Jágr po pokoření Sparty: Rivalita mezi oběma kluby tady vždycky byla

Kladno s Jágrem v sestavě deklasovalo pražskou Spartu, když vyhrálo vysoko 8:4. Sám Jaromír Jágr se na vítězství podílel měrou vrchovatou, když vstřelil dvě branky a na další dva góly nahrál. Spartu tak pokořil hráč, který kroutí již pátou dekádu.

Embed from Getty Images

Do utkání vstoupil po delším zranění, nakonec byl jedním z nejdůležitějších hráčů Rytířů. Bolel Jágra zápas? „Nedostal jsem se pořádně do situace, kdy by mě to nějak extra bolelo. K mantinelům jsem moc nechodil, rychle jsem taky nebruslil. Spíš jsem to odchodil. Měl jsem zranění, jaké jsem nikdy před tím neměl. Bylo to o hlavě, zvyknout si na tu bolest, posílit tu část těla,“ řekl na tiskové konferenci.

Bylo pouhou otázkou, zda legendární hokejista do utkání se Spartou naskočí „Den před zápasem bylo jasné, že máme tolik zraněných hráčů, že bychom pořádně neměli s kým hrát. Jinak bych ještě určitě nehrál. Chtěl jsem si být jistý, že to zvládnu. Jen jsem lepil sestavu,“ dodal.

Kladno ukázalo vynikající obrat z 2:4 na 8:4. „Je to parádní, navíc proti Spartě. Pro nás je každý bod zlatý, zvlášť tady ale moc mužstev vyhrávat nebude. Navíc rivalita mezi těmito dvěma kluby tady vždycky byla, ne teda posledních pět let, kdy jsme byli o patro níž. Vždycky bylo všude vyprodáno, lidi si to pamatují. Pro nás je Sparta největší rival.“

Sparťanští příznivci si Jágra spojují s uzavřením ligy, tudíž na něj pískali. „To, že člověk řekne svůj názor, neznamená, že je správný nebo ne. Já jsem jen řekl, co si myslím a stojím si za tím. Chtěl jsem upozornit na financování sportu. Chtěl jsem ukázat, že i nejpopulárnější sport v Česku má problémy s penězi, co potom mají říkat ty menší sporty?” zakončil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..