Spojte se s námi


Hokej

IIHF má nového šéfa! Hlasování ovládl Luc Tardif z Francie. Petr Bříza je viceprezidentem

Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF) v sobotu hlasovala na kongresu IIHF 2021 v Petrohradě o novém prezidentovi. Vítězem a čtrnáctým prezidentem IIHF se stal Francouz Luc Tardif.

Publikováno

dne

Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF) v sobotu hlasovala na kongresu IIHF 2021 v Petrohradě o novém prezidentovi. Vítězem a čtrnáctým prezidentem IIHF se stal Francouz Luc Tardif. Volby vyhrál v posledním čtvrtém kole proti Franzi Reindlovi. Český kandidát Petr Bříza vypadl už v prvním kole hlasování.

Vítěz Luc Tardif má kanadské i francouzské občanství. Je někdejší profesionální hokejista, který strávil juniorskou část svého života v Kanadě, seniorskou kariéru pak výhradně v Evropě. V roce 1990 slavil s francouzským Rouenem mistrovský titul.

V letech 2000 až 2006 byl pak vedoucím oddělení ve Francouzské hokejové federace. V roce 2012 byl zvolen do rady IIHF, kde působil do roku 2016 jako předseda finančního výboru.

Na pozici šéfa IIHF se sešlo celkem pět kandidátů. Volby se konaly ve čtyřech kolech, přičemž kandidát s nejméně hlasy vždy vypadl. Už v prvním kole tímto ztratil šanci na vítězství Petr Bříza, který obdržel pouze 8 z celkových 103 hlasů. Nakonec však získal český zástupce post viceprezidenta IIHF.

Německý zástupce Franz Reindl dokázal Tardifovi sekundovat pouze v prvním kole, kdy získali oba kandidáti 29 hlasů. Všechna následující kola už ovládl pozdější vítěz z Francie.

Děkuji mnohokrát. René Fasel mě před osmi lety požádal, abych byl pokladníkem. Ale já jsem uvnitř stále hokejista a vím, že mohu nabídnout více. Mám jen své odhodlání, obrovskou vášeň pro tento sport, smysl pro týmovou práci, respekt k lidem a upřímnost, kterou mohu nabídnout. 

Věřte mi, udělám vše pro to, aby byla moje práce na úrovni vašeho očekávání. Jsem odhodlán posunout náš krásný sport, propagovat ho, bránit ho, připravit ho na budoucnost, ale především jej důstojně vést,“ řekl Tardif po zvolení na post IIHF.

Následně dodal ještě svou oblíbenou větu: „Sami kráčíme rychleji, ale společně dojdeme dál.“

Osmašedesátiletý Luc Tardif střídá Reného Fasela v čele IIHF po dlouhých 27 letech, který se rozhodl už o tento post nadále neusilovat.

Nejsem unavený, ale myslím, že je čas na změnu. Pokud bude nějaký problém, stále tu budu, abych pomohl bude-li to nutné. Myslím, že je ideální čas, aby přišel někdo jiný s novými nápady,“ řekl nedávno Fasel v rozlučkovém rozhovoru na webu IIHF.

Zdroj: IIHF

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.