Spojte se s námi


Hokej

Jak budou vypadat útočné formace proti Kanadě? Pastrňák se Zachou v elitní lajně, Stránský až 13. forvardem?

Českou reprezentaci čeká na závěr skupinové fáze doposud nejtěžší bitva ze všech. Před čtvrtfinálovým bojem totiž změří síly s Kanadou, jež je lídrem pražské skupiny A. Jak se rýsují útočné formace pro odpolední úterní klání, respektive kam se zařadí David Pastrňák a Pavel Zacha?

Publikováno

dne

Českou reprezentaci čeká na závěr skupinové fáze doposud nejtěžší bitva ze všech. Před čtvrtfinálovým bojem totiž změří síly s Kanadou, jež je lídrem pražské skupiny A. Jak se rýsují útočné formace pro odpolední úterní klání, respektive kam se zařadí David Pastrňák a Pavel Zacha?

500Kč zdarma s kódem: BIGPROMOCZ

+ soutěž o 5.000.000Kč během MS v hokeji

Vyzvednout bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

David Pastrňák a Pavel Zacha absolvovali v pražské aréně první trénink, jejich příjezd na letošní domácí mistrovství světa pochopitelně zamíchá sestavou výběru Radima Rulíka.

Definitivní odpověď na otázku, kam kouč českého národního týmu dvojici z Bostonu zařadí, se dozvíme až hodinu před utkáním s Kanadou. Ovšem pondělní trénink, respektive ranní rozbruslení leccos napověděl.

Na něm se na ledě společně se Zachou a Pastrňákem ukázal Ondřej Palát, přičemž právě toto trio by mělo tvořit elitní útočnou formaci. Kvůli dlouhé sezóně v NHL se však oba hráči Bruins nepotřebovali příliš dlouho protahovat a ihned naskočili do tréninku.

„Všichni tři kluci hrají dlouhou dobu v NHL a systém hry mají podobný. Věřím, že v tomto složení by si rozuměli,“ uvedl asistent trenéra Tomáš Plekanec, jehož slova ocitoval server Hokej.cz.

Největší data co do potenciálního složení ofenzivních lajn máme právě z pondělního tréninku. Úterní ranní trénink toho zrovna moc nenapověděl.

Pastrňák se Zachou v elitní lajně, co dál?

Každopádně na základě toho lze opravdu počítat s tím, že Palát se Zachou a Pastrňákem budou tvořit první útočnou formaci. Trenér Rulík také velmi pravděpodobně nechá pospolu formaci Červenka – Sedlák – Kaše. Toto trio má tvořit druhou lajnu.

Nedávná posila z NHL Martin Nečas podle prvotních predikcí figuruje ve třetí formaci s Dominikem Kubalíkem a Davidem Kämpfem. Asi ten největší otazník stále visí nad čtvrtým útokem. Podle tréninku by jeho členy měli být Jakub Flek, David Tomášek a Ondřej Beránek.

Jako až třináctý útočník se jeví Matěj Stránský, který však na turnaji zatím odvedl skvělou práci. Do gólových statistik se zapsal hned pětkrát, a to třemi góly a dvěma asistencemi.

Zdroj: IIHF, Hokej.cz, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.