Spojte se s námi


Bojové sporty

Jaké podmínky si Ngannou kladl? Chtěl pomoci celé komunitě, White z něj nicméně před světem udělal sraba

O neprodloužení smlouvy Francise Ngannoua s UFC se napsalo již mnohé. Ovšem dosud se pouze spekulovalo o důvodech, které zkušeného zápasníka k tomuto kroku vedly. Francouzsko-kamerunský bojovník nyní vše podrobně vysvětlil.

Publikováno

dne

O neprodloužení smlouvy Francise Ngannoua s UFC se napsalo již mnohé. Ovšem dosud se pouze spekulovalo o důvodech, které zkušeného zápasníka k tomuto kroku vedly. Francouzsko-kamerunský bojovník nyní vše podrobně vysvětlil.

Rok nezápasil, nyní se rozhodl v UFC skončit nadobro. Francis Ngannou v organizaci neprodloužil smlouvu, o tom se ostatně spekulovalo již delší dobu.

Vadilo mu totiž jak se organizace chová ke svým zápasníkům. A rozhodně není řeč pouze o penězích, ale i o zdravotním pojištění a dalších věcí, které UFC nechce řešit.

Dana White byl po neprodloužení pořádně naštvaný a poplival Ngannoua jak mohl. Ostatně to by nebyl White, aby se pro jednou zachoval jako chlap.

Udělali jsme vše pro to, abychom se s ním domluvili, ale on si myslí, že mimo UFC čekají větší šance a příležitosti se snadnějšími soupeři. On si však vybral, že nebude zápasit s nejlepším bojovníkem všech dob a že místo toho bude zápasit se snadnějšími borci,” řekl na tiskové konferenci.

Ngannou poté odpověděl tak, že mu je jedno co White veřejnosti vypráví. On sám nyní fanoušků a celému světu bojových sportů nastínil, proč jednání nedopadla.

“Pokud bych tu smlouvu podepsal, tak bych prostě nebyl svobodný. Sice se mluví o tom, že jsme nezávislí kontraktoři, ale ve skutečnosti má všechnu moc a možnosti jen organizace. Jasně, žádal jsem o hodně věcí, ale počítal jsem s tím, že projde jen pár.

Například jsem chtěl, abychom zase mohli mít v zápasech vlastní sponzory, což je něco, o co nás UFC obralo. Také jsem žádal o dlouhodobé zdravotní pojištění. Navrhoval jsem, aby byl součástí jednání i právník, který by obecně hájil zájmy bojovníků a bojovnic.

O tohle všechno jsem žádal, ale nedostal jsem nic,“ řekl Ngannou v rozhovoru s Arielem Helwanim.

Následně dodal, že by byl ochoten jít vedení naproti, kdyby si domluvil pouze tři zápasy, a to s Jonesem, Miotičem a poté případně opět s Jonesem. Ovšem ani to nedopadlo, a tak se Jones utká v zápase o titul s Ganem.

Zdroj: Ariel Helwani, UFC

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.