Spojte se s námi


Hokej

Jakub Voráček může přepsat dějiny NHL! Díky svému počtu asistencí se může zařadit mezi smetánku

Jakub Voráček se na konci základní části kanadsko-americké NHL může zařadit mezi opravdovou smetánku hráčů! Útočník Columbusu v probíhajícím ročníku získal už padesát asistencí a díky tomuto číslu se může připojit k Sedinovi a spol.

Publikováno

dne

Jakub Voráček se na konci základní části kanadsko-americké NHL může zařadit mezi opravdovou smetánku hráčů! Útočník Columbusu v probíhajícím ročníku získal už padesát asistencí a díky tomuto číslu se může připojit k Sedinovi a spol.

Hokejista Columbusu Blue Jackets je právem považován za jednoho z nejlepších českých útočníků. Draftován byl Voráček v roce 2007 z celkového sedmého místa, přičemž svůj debut v NHL prožil v roce 2008, také v dresu Blue Jackets.

V roce 2010 vyhrál s Českou republikou zlato na mistrovství světa a o pět let později vyrovnal rekord Maria Lemieuxe v NHL All-Star Game se šesti získanými kanadskými body.

A nyní míří za dalším rekordem. Dvaatřicetiletý kladenský rodák se může zařadit po bok pouze sedmi dalších útočníků, kteří zakončili ročník s alespoň 40 nahrávkami a jednociferným počtem branek.

Jako první tento počin zaznamenal Walt McKechnie v sezóně 1979/80. Bývalý útočník Toronta a Colorada zakončil tento ročník se sedmi vstřelenými góly a čtyřiceti asistencemi.

O rok později se podobný kousek povedl Terrymu Ruskowskimu (Chicago, 8+51). Mezi tuto smetánku pak patří i slovenský bývalý útočník Jozef Stümpel (LA, Boston), jenž ročník 2001/02 zakončil s 58 kanadskými body (8+50).

V sezóně 2012/13 to byl zase Švéd ve službách Capitals Nicklas Bäckström (8+40). Dalšími na seznamu, který zveřejnil server NBC Sports jsou Mike Ribeiro (2015/16, 7+43), Joe Thornton (2016/17, 7+43) a Henrik Sedin (2017/18, 3+47).

Dlužno dodat, Ribeiro tehdy oblékal dres Nashvillu Predators, Thornton zářil v San Jose a Sedin ukončoval kariéru ve Vancouveru.

Rovněž je zapotřebí poznamenat, že Bäckström měl ke svému počinu v onom ročníku pouze 48 zápasů, a to kvůli výluce.

Voráček má na svém kontě momentálně 55 kanadských bodů. Většinu z jeho bodového příspěvku však tvoří asistence. Těch doposud zaznamenal krásných padesát.

Bývalý útočník Philadelphie v NHL působí už dlouhých čtrnáct let, během kterých zasáhl do 1 041 utkání. A jeho bilance?

221 gólů a 572 asistencí – Voráčkovi to celkově dělá 793 kanadských bodů!

Zdroje: NBC Sports, NHL, Eliteprospects

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.