Spojte se s námi


Hokej

Jak budou vypadat čtvrtfinálové zápasy na mistrovství světa ve Finsku? Česko vyzve Německo, Slovensko čeká náročný zápas

Mistrovství světa ve Finsku se přesouvá do další fáze poté, co všechny reprezentace odehrály své zápasy v základních skupinách. Nejlepší čtveřice z každé skupiny postupuje do čtvrtfinále, kde začínají pravé medailové souboje. Můžeme očekávat spoustu kvalitních zápasů.

Publikováno

dne

Mistrovství světa ve Finsku se přesouvá do další fáze poté, co všechny reprezentace odehrály své zápasy v základních skupinách. Nejlepší čtveřice z každé skupiny postupuje do čtvrtfinále, kde začínají pravé medailové souboje. Můžeme očekávat spoustu kvalitních zápasů.

Skupina A
Na prvním místě se ve skupině A umístilo Švýcarsko, které na turnaji nepoznalo přemožitele a získalo 20 bodů. Za nimi se umisťuje Německo se ziskem 16 bodů. O bod méně má Kanada, která překvapivě dvakrát prohrála. Poslední postupovou pozici získalo Slovensko, protože v zápase o postup porazilo Dánsko.

Právě Dánsko nejvíce smutní, protože získalo stejně bodů jako čtvrté místo, ale kvůli prohranému vzájemnému zápasu se loučí s turnajem. Na šestém místě končí Francie s pěti body. Předposlední se umisťuje Kazachstán se třemi body. Elitní skupinu pro mistrovství světa opouští Itálie, která získala pouze jeden bod.

Skupina B
Skupinu B ovládlo Finsko, které získalo 19 bodů. O bod méně si v tabulce připsali Švédové, kteří postupují z druhého místa. Česká hokejová reprezentace sice třikrát ve skupině prohrála, ale i přesto postupuje ze třetí pozice se ziskem 13 bodů. Stejný počet bodů si zapsalo USA, které však s Čechy prohrálo.

První nepostupovou pozici obsazuje Lotyšsko, které získalo 8 bodů, jak můžeme vidět, mezi čtvrtým a pátým místem byla velká bodová propast. Šesté ve skupině končí Rakousko se 7 body a předposlední Norsko s 5 body. Poslední místo patří jednoznačně Velké Británii, která získala jediný bod, stejně jako Itálie tedy sestupuje.

Čtvrtfinálové zápasy
Termín, kdy se uskuteční všechny čtyři zápasy v rámci čtvrtfinále, je naplánován na čtvrtek 26. května. Dva zápasy se odehrají v čase 15:20 a zbylé dva večer v 19:20.

První a pro české fanoušky určitě nejzajímavější bude zápas České republiky s Německem. Češi se kvůli tomuto zápasu stěhují do Helsinek. Německo se ve skupině A umístilo na druhém místo, zatímco Češi ve skupině B skončili třetí, přesto bude naše reprezentace v tomto zápase favoritem.

Další odpolední zápas odehrají reprezentace Kanady a Švédska. Tento duel se uskuteční v Tampere. Kanada jako velký favorit skupiny A skončila až na třetím místě, kvůli kterému se musí stěhovat z Helsinek. I přes zaváhání se Švýcary a Dány by však měly do zápasu se Švédy vstoupit jako favorit. Uvidíme však, jak jim ublíží přesun do jiné arény a jak se seveřané připraví.

První večerní zápas odehrají Finové se Slovenskem. Duel bude následovat po zápase Švédů a Kanaďanů. Finsko postoupilo jako vítěz skupiny B, zatímco Slovensko vybojovalo postup až v posledním zápase. Favoritem zápasu jsou domácí hokejisté, ale Slováci už letos na olympiádě ukázali, že mohou kdejakého favorita překvapit.

Poslední souboj obstarají Švýcaři, kteří v Helsinkách odpoledne vyzvou tým USA. Američané postoupili až ze čtvrtého místa, zatímco Švýcarsko zatím neprohrálo jediný zápas, i přesto se v tomto zápase těžko hledá favorit.

Zdroj: IIHF

Reklama

Hokej

Češi zářili v NHL! Rutta s Palátem vystřelili Tampě vítězství a vše se tak ještě dramatizuje

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

Publikováno

dne

Tampa Bay snížila v noci stav finále NHL, výraznou měrou se o to postarali čeští hokejisté Jan Rutta s Ondřejem Palátem, jenž se oba gólově prosadili. Pavel Francouz z Colorada do utkání nezasáhl.

V pátém zápase finále NHL dokázala Tampa Bay snížit stav série na 2:3. Tentokrát hráli hlavní roli v utkání i dva čeští hokejisté.

Jan Rutta byl autorem úvodní branky, když se prosadil zpoza kruhu v první třetině. V play off se prosadil v této sezoně vůbec poprvé.

Následně vyrovnal skóre Valerij Ničuškin, Tampě ale vedení vrátil jeho ruský kolega Nikita Kučerov. Colorado se nevzdávalo a na začátku třetí třetiny skóroval Cale Makar.

