Jadon Sancho nechal v Londýně vybudovat nové moderní hřiště pro mladé talenty

Jadon Sancho je ve svých 19 letech jedním z nejtalentovanějších fotbalistů světa a září v dresu Borussie Dortmund. Navzdory své nynější slávě však nezapomíná na místo, odkud pochází, či poměry, v kterých dělal první fotbalové krůčky. I proto se ve spojení se společností Nike rozhodl v jižním Londýně vybudovat nové moderní fotbalové hřiště pro mladé chlapce, kteří by tak mohli následovat jeho cestu.

Anglický supertalent udělal úctyhodnou věc, obzvláště vzhledem ke svému nízkému věku. V předměstí Londýna, Kenningtonu, nechal vybudovat moderní fotbalové hřiště pro mladé fotbalisty. Chtěl tak poskytnout pomoc všem chlapcům, kteří se chtějí stát fotbalisty, aby se mohli nadále zlepšovat.

Sám Sancho totiž často vzpomíná na to, jak fotbalově vyrůstal. Fotbal se učil totiž hrát na ulici. „Vyrůstání v Kenningtonu ze mě udělalo takového člověka, jakým dnes jsem. Jižnímu Londýnu hodně dlužím za to, jak dnes hraji. Doufám, že nové hřiště umožní místním dětem vyprávět vlastní příběhy prostřednictvím fotbalu a následovat mé kroky. Toto hřiště je však pouze bodem vzplanutí,“ nechala se slyšet hvězda Borussie Dortmund.

Nové hřiště pak spadne pod správu klubu Lamberth Tigers, který se v minulosti zavázal k tomu, aby pomohl zpřístupnit fotbal všem dětem v jižní části Londýna.

Plac tak budou celoročně využívat především děti ve věku od 6 do 18 let. Výše zmíněný klub má pod svým dozorem momentálně více než 300 dětí, které se snaží prostřednictvím tréninků, workshopů a školení zdokonalovat.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Gólman Slavie Kolář sebral Petru Čechovi dávný rekord!

Ondřej Kolář, strážce slavistické svatyně, v dresu s červenou hvězdou na hrudi zažívá více než povedené období kariéry. Po posledním zápase, kdy...

Premier League se vrací! K restartu anglického fotbalu dojde 17. června

A je to oficiální! Poté, co byly schváleny kontaktní týmové tréninky, je konečně znám také den, kdy Premier League znovu naplno vypukne....

Bundesligové okénko: Ohlédnutí za 28. kolem

Po 28. kole Bundesligy se dá směle tvrdit, že o titulu je prakticky rozhodnuto. Bayern Mnichov má na čele tabulky sedmibodový náskok...