Spojte se s námi


Hokej

Hvězdou týdne NHL Roman Josi, dalšími oceněnými Brandon Montour a Josh Morrissey

NHL opět vyhlásila tři největší hvězdy uplynulého týdne. Nejlepším hráčem byl zvolen obránce Nashville Predators Roman Josi, následován Montourem z Floridy a Morrisseyem z Winnipegu.

Publikováno

dne

NHL opět vyhlásila tři největší hvězdy uplynulého týdne. Nejlepším hráčem byl zvolen obránce Nashville Predators Roman Josi, následován Montourem z Floridy a Morrisseyem z Winnipegu.

Nejlepším hráčem Roman Josi

Ve sledovaném období nejvíce vynikla produktivní obránce Nashville Predators Roman Josi. Ten ve 3 odehraných duelech nasbíral celkem 7 bodů za 3 branky a 4 nahrávky. Byl nejproduktivnějším hráčem celé ligy a také kraloval statistice plus/mínus, kde měl celkem 7 plusových bodů.

Díky jeho produktivní bilanci Predators vyhráli všechny tři utkání a prodloužili svou sérii na 8 vítězných utkání v řadě. Josi zaznamenal dva tříbodové duely za sebou proti Ottawě a Minnesotě. V kariéře zaznamenal již 158 vícebodových utkání, což ho mezi aktivními obránci řadí na třetí pozici.

Lépe je na tom jen Kris Letang z Pittsburghu (164) a Victor Hedman z Tampy Bay (163). Josi hraje v NHL již 13. sezonu a s 662 body (173 + 489) je na 6. místě mezi aktivními obránci. Na takovou porci bodů sehrál pouze 889 utkání.

Druhou hvězdou vyhlášem Brandon Montour

Dalším oceněným hráčem je opět zadák, tentokrát Brandon Montour z Floridy Panthers. Ten zaznamenal o jeden bod méně než Josi. Sehrál rovněž 3 utkání, ve kterých vstřelil 2 branky a na 4 nahrál. Montour v uplynulém týdnu vedl klubové bodování.

Navíc jeho dvě branky byly pokaždé vítěznou trefou. Tým Floridy rovněž vyhrál všechny 3 utkání a usadil se na čele celé NHL. Nejvíce mu vyšlo utkání s Buffalem, kde se třemi body podílel na všech brankách Floridy a zaznamenal svůj 8. tříbodový zápas v kariéře.

Dalším oceněným Josh Morrissey

Do třetice NHL vybrala obránce. Tentokrát se jedná o zadáka Winnipegu Jets Joshe Morrisseye. Ten ve sledovaném období sehrál 4 utkání a připsal si v nich 7 bodů za 1 branku a 6 nahrávek. Nasbíral nejvíce bodů v týmu a podílel se na třech vítězných utkáních.

Morrissey od 1. ledna nasbíral celkem 21 bodů a v tomto období je 4. nejproduktivnějším obráncem celé NHL za Noahem Dobsonem, Romanem Josim a Quinn Hughesem. Nejlepší utkání sehrál proti Carolině, kde tým Jets utkání otočil do vítězného konce a Morrissey se na tomto obratu podílel třemi nahrávkami.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.