Spojte se s námi


Evropská liga

Jak sázet na asijský handicap? Co to je, kdy ho použít a jaké jsou druhy?

Publikováno

dne

Sázení na handicapy, tedy virtuálního zvýhodnění, či znevýhodnění jednoho z týmů, je dobrý nástroj, jak zlepšit kurz. Obecně lze říci, že je to takový pomocník u kurzově jednoznačných zápasů či příležitostí.

Handicap

Nejprve si rozdělíme handicapy na dva nejrozšířenější typy. První je klasický. Nejlépe to lze ukázat na příkladu: domácí vs. hosté handicap 0:1. Specifikem tohoto handicapu je v tom, že mohou být stále 3 možné výsledky, tedy klasicky výhra domácích, remíza nebo výhra hostů.

Domácí tak vstupují do zápasu s handicapem jednoho gólu. Virtuálně už při výkopu ztrácí domácí jednu branku. Pokud ukazatel na konci zápasu ukazuje výhru domácích o jednu branku, tak v naší sázce je to po součtu reálného skóre a handicapu 1:1, výhru tak berou sázející na remízu.

Pokud utkání skončí výhrou hostů, jakoukoli výhrou hostů, tak samozřejmě výherní sázka je pouze ta na výhru hostů. V posledním možném případě, tedy výhře domácího týmu o dvě nebo více branek, berou výhru ti, co vsadili na výhru domácích.

Velmi dobré nápady dostali samotní uživatelé na serveru Tipsport, kteří přišli s dalšími příklady, jaké druhy handicapů jsou možné sázet. Zajímavé jsou pak především handicapy na rohy či střely na bránu. Články a návody najdete na tomto odkazu.

Asijský handicap

Druhý a rozšířenější handicap je asijský. Zejména proto, že se využívá na daleko více příležitostí než jen na klasický výsledek utkání. Opět ale začneme u výsledku utkání, to je přeci jen nejvíce sázená příležitost napříč sporty. Asijský handicap je daleko komplikovanější a nabízí daleko více možností.

Znovu si zvolíme příklad zápasu: domácí vs. hosté. Abychom měli přímé srovnání s klasickým handicapem, tak tentokrát musíme vzít handicap domácí -1,5. Tak se právě asijský handicap značí.

Z reálného konečného skóre odečtěte handicap a pokud je výsledek alespoň 0,5:0, tak byl tip na handicap domácích -1,5 správný a vítězný. Domácí tedy museli vyhrát jakýmkoli výsledkem s rozdílem minimálně dvou gólů.

Pokud tedy zachováme tip na domácí -1,5 a zápas skončí např. 3:1, je sázka vyhodnocena kladně. Odečteme-li od domácích 3 branek 1,5, tak je konečný výsledek po handicapu 1,5:1 a vítězí tak domácí.

Samozřejmě nemusí zůstat jen u vítězství o 2 branky, ale sázet můžete i vyšší handicap -2,5 atd. A kdy se k handicapu uchýlit? Primárně ve chvíli, kdy věříte svému favoritovi nakolik, že si myslíte, že zvítězí nějakým větším rozdílem.

Zejména pokud je kurz na favorita řekněme 1.3, tak na vítězství minimálně o dvě branky bude okolo 1.8 a to je mnohem hodnotnější kurz. Samozřejmě to není pravidlem.

Funguje to ale i obráceně. Pokud se vám zdá kurz na outsidera až příliš vysoký, ale nechcete riskovat čistou dvojku nebo třeba neprohru, tak je tu pro vás opět asijský handicap. Znovu uvedu příklad: asijský handicap na hosty +1,5.

Tentokrát je handicap naopak kladný ve prospěch outsidera. Ve prospěch favorita se často tato příležitost ani nevypisuje, nebo je kurz v podstatě zanedbatelný. Platí ale to samé.

Pokud k finálnímu skóre přičteme náš handicap a hostující tým má více alespoň o půl branky, byla sázka úspěšná. V tomto případě bereme výhru, když hosté zvítězí, remizují, či prohrají maximálně o jeden gól.

Pokud je na vítězství jednoho z týmů kurz okolo 5 a vy máte pocit, že by se žádný výprask konat neměl a chcete zkusit nějakou jistější sázku, kdy váš tým může klidně i prohrát, ale vy tím zvítězíte, je tohle sázka právě pro vás.

Handicap, minimálně ten asijský, se dá sázet i na jiné příležitosti, jak už jsme zmínili výše, než na klasickou sázku 1X2. Největší sázková kancelář u nás – Tipsport, většinou vypisuje daleko více příležitostí k sázení.

