Spojte se s námi


Hokej

Hvězdami týdne v NHL jsou Ingram, Barzal a Hughes, Crosby se opět posunul v historické tabulce střelců

Hvězdami uplynulého týdne NHL byli zvoleni brankář Connor Ingram a útočníci Mathhew Barzal a Jack Hughes. Sidney Crosby se díky 565. vstřelené brance do sítě Philadelphie Flyers posunul v historické tabulce střelců na 23. místo.

Publikováno

dne

Hvězdami uplynulého týdne NHL byli zvoleni brankář Connor Ingram a útočníci Mathhew Barzal a Jack Hughes. Sidney Crosby se díky 565. vstřelené brance do sítě Philadelphie Flyers posunul v historické tabulce střelců na 23. místo.

Největší hvězdou uplynulého týdne byl zvolen brankář Arizony Coyotes. Ingram pomohl svému týmu v uplynulém týdnu ke třem vítězstvím a vytlačil nenápadně z brankoviště Karla Vejmelku. Zastavil 89 z 94 střel a procentuální úspěšnost zákroků vytáhl na 94,7 %. Inkasoval přitom v průměru 1,63 branky na zápas.

Druhou hvězdou týdne byl zvolen centr New York Islanders. Barzal ve dvou odehraných zápasech nasbíral sedm kanadský bodů za dvě branky a pět asistencí. V kariéře již zaznamenal 24 tříbodových utkání.

Třetím oceněným se stal center New Jersey Devils. Hughes zase svými výkony dosáhl na sedm bodů, ovšem potřeboval k tomu pouze tři odehrané zápasy, ve kterých zaznamenal tři branky a čtyři nahrávky. Doposud má nejlepší bodový průměr v celé lize – 1,76 na zápas. Vinou zranění odehrál jen 17 utkání, ve kterých zaznamenal 30 bodů.

Crosby opět poskočil v tabulce střelců

V zápase Philadelphia Flyers vs Pittsburgh Penguins (2:1p) jedinou branku hostujícího týmu zaznamenal Sidney Crosby. Jednalo se již o jeho 565. zásah v základní části.

Díky tomu v historické tabulce střelců přeskočil Matse Sundina a Joea Nieuwendyka. Posunul se tak na dělené 23. místo, kde má stejný počet vstřelených branek Patrick Marleau.

Nyní má před sebou Crosby legendu NY Islanders Mika Bossyho. Rozený střelec má na svém kontě na 22. místě 573 branek (za kariéru dokázal 9x pokořit hranici 5 branek).

Kapitánovi Penguins nyní tedy ještě chybí osm přesných zásahů na vyrovnání legendárního hráče, jenž musel ukončit podobně jako Bobby Orr vinou zranění předčasně kariéru.

Zároveň Crosbymu chybí již pouhé čtyři body na vyrovnání legendy obranných řad Paula Coffeyho, ten na 14. místě v historickém bodování nasbíral 1531 bodů. Před ním je pak o pouhé dva body na 13. příčce útočník Mark Recchi.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené