.

Mnohé překvapila i volba brankáře Lukáše Dostála. Trenéři národního týmu tak brankářský post na soupisce definitivně uzavřeli. Kdo se však na začátku šampionátu postaví do brány, to Jalonen neřekl: „Nechci nic říkat dopředu. Nemáme jedničku, dvojku a trojku. V pondělí přiletí, až v Tampere rozhodneme, kdo v brance začne,” řekl.

Ve hře jsou ještě další možná jména z NHL v týmech, které v těchto dnech hrají první kolo play-off. Trenéři si tady nechávají prostor.

Celkově je finský trenér s přípravou spokojen: „Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří se v posledních šesti týdnech přípravy zúčastnili. Celkem jsem jich viděl 52, všechny jsem je poznal. S každým jsem si sednul, s každým jsem měl výstupní mítink,” zhodnotil uplynulé týdny. Hráče chtěl podle svých slov poznat hokejově i lidsky, což se mu povedlo.

Nakonec celkem sedm hokejistů prošlo celou přípravou od prvního dne. Celkově Jalonen vyzdvihnul spokojenost z výsledky v EHT, se kterými hráči získali potřebné sebevědomí: „Jsem rád, že jsme v týmu vybudovali sebedůvěru a víru ve styl hokeje, který praktikujeme,” uzavírá finský kouč, který věří, že má jeho tým i na zlaté medaile.

FINÁLNÍ NOMINACE NA MS 2022

Brankáři:
Karel Vejmelka (Arizona Coyotes, NHL)
Marek Langhamer (Ilves, Finsko)
Lukáš Dostál (San Diego, AHL)

Obránci:
Jan Ščotka (JYP Jyväskylä, Finsko)
Michal Jordán (Amur Chabarovsk, KHL)
David Jiříček (HC Škoda Plzeň)
David Sklenička (Kärpät Oulu, Finsko)
Tomáš Kundrátek (HC Oceláři Třinec)
David Musil (HC Oceláři Třinec)
Filip Hronek (Detroit Red Wings, NHL)
Radim Šimek (San Jose Sharks, NHL)

Útočníci:
Jiří Černoch (HC Energie Karlovy Vary)
Jakub Flek (HC Energie Karlovy Vary)
Petr Holík (HC Kometa Brno)
Petr Kodýtek (HC Škoda Plzeň)
Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice)
Jiří Smejkal (Lahti, Finsko)
Roman Červenka (Rapperswil, Švýcarsko)
Matěj Stránský (Davos, Švýcarsko)
Michael Špaček (Frölunda HC, Švédsko)
David Krejčí (HC Olomouc)
Hynek Zohorna (IK Oskarshamn, Švédsko)
Jakub Vrána (Detroit Red Wings, NHL)
Tomáš Hertl (San Jose Sharks, NHL)
Dominik Simon (Anaheim Ducks, NHL)

Trenéři:
Kari Jalonen (Hlavní trenér)
Libor Zábranský (Asistent trenéra)
Martin Erat (Asistent trenéra)
Zdeněk Orct (Trenér brankářů)

Zdroj: Český hokej, Česká televize

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.