Spojte se s námi


Hokej

Jágrovo Kladno odtajnilo změny v kádru. Kdo si balí kufry?

Publikováno

dne

Rytíři Kladno se v posledních dvou extraligových ročnících museli zachraňovat až na poslední chvíli v baráži. To by určitě i hrající majitel kladenských Rytířů Jaromír Jágr rád změnil. K tomu je ale potřeba posílit kádr a udělat změny. Kladno odtajnilo zajímavé změny.

Nejprve pozitivně, Kladno posílí dva hráči

Dres Kladna bude v příští sezoně oblékat Karel Klikorka. Klikorka by měl vyztužit zadní řady a přidat i pořádnou porci kanadských bodů.

Klikorka strávil uplynulou sezonu o patro níž v CHANCE lize, kde se ale prezentovat špičkovými výkony. Ne nadarmo to byl druhý nejproduktivnější obránce celé soutěže, když dokázal posbírat 33 kanadských bodů. Odehrál celkem 51 utkání.

„Pokud na sobě bude pracovat, může to být nadstandardní extraligový bek,“ uvedl sportovní manažer Jiří Burger pro hokej.cz.

Kladno mezi svými hráči vítá také útočníka Jakuba Strnada. Tento jednatřicetiletý útočník strávil předchozí dvě sezony ve Spartě Praha a v Českých Budějovicích. A jak uvádí Rytíři, vrací se do prostředí, kde ho všichni velmi dobře znají.

Od Strnada si Kladno slibuje hlavně výborné bruslení a posílení jak obranných, tak útočných speciálních týmů. Jen doplňme, že v uplynulé sezoně měl Strnad na kontě 10 kanadských bodů po 46 zápasech.

Kladno neoznámilo jen příchody, ale i sedm odchodů

Už dříve bylo jasné, že Adam Kubík oblékne dres Motoru Českých Budějovic, a že ho nebude moci Jaromír Jágr uplatnit ve své organizaci. Středočeši měli plány ho nahradit Ludwigem Blomstrandem, ale ten se ke smůle Rytířů rozhodl odejít do Švédska.

Dalšími odchody z kabiny Kladna jsou pak v obranných řadách Martin Kehar, Oskars Cibulskis a Kristaps Sotnieks. Odchody zaznamenali Rytíři současně v útoku. Dres Kladna už neoblečou Miroslav Indrák, Ladislav Zikmund a Adam Brodecki.

„Opci jsme se rozhodli neuplatnit lotyšské dvojici Cibulskis – Sotnieks a útočníkovi Mírovi Indrákovi. Dále v klubu nepokračují Martin Kehar, kterému nebyla nabídnuta nová smlouva, a také Ladislav Zikmund. S ním jsme rozvázali kontrakt. Na Kladně nebude působit ještě švédský útočník Adam Brodecki. I všem těmto zmíněným hráčům děkujeme za odvedené služby,“ pokračuje Burger pro web HC Rytíři Kladno.

Budou Jakub Klepiš a Tomáš Plekanec pokračovat v kariéře?

Je otázka, zda do další sezony nastoupí veteráni kladenské sestavy Jakub Klepiš a Tomáš Plekanec. Už po skončení baráže se nechal Jaromír Jágr slyšet, že chce těmto hráčům dát čas na rozhodnutí. A že bude záležet na nich, zda budou mít chuť pokračovat.

Aktuálně je ale více než jasné, že po oznámených odchodech by se tito dva zkušení hráči více než hodili. Kladenský kádr ještě dozná dalších změn, na ty si ale budeme muset počkat. Zaloví Jágr v zahraničí a dovede zajímavé posily?

Zdroj: Hokej.cz, HC Rytíři Kladno

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.