Vítězný gól ale vstřelila Tampa, přesněji její český forvard Ondřej Palát. Ten unikl obraně a následně propálil gólmana skrz betony.

Colorado tak ještě slavit nemůže a naopak se vše ještě pořádně zdramatizovalo. Pavel Francouz, gólman Colorada jenž strávil zápas na lavičce, si tak zatím bude muset počkat.

Zdroj: NHL

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Cena nové arény v Brně raketově vzrostla. Blíží se k sedmi miliardám

Publikováno

dne

Brno hlásí další posun v realizaci plánů na výstavbu nové multifunkční arény. V úterý brněnští zastupitelé schválili stavbu multifunkční haly na výstavišti a její financování. V době, kdy ceny nejen stavebních materiálů rostou jako dobře živené dítě, vzrostla předběžná cena arény z původních 4 miliard na současných 6,8 miliard.

Sice zatím neleží na stole žádné konkrétní termíny, nicméně proces kolem nového brněnského stánku je stále v pohybu. Město ukončilo výběr stavební firmy a schválení výběru má v nejbližší době projednávat rada města.

Celkově má vyjít stavba se vším všudy na 6,8 miliard, z čehož samotná hala vyjde na 4,4 miliardy. Jedna miliarda je rezerva pro případ inflace a zdražování materiálů a zbylá část je určená na další přidružené stavby a pozemkové transakce.

Radní města Petr Kratochvíl řekl, že město bude čerpat zhruba dvě miliardy korun z úvěrů. Dalších 300 milionů korun přispěje Národní sportovní agentura a 200 milionů Jihomoravský kraj. Město ze svého rozpočtu pak zaplatí zbylé téměř čtyři miliardy v průběhu stavby.

Nová aréna je označována za největší strategický projekt města Brna. Sloužit má výhradně k domácím zápasům místního hokejového týmu HC Kometa Brno, ale taky na koncerty, výstavy, kongresy a jiné veřejné akce. Celkem by měla mít hala až třicet variant využití. Její kapacita by měla pojmout až 13.300 diváků.

Stavba tak rozsáhlé multifunkční arény je velkým zásahem do městské infrastruktury, a tak s sebou přináší další navazující projekty a investice. Pro hladké fungování haly je důležité zajistit dostatek parkovacích míst pro návštěvníky. Společně s tím by mělo vzniknout zhruba 1 300 parkovacích míst.

ARENA BRNO vyroste v areálu BVV za pavilonem Z mezi pavilony F a G1, podle plánů by mohla začít už v letošním roce. Město předpokládá, že hala bude vydělávat tak, aby každý měsíc provozovatel platil miliony korun do rozpočtu Brna.

Zdroj: Deník, ARENA BRNO

Pokračovat ve čtení

Hokej

Hadamczik: Politika je svinstvo, válkou trpí nevinní lidé. Čechy bych kvůli KHL netrestal

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky.

Publikováno

dne

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky. Součástí cesty za hokejovým vzkříšením bude ale taky několik méně příjemných témat. Třeba i válka na Ukrajině.

V posledních dnech se objevují další a další slovenští nebo čeští hokejisté, kteří se rozhodli cestovat za prací do Ruska, které momentálně celý svět považuje na nepřítele číslo jedna. Čerstvě podepsaný kontrakt ve Vladivostoku má i útočník Rudolf Červený.

Zatímco někteří lynčují hráče mířící do KHL, jiní se zase staví do role obhájců. Mezi ně se řadí i novopečený kouč českého hokejového svazu Alois Hadamczik.

Hráči taky chtějí nějak uživit rodinu. On ale nejde bojovat proti demokracii. On si přece nebere pušku a nejde střílet do Ukrajinců,” zastal se Hadamczik českého útočníka v rozhovoru pro Sport.cz.

Sám šéf českého hokeje válku striktně odmítá. Na současnou situaci má jasný názor, který mu vštípil do hlavy už dříve jeho otec.

Politika je svinstvo. Neznám všechny objektivní příčiny války. Pro mě je ale nejdůležitější, že válkou vždycky trpí nevinní lidé, nevinné obyvatelstvo,” vyjádřil lítost nad současnou situací na Ukrajině. 

Přesto se pozastavuje nad uprchlíky, kteří přijeli do České republiky v autech nejluxusnějších značek: „Je zajímavé, že jsou tady, a ne doma ve válce,” vyprávěl.

Fanoušci i novináři jsou teď ještě víc zvědaví, jak nový šéf Českého hokeje přistoupí k hráčům, kteří se rozhodnou odejít hrát hokej do Ruska: „Zakazovat našim lidem hrát v Rusku? To bych nedělal,” říká otevřeně.

Hokejové svazy Švédska a Finska už daly veřejně najevo, že pokud některý z jejich hokejistů odejde za hokejem do KHL, ztratí po dobu kontraktu veškerý nárok reprezentovat svou zemi. Podle vyjádření Aloise Hadamczika se nejspíš český hokej podobnou cestou nevydá.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Oblíbené