Spojte se s námi


Bojové sporty

Jake Paul konečně v MMA! Dopadne mega fight s legendárním UFC veteránem?

Jake Paul se konečně ukáže v zápase pod pravidly MMA. Jakou organizaci si vybral a koho vyzývá ke svému prvnímu souboji?

Publikováno

dne

Jake Paul se konečně ukáže v zápase pod pravidly MMA. Jakou organizaci si vybral a koho vyzývá ke svému prvnímu souboji?

Jake Paul i přes veškeré úspěchy v boxu terčem kritiky

Jake Paul platí zejména v zámoří za velkou hvězdu sociálních sítí, která má za sebou neuvěřitelnou základnu fanoušků. V posledních letech se populární youtuber živil boxováním s bývalými hvězdami UFC.

Přestože měl ve svých zápasech většinou hmotnostní i výškovou převahu, i tak byli mezi jeho soupeři bývalí šampioni největších světových MMA organizací jako například Ben Askren, Tyron Woodley či naposledy legendární Anderson Silva.

I přesto byl ale Paul terčem kritiky za to, že mlátí již vyhaslé hvězdy. Navíc si údajně vybírá snadné soupeře, kteří se specializovali na dovednosti na zemi a většinu svého života zasvětili smíšeným bojovým uměním, což je disciplína odlišná od klasického boxu.

Hvězdný youtuber se upsal zámořské PFL

A tak se mladý provokatér rozhodl vzít osud do svých rukou a vypadá to, že jej konečně uvidíme v kleci. Už loni si hrál s myšlenkou přechodu z boxu k MMA, ale až nyní vše dostává reálné obrysy. Jakou organizaci si vybral?

Zámořská organizace Professional Fighters League (PFL), v které v letošní sezoně pyramidy bojovali o odměnu jednoho milionu dolarů i čeští zástupci Martina Jindrová či Viktor Pešta, totiž na svých sociálních sítích oznámila velkolepou novinku.

Jake Paul podepsal s organizací několikazápasový kontrakt a bude soutěžit v nové divizi s názvem „Super Fight“, v které by se měl stát společně s hvězdou organizace Kaylou Harrison hlavní tváří divize.

„Jde o změnu MMA, narušení, inovaci a vytvoření další velké ligy,“ řekl Paul v rozhovoru pro N.Y. Times. „Už jsem narušil box a teď je čas narušit i MMA. Vím, že je to tvrdý sport a nebude to snadné, ale dokázal jsem to v boxu a dokážu to i v MMA,“ prohlásil sebevědomě.

Koho vyzval na první mega fight?

Hvězdný youtuber by měl navíc držet podíl v organizaci a dostal i svou funkci „ředitele pro obhajobu bojovníků“. Paul už roky bojuje za práva UFC zápasníků a prosazuje se za navýšení jejich platů a řádnou zdravotní péči.

Od PFL je to určitě chytrý tah, který přivede americké organizaci spoustu pozornosti a nových fanoušků. Paul už dokonce stihl vyzvat zajímavého soupeře, který by zaručeně zajistil mimořádné prodeje PPV.

„Nabídl jsem Nateu Diazovi smlouvu na dva zápasy. První v boxu a po šesti měsících zápas v MMA,“ prozradil jméno potenciálního soupeře. „Pokud i tahle výzva neznamená, že mám opravdu koule, tak už nevím,“ završil výzvu legendárního veterána UFC.

Zdroj: N.Y.Times, Instagram PFL, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.