Spojte se s námi


Hokej

Jágrovi chybí v Česku respekt, naznačil spolupráci s Penguins: Až vyřeším všechno tady na Kladně…

Hokejová legenda Jaromír Jágr už je zpátky v Česku. Má za sebou několik dní velké slávy v Pittsburghu, kde se osobně zúčastnil slavnostního ceremoniálu v podobě vyvěšení jeho dresu a vyřazení čísla 68. V neděli už zase sledoval počínání svých kladenských Rytířů přímo na místě. V pondělí večer na sebe prásknul na instagramovém streamu zajímavou informaci.

Publikováno

dne

Hokejová legenda Jaromír Jágr už je zpátky v Česku. Má za sebou několik dní velké slávy v Pittsburghu, kde se osobně zúčastnil slavnostního ceremoniálu v podobě vyvěšení jeho dresu a vyřazení čísla 68. V neděli už zase sledoval počínání svých kladenských Rytířů přímo na místě. V pondělí večer na sebe prásknul na instagramovém streamu zajímavou informaci.

Jaromir Jágr byl v pondělí večer na svém Instagramu k dispozici dotazům fanoušků. Rozhovor s ním vedl jeho kamarád a známy režisér sportovních dokumentů Petr Větrovský. Nedávno se spolu ocitli na velké Jágrově slávě v Pittsburghu, kde nejspíš v budoucnu vznikne další zajímavé dílo ohledně největší české hokejové legendy.

Oba borci ještě jednou zavzpomínali na nedávné události. Jágr mluvil především o tom, že byl nejvíce nervózní ze své řeči, kterou musel absolvovat v angličtině před téměř dvaceti tisíci lidmi přímo v PPG Paints Aréně.

Pak došlo na téma respektu, o kterém se Jágr rozpovídal. Jak vnímá  největší rozdíl  v mentalitě lidí v USA a v Česku? „Největší rozdíl je určitě respekt. Nemyslím teď respekt, který mají lidi za to, že jsi něco dokázal,” vkládal Jágr během streamu na Instagramu.

Myslím tím respekt ke starším lidem. Třeba respekt v autobuse. Nás učili, že když je v autobuse někdo starší, tak si stoupneš. To by měl být automat,” pokračoval. 

Ale i třeba respekt k názoru toho druhého. Ne každý má stejný názor na věci, jako máš ty. To ale neznamená, že ho nebudeš mít rád nebo že ho nesnášíš,” dodal konkrétně s tím, že si myslí, že tohle je mezi lidmi v Americe a v Česku největší rozdíl. 

Dřív nás to to učili ve škole – respekt k autoritám, respekt k učitelům, k policajtům i politikům. Tohle mi chybí a myslím si, že kdybychom na tom zapracovali, tak bychom byli všichni šťastnější,” vyjádřil svou myšlenku dopodrobna.

Na Kladně ho čeká hodně práce

Zatímco Jágrovi v zámoří tleskali, jeho kladenský klub se topil v problémech. Minulý týden Rytíři definitivně ztvrdili svou další účast v baráži. Fanoušci před několika dny vyzvali veřejnost k bojkotu, Jágra zase k odpovědím na mnoho otázek, kudy se má kladenská organizace v budoucnu ubírat.

Tyto konkrétní kroky Jágr ve svém streamu neprozradil, přece jen dal ale trochu nahlédnout do budoucna. Petr Větrovský se vrátil k momentu, kdy Kevin Acklin, prezident pro bussinesové operace Penguins na svém Instagramu zveřejnil, že začala nová éra klubu. A zeptal se Jágra, jetsli si dokáže představit, že by v budoucnu na dálku nebo přímo občas v Pittsburghu, udržoval s Penguins nějakou spolupráci. 

Nechci předbíhat. Myslím si ale, že v brzké době něco takového dopadne. I pro mě to bude dost zajímavé. Ale nechci předbíhat. Mám tady na Kladně jistou zodpovědnost. Až vyřeším všechno tady na Kladně, tak potom se můžu ubírat jiným směrem,” odpověděl Jágr trochu překvapivě.

O to zajímavější bude asi sledovat, co všechno se chystá Jágr směrem ke svým Rytířům v brzké budoucnosti udělat. Široká hokejová veřejnost je ujištěna, že někdejší česká hokejová bašta potřebuje nastavit nový směr. Jinak skončí v příštích letech natrvalo mezi mantinely Chance ligy.

Zdroj: Instagram Jaromír Jágr 

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.