Spojte se s námi

Fortuna liga

Hromada prozradil, jak to funguje v šatně Viktorie Plzeň

Publikováno

dne

V neděli čeká fotbalové fanoušky zápas jako řemen. V přímém souboji si to rozdají mistři ostatních sezon. Aktuální lídr HET ligy přivítá druhého, teda Slavie Praha se představí na horké půdě Viktorie Plzeň.

Svěřenci trenéra Pavla Vrby vyhráli dosavadních všech dvanáct zápasů, díky čemu mají před „sešívanými“ pohodlný devíti bodový náskok. Specifický souboj navíc čeká i mladého slovenského středopolaře Jakuba Hromadu. Který odehrál minulou sezonu právě v dresu Viktorky a v létě se přestěhoval do Edenu.

http://gty.im/863403276


„Ano, bude to jiný zápas, speciálně pro mě. Konec sezóny v Plzni pro mě bohužel nebyl úplně pozitivní. Týká se to nejen odehraných zápasů, ale i vztahů, které se určitým způsobem narušili.

„Dodnes ještě vždy nevím čím to bylo. Předběžně jsme byli dohodnutí na mém pokračování v Plzni. V každém případě, teď jsem šťastný, že to v Plzni nevyšlo a že jsem ve Slavii,“ uvedl stále ještě 21-letý Hromada.

Bývalý hráč italského Juventusu, či Sampdorie Janov vzápětí přilil olej do ohně před nedělním vzájemným duelem. Ve stručnosti vysvětlil, jak to funguje v kabině Viktorie Plzeň.

http://gty.im/863194000

„V Plzni jsou chlapci, kteří hrají ve Viktorce dlouhé roky. Společně vybojovali všechny úspěchy, tituly, účast v lize mistrů. Jádro kolektivu je tam dané, mladým se do něho dostává těžko,“ uvedl Jakub Hromada.

A v zápětí dodal. „Dá se říct, že v Plzni je kabina rozdělená na dvě party. Naopak ve Slavii je kolektiv soudržnější. Je jedno, jestli je vám dvacet nebo pětatřicet let, zda jste Čech, Slovák nebo cizinec.“

Jakub Hromada je kapitán „nové“ slovenské reprezentace do 21 let. V roku 2012 přestoupil tehdy ještě z druholigových Michaloviec do Juventusu, odkuď jeho kroky směřovali do Sampdorie Janov a následně na hostování do Senice a Viktorie Plzeň. V létě se dohodl na přestupu do Slavie Praha.

Reklama

Oblíbené