Spojte se s námi


Bojové sporty

Hvězdy UFC čelí kritice za nemorální chování, organizace za nečinnost. V hlavní roli diktátor a Putinův přítel Kadyrov

UFC se v sobotu večer vrací do Evropy, když pořádá turnaj s pořadovým číslem 286 v londýnské O2 Areně. Jenže před samotným galavečerem se řeší (ne)morálnost ze strany některých hvězd organizace a nečinnost UFC.

Publikováno

dne

UFC se v sobotu večer vrací do Evropy, když pořádá turnaj s pořadovým číslem 286 v londýnské O2 Areně. Jenže před samotným galavečerem se řeší (ne)morálnost ze strany některých hvězd organizace a nečinnost UFC.

Kamaru Usman, Justin Gaethje. To jsou jedny z největších hvězd, které se představí evropským fanouškům na turnaji UFC 286. Galavečer se koná v londýnské O2 Areně a o to více vyvolává kritiku jejich nemorální chování, kterého se dopustili v prosinci.

Oba bojovníci totiž navštívili Čečensko a spolu s ní tamního diktátora Razmana Kadyrova, přítele Vladimira Putina, tedy přítele muže, který byl obviněn z válečných zločinů a na kterého je vydán zatykač.

Kadyrov se navíc podílí na ruském terorismu na území Ukrajiny. Proto se pochopitelně ve velkém řeší, že Gaethje a Usman v Čečensku zkoušeli testovat různé zbraně, s nimiž ruští agresoři zkouší dobýt Ukrajinu.

Usman je bývalý dominantní šampion UFC, Gaethje pro změnu o titul dvakrát bojoval. A aby toho nebylo málo, navštívil s nimi Kadyrova také bývalý šampion UFC a dokonce zlatý medailista z olympijských her Henry Cejudo.

Cejudo již má navíc domluvený další titulový zápas, když po delší pauze vyzve šampiona Aljamaina Sterlinga.

A proč se situace vlastně řeší až teď? Jednak kvůli tomu, že se turnaj UFC koná v Evropě, ale také kvůli tomu, že se na něm objevují právě dva ze tří bojovníků.

Organizace navíc dlouhodobě čelí kritice, jelikož to není poprvé, kdy jsou někteří bojovníci takto spojováni právě s Kadyrovem. UFC nijak nereagovalo ani na to, když Rusko napadlo Ukrajinu. V podstatě vše přechází, jelikož Rusko je pro organizaci velkým trhem.

Zdroj: Twitter, Karim Zidan

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.