Např. v tenisu se dají sázet gamy v asijském handicapu, ať už celkový součet nebo v jednotlivých setech. V esportu zase počet kol nebo killů v jednotlivých mapách, v šipkách krom legů také počet hozených stoosmdesátek atd.

K ruce vám určitě bude i kalkulačka handicapů, kterou najdete například na stránce – Aussportsbetting.

Reklama

Evropská liga

Odchod ze Slavie si budu vyčítat do konce života. Trenér PAOKu mě odpálil už v přípravě, říká Stoch

Málokdo čekal, že bude ve 33 letech Miroslav Stoch kopat třetí nejvyšší českou ligu. Kariéra slovenského rychlíka šla po odchodu ze Slavie do PAOK Soluň strmě dolů, nyní Stoch obléká dres Motorletu.

Publikováno

dne

Málokdo čekal, že bude ve 33 letech Miroslav Stoch kopat třetí nejvyšší českou ligu. Kariéra slovenského rychlíka šla po odchodu ze Slavie do PAOK Soluň strmě dolů, nyní Stoch obléká dres Motorletu.

Miroslav Stoch si angažmá ve Slavii minimálně po fotbalové stránce užil. Mezi roky 2017 a 2019 se probojoval do základní sestavy, získal si i fanoušky, kteří vytvořili hned dva chorály s jeho jménem.

Ve druhé sezóně v červenobílém již patřil mezi opory, pod postup přes Sevillu v osmifinále Evropské ligy se podepsal gólem a asistencí v úvodním utkání. Po sezóně za 1,5 milionu eur posílil PAOK.

„Ublížil mi odchod ze Slavie do PAOKu. Budu si to vyčítat asi do konce života. Bohužel trenér skončil hned po mém příchodu a nový kuč mě odpálil v podstatě už v přípravě,“ řekl Stoch v pořadu TIKI TAKA.

Stocha si vskutku vyhlédl rumunský trenér Razvan Lucescu, jenž ale ještě před letní přípravou odešel do Saúdské Arábie. V Asii trénoval pouze rok a půl, poté se vrátil do PAOK, kde dělá hlavního kouče dodnes.

Lucesca v létě 2019 nahradil Abel Ferreira a Stochovi nedal pořádnou šanci se ukázat. V neúspěšných kvalifikacích Ligy mistrů a Evropské ligy odehrál v součtu 22 minut, v lize posbíral 410 minut.

„Bylo to moje rozhodnutí, vyžral jsem si to. Byla dobrá nabídka, klub jsem dobře znal a byl to jediný tým, se kterým jsem v minulosti nic nevyhrál,“ pokračoval Stoch.

A když trofej s PAOKem nezískal ani během nepovedené sezóny 2019/20, skončil mu kontrakt a on byl volným hráčem. Po půl roce se pokusil restartovat kariéru v Zaglebie Lubin, avšak chytit se již nedokázal.

Zatímco Stochovi odchod ze Slavie v podstatě zničil kariéru, sešívaní se s jeho přestupem vypořádali dobře. Nicolae Stanciu se rychle adaptoval a postupem času předčil Stochovu produktivitu. Přesto když se slovenský fotbalista do Fortuna arény vrátil, sklidil potlesk od Tribuny Sever.

„Ve Slavii jsem byl dva roky, vyhráli jsme dvakrát MOL Cup a jednou ligu. Říkal jsem si, že je správný čas jít ještě někam do zahraničí,“ dodal Stoch.

Zdroj: TIKI TAKA

Pokračovat ve čtení

Evropská liga

Dva roky od neprokázaného rasistického incidentu Kúdely s Kamarou. Kde jsou jeho aktéři dnes?

18. března 2021. Dnes jsou to přesně dva roky od incidentu Ondřeje Kúdely s Glenem Kamarou, který se rozrostl do obrovských rozměrů. Údajný rasismus nebyl nikdy prokázán, přesto de facto ukončil, nebo minimálně urychlil Kúdelovu kariéru ve Slavii.

Publikováno

dne

18. března 2021. Dnes jsou to přesně dva roky od incidentu Ondřeje Kúdely s Glenem Kamarou, který se rozrostl do obrovských rozměrů. Údajný rasismus nebyl nikdy prokázán, přesto de facto ukončil, nebo minimálně urychlil Kúdelovu kariéru ve Slavii.

