Spojte se s námi


Hokej

Jak bude vypadat sestava s Pastrňákem? Nabízí se hvězdné spojení s Nečasem či návrat k Červenkovi

V neděli odpoledne obletěla český hokej fantastická zpráva. David Pastrňák společně s Pavlem Zachou přiletí na mistrovství světa do Prahy a stihnou již úterní zápas s Kanadou. Jak bude vypadat sestava s hvězdnými posilami?

Publikováno

dne

V neděli odpoledne obletěla český hokej fantastická zpráva. David Pastrňák společně s Pavlem Zachou přiletí na mistrovství světa do Prahy a stihnou již úterní zápas s Kanadou. Jak bude vypadat sestava s hvězdnými posilami?

Radim Rulík si příjezd posil z NHL moc přál, zároveň ale teď bude muset řešit, jak s nimi naloží. Jsou to samozřejmě příjemné starosti, ale bude o tom muset hodně přemýšlet.

Hlavní otázkou je: roztrhnout aktuální útoky a napasovat k nim Pastrňáka se Zachou a Nečasem, nebo je nechat a vytvořit jednu „superlajnu“?

Momentálně totiž útočné trojice šlapou velice dobře. Červenka si skvěle rozumí s Kašem a Sedlákem, Palát si zase docela sedl s Tomáškem. Jak by tedy mohly vypadat formace v zápase s Kanadou a ve čtvrtečním čtvrtfinále?

Vytvořit superlajnu

Neboř, co funguje. Známá příručka pro trenéry v jakémkoliv sportu. A pokud by skutečně nechtěl Rulík roztrhnout první skvěle fungující lajnu, nabízí se z třech hvězd z NHL vytvořit ještě jednu elitnější. Vypadalo by to následovně.

Nečas – Zacha – Pastrňák
Červenka – Sedlák – Kaše
Palát – Tomášek – Kubalík
Beránek – Kampf – Flek

Stáří známí

Pokud by ale Rulík nechtěl tři největší hvězdy poslat do jedné lajny a sílu trochu rozvrstvit, nabízí se obnovit spojení Pastrňáka s Červenkou. Oba dva spolu hráli na MS 2022, kde jim centra dělal David Krejčí a společně dotáhli tým k bronzu.

Červenka jako chytrý nahravač potřebuje k sobě praváka střelce a s Pastrňákem si náramně rozumí. České duo z Bostonu se na 99 % rozdělovat nebude a na centra by tak připadl Pavel Zacha.

Červenka – Zacha – Pastrňák
Palát – Sedlák – Nečas
Kubalík – Tomášek – Kaše
Beránek – Kampf – Flek

Třetí varianta

Ve hře je i možnost, jak nerozdělit dosavadní elitní lajnu a zároveň nedat všechny posily z NHL do jedné formace. V tu chvíli by musel Rulík najít vhodného hráče do trojice k Pastrňákovi se Zachou.

Zároveň by tím nejspíš padl Nečas do třetí formace, což by nebylo ideální vzhledem k tomu, že tuhle roli zastává v Carolině a je to důvod, proč chce z Huricanes odejít.

Ať to trenér národního týmu sestaví jakkoliv, palebnou sílu má obrovskou. Teď to chce jen namixovat ten správný vítězný koktejl. Nicméně šance českého týmu na medaili s příjezdem hvězd z NHL razantně stouply.

Zdroj: Národní tým, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.