Spojte se s námi


Evropská liga

Jak sázet na asijský handicap? Co to je, kdy ho použít a jaké jsou druhy?

Publikováno

dne

Sázení na handicapy, tedy virtuálního zvýhodnění, či znevýhodnění jednoho z týmů, je dobrý nástroj, jak zlepšit kurz. Obecně lze říci, že je to takový pomocník u kurzově jednoznačných zápasů či příležitostí.

Handicap

Nejprve si rozdělíme handicapy na dva nejrozšířenější typy. První je klasický. Nejlépe to lze ukázat na příkladu: domácí vs. hosté handicap 0:1. Specifikem tohoto handicapu je v tom, že mohou být stále 3 možné výsledky, tedy klasicky výhra domácích, remíza nebo výhra hostů.

Domácí tak vstupují do zápasu s handicapem jednoho gólu. Virtuálně už při výkopu ztrácí domácí jednu branku. Pokud ukazatel na konci zápasu ukazuje výhru domácích o jednu branku, tak v naší sázce je to po součtu reálného skóre a handicapu 1:1, výhru tak berou sázející na remízu.

Pokud utkání skončí výhrou hostů, jakoukoli výhrou hostů, tak samozřejmě výherní sázka je pouze ta na výhru hostů. V posledním možném případě, tedy výhře domácího týmu o dvě nebo více branek, berou výhru ti, co vsadili na výhru domácích.

Velmi dobré nápady dostali samotní uživatelé na serveru Tipsport, kteří přišli s dalšími příklady, jaké druhy handicapů jsou možné sázet. Zajímavé jsou pak především handicapy na rohy či střely na bránu. Články a návody najdete na tomto odkazu.

Asijský handicap

Druhý a rozšířenější handicap je asijský. Zejména proto, že se využívá na daleko více příležitostí než jen na klasický výsledek utkání. Opět ale začneme u výsledku utkání, to je přeci jen nejvíce sázená příležitost napříč sporty. Asijský handicap je daleko komplikovanější a nabízí daleko více možností.

Znovu si zvolíme příklad zápasu: domácí vs. hosté. Abychom měli přímé srovnání s klasickým handicapem, tak tentokrát musíme vzít handicap domácí -1,5. Tak se právě asijský handicap značí.

Z reálného konečného skóre odečtěte handicap a pokud je výsledek alespoň 0,5:0, tak byl tip na handicap domácích -1,5 správný a vítězný. Domácí tedy museli vyhrát jakýmkoli výsledkem s rozdílem minimálně dvou gólů.

Pokud tedy zachováme tip na domácí -1,5 a zápas skončí např. 3:1, je sázka vyhodnocena kladně. Odečteme-li od domácích 3 branek 1,5, tak je konečný výsledek po handicapu 1,5:1 a vítězí tak domácí.

Samozřejmě nemusí zůstat jen u vítězství o 2 branky, ale sázet můžete i vyšší handicap -2,5 atd. A kdy se k handicapu uchýlit? Primárně ve chvíli, kdy věříte svému favoritovi nakolik, že si myslíte, že zvítězí nějakým větším rozdílem.

Zejména pokud je kurz na favorita řekněme 1.3, tak na vítězství minimálně o dvě branky bude okolo 1.8 a to je mnohem hodnotnější kurz. Samozřejmě to není pravidlem.

Funguje to ale i obráceně. Pokud se vám zdá kurz na outsidera až příliš vysoký, ale nechcete riskovat čistou dvojku nebo třeba neprohru, tak je tu pro vás opět asijský handicap. Znovu uvedu příklad: asijský handicap na hosty +1,5.

Tentokrát je handicap naopak kladný ve prospěch outsidera. Ve prospěch favorita se často tato příležitost ani nevypisuje, nebo je kurz v podstatě zanedbatelný. Platí ale to samé.

Pokud k finálnímu skóre přičteme náš handicap a hostující tým má více alespoň o půl branky, byla sázka úspěšná. V tomto případě bereme výhru, když hosté zvítězí, remizují, či prohrají maximálně o jeden gól.

Pokud je na vítězství jednoho z týmů kurz okolo 5 a vy máte pocit, že by se žádný výprask konat neměl a chcete zkusit nějakou jistější sázku, kdy váš tým může klidně i prohrát, ale vy tím zvítězíte, je tohle sázka právě pro vás.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Handicap, minimálně ten asijský, se dá sázet i na jiné příležitosti, jak už jsme zmínili výše, než na klasickou sázku 1X2. Největší sázková kancelář u nás – Tipsport, většinou vypisuje daleko více příležitostí k sázení.

Např. v tenisu se dají sázet gamy v asijském handicapu, ať už celkový součet nebo v jednotlivých setech. V esportu zase počet kol nebo killů v jednotlivých mapách, v šipkách krom legů také počet hozených stoosmdesátek atd.

K ruce vám určitě bude i kalkulačka handicapů, kterou najdete například na stránce – Aussportsbetting.

Bonus
Bonus ke vkladu až
Bonus za registraci350 Kč
Bonus za vklad až3000 Kč
Bonus za registraci300 Kč
Bonus za vklad až50000 Kč
Bonus za registraci200 Kč
Bonus za vklad až10000 Kč
Bonus za registraci900 Kč
Bonus za vklad až6000 Kč
Bonus za registraci200 Kč
Bonus za vklad až2000 Kč
Bonus za registraci300 Kč
Bonus za vklad až25000 Kč
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.