Vraťme se nejprve do března 2021, kdy se vše událo. První duel v Edenu skončil remízou 1:1, když se nádhernou ranou trefil Nicolae Stanciu. V odvetě byli sešívaní jasně lepším týmem a šli si sebevědomě za vítězstvím.

Už ve 14. minutě otevřel skóre Peter Olayinka, slávisti měli i další šance. Rangers neunášeli, že na z jejich pohledu „póvl z východní Evropy“ nestačí fotbalově, rychlostně ani fyzicky, a tak se uchýlili k surové hře.

Spousta zákroků byla na hranici červené karty, rozhodčí Orel Grinfeld absolutně zápas nezvládl a nedokázal zabrzdit agresi hráčů skotského celku.

Vyvrcholilo to tak tím, že Kemar Roofe v 61. minutě prošlápl kopačkou obličej Ondřeje Koláře, který podle doktorů měl štěstí, že vyvázl bez vážných následků. Netřeba si domýšlet, co by se mohlo stát, kdyby trefil spánkovou kost.

V 73. minutě viděl další červenou za zákrok na Lukáše Masopusta Leon Balogun, z přímého kopu potrestal Rangers nádhernou trefou opět Stanciu.

V posledních minutách hráči Rangers kopali do ležícího Kuchty, načež se strhla mela, při níž se Ondřej Kúdela přiblížil ke Glenu Kamarovi a něco mu pošeptal. Ze začátku se tomu však nevěnovala velká pozornost.

Rasismus?

Slavia po zápase slavila velký postup, za hráči dorazil i otřesený Ondřej Kolář. Zdálo se, že sešívaní budou opětovaní za druhé čtvrtfinále Evropské ligy během tří let. V tu chvíli však ještě netušili, že fotbal bude to poslední, o čem se bude v následujících dnech mluvit.

Glen Kamara totiž nařkl Kúdelu z rasistických urážek, kterých se měl dopustit na jeho osobě. Hráči Slavie byli zamčeni na hřišti a nevpuštěni do kabin, zatímco trenér Rangers Steven Gerrard vykládal na tiskové konferenci pouze o rasismu a o fotbale se nechtěl bavit.

Hráči a zaměstnanci Rangers poté zakryli kamery, Kamara se potkal s Kúdelou v útrobách stadionu společně s Gerrardem, Trpišovským a zástupcem UEFA. Finský záložník beze slova natáhl Kúdelovi pěstí a utekl.

Co Kúdela Kamarovi pošeptal, jsme se však nikdy nedozvěděli. Finský záložník tvrdil, že ho Kúdela urazil slovy, že je „zku*vená opice“, český obránce se bránil, že vyřkl slova, že je „fucki*g guy“.

Žádný důkaz nalezen nikdy nebyl, španělský inspektor UEFA, který celý incident vyšetřoval, uvedl, že na základě svého šetření nemohl rasismus potvrdit ani vyvrátit. Vše tedy bylo v rukou disciplinární komise UEFA.

Ačkoli byla situace zdánlivě v řádu tvrzení proti tvrzení, UEFA se rozhodla Kúdelu shledat vinným a napařit mu desetizápasový trest. Kúdela se dlouho odvolával, dokonce i k CAS, ale k ničemu kloudnému to nevedlo.

Kde jsou aktéři zápasu dnes?

Ondřej Kúdela

Nejvýznamější aktér zápasu. I když 99 % České republiky drželo s ním a nesouhlasilo s odsouzením bez důkazů, Kúdela sám dobře ví, že kdyby si řeči odpustil, nic z toho by se nestalo.

Celá kauza nakonec dost možná urychlila jeho konec ve Slavii. Navíc kvůli ní přišel o EURO a tedy ve 35 letech poslední možnost, jak se s reprezentací podívat na velký turnaj.

V létě 2022 odešel ze Slavie dohrát kariéru do Indonésie. V místní Persiji Jakarta jej přijali jako hvězdu, dostal krásný plat a je lídrem týmu. Za 27 zápasů v této sezóně vstřelil 2 góly.

Glen Kamara

Druhý nejvýraznější aktér. Kamara byl na britských ostrovech považován za hrdinu a dostalo se mu obrovské podpory, pěstí v útrobách stadionu všichni přehlíželi.

I když v souvislosti s ním zmiňován přestup do Premier League, nikdy se neuskutečnil. 27letý Kamara tak kroutí pátou sezónu v Rangers.

Steven Gerrard

Legendární záložník Liverpoolu si tehdy jako kouč Rangers proti sobě poštval snad všechny fanoušky, co v Česku měl. A to nejen kvůli jeho postoji v kauze rasismu, ale i kvůli arogantnímu chování vůči představitelům Slavie už v prvním duelu.

Když dostal příležitost vrátit se do Premier League, skočil po ní a v listopadu 2021 se stal hlavním koučem Aston Villy. Tím si proti sobě poštval fanoušky Rangers, kteří jej brali za zrádce. Neustále jim totiž tvrdil, že je v klubu spokojený a nikam odcházet nechce.

Jenže u Villains se mu vůbec nedařilo. Tým pod Gerrardovým vedením skončil na 14. místě, o tři příčky hůře než v minulé sezóně. Když na startu této sezóny vyhrál jen 2 utkání ze 12, byl z Aston Villy v říjnu 2022 a momentálně je bez angažmá.

Kemar Roofe

Jamajský útočník se do paměti českých fanoušků zapsal jako řezník, který zmrzačil Ondřeje Koláře. Tehdy se jednalo o jeho první sezónu v Rangers, která byla střelecky dost povedená (14 gólů), ani ta minulá nebyla špatná (10 gólů).

V aktuálním ročníku jej však trápí velké zdravotní potíže a ze 28 ligových zápasů zasáhl pouze do tří.

Zdroj: SK Slavia Praha, Rangers

Pokračovat ve čtení

Evropská liga

Když je konec v Evropě vysvobozením: Arsenal se může s úzkým jádrem hráčů soustředit na splnění snu

Vedli, náskok ztratili ranou z půlky à la Patrik Schick a v penaltovém rozstřelu pro Gunners definitivně skončila sezóna v evropských pohárech. Fanoušci Arsenalu mají smíšené pocity, zklamání ale trochu nečekaně přebíjí úleva, že se jejich miláčci mohou soustředit na vysněný titul.

Publikováno

dne

Vedli, náskok ztratili ranou z půlky à la Patrik Schick a v penaltovém rozstřelu pro Gunners definitivně skončila sezóna v evropských pohárech. Fanoušci Arsenalu mají smíšené pocity, zklamání ale trochu nečekaně přebíjí úleva, že se jejich miláčci mohou soustředit na vysněný titul.

Arsenal se poslední roky v Evropě trápil. Přestože v pěti z posledních šesti sezón hrál Evropskou ligu, došel pouze jednou do finále, dvakrát skončil v semifinále a jednou v osmifinále i šestnáctifinále.

EL Arsenalu škodí

Dlouhodobá neschopnost Gunners dostat se do Ligy mistrů jde ruku v ruce s neúspěchy v Evropské lize. Bylo to rok co rok jako přes kopírák. Arsenal ucítil šanci vrátit se do LM skrz poháry, soustředil se na ně a selhal.

Kádr nikdy nebyl široký ve smyslu, že když zaskočí náhradník, zbytek týmu to neovlivní. A ve čtvrtek jsme mohli vidět, že i absence dvou či tří opor svěřence Mikela Artety extrémně ovlivnila. Přitom současný kádr je o level výš než ty z předchozích let.

Prevence před zraněními

Rozdíl mezi kvalitou základu a náhradníků se projevil i příchodem Roba Holdinga namísto zraněného Williama Saliby. Překvapivým nasazením tradiční ligové stoperské dvojice Saliba, Gabriel Magalhaes Arteta naznačil, že ostatním obráncům jednoduše tolik nevěří.

A z obrovského herního vytížení pramenilo brzké zranění a střídání Saliby. Arsenal se koncem v Evropské lize podobným problémům vyhne, nebo jim minimálně předejde. A absenci Bukaya Saky, Martina Odegaarda či Thomase Parteye kvůli „nějaké EL“ si Gunners nemohou dovolit.

Těžká cesta k triumfu

I kdyby Arsenal postoupil mezi nejlepších osm, do dalších zápasů by pravděpodobně musel s plnou sestavou. Samozřejmě za předpokladu, že by rád postoupil. A za celkovým triumfem se žene rozjetý Manchester United, pro Juventus je to dokonce po odečtu bodů primární cíl.

Zároveň Arsenal Evropská liga tolik zajímat nemusí. Kvalifikaci do Ligy mistrů má v podstatě jistou a primárním cílem je titul. Mikel Arteta se spoléhá na 15 hráčů, kteří by pravidelné anglické týdny nezvládali. Takto bude více času na regeneraci.

Zdroj: Arsenal

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené