Spojte se s námi


Hokej

Hrál NHL, nyní míří do extraligy! Škoda Plzeň oznámila příchod velice zajímavé posily

HC Škoda Plzeň v pondělí dopoledne oficiálně oznámila příchod nové posily. Tou se stal Kanaďan Luke Adam, který v posledních letech působil v německé hokejové nejvyšší soutěži, nemalé zkušenosti má také z NHL.

Publikováno

dne

HC Škoda Plzeň v pondělí dopoledne oficiálně oznámila příchod nové posily. Tou se stal Kanaďan Luke Adam, který v posledních letech působil v německé hokejové nejvyšší soutěži, nemalé zkušenosti má také z NHL.

Luke Adam se stal oficiálně novou posilou Škody Plzeň, kde podepsal prozatím na jednu sezónu. Do kádru extraligového klubu přináší vskutku velkou zkušenost, třiatřicetiletý Kanaďan si totiž zahrál také v NHL.

Draftován v roce 2008, a to v druhém kole z celkově čtyřiačtyřicátého místa. Tehdy si jej vybralo Buffalo Sabres. Do prvního týmu však poprvé nakoukl až v sezóně 2010/11, kdy si připsal devatenáct startů.

Velkou šanci na to prosadit se dostal od Buffala v následujícím ročníku. Za 52 utkání však zaznamenal pouze dvacet bodů (10+10). Další takovou šanci už poté neobdržel, v Buffalu v průběhu dalších sezón naskakoval spíše sporadicky.

Většinu své kariéry v zámoří tak strávil na farmě v Rochesteru, po výměně do Columbusu v sezóně 2014/15 pak ve Springfieldu Falcons. Ročník 2015/16 odehrál už jen v AHL, kde v dresu Hartfordu nastoupil do 59 zápasů a zapsal 29 bodů.

Mnohem zajímavější čísla zaznamenal po přestupu do Německa, kde v průběhu dalších tří let dosáhl na 35 bodů ve 38 zápasech a 33 a 38 bodů ve zhruba 50 utkáních základní části. Právě sezóna 2018/19 se zařadila mezi jeho nejpovedenější.

S Mannheimem získal mistrovský titul, přičemž byl naprosto klíčovým hráčem v play off. Po zisku 38 bodů ze základní části přidal dalších 13 bodů ve 14 zápasech vyřazovací části. Velmi slušný hokej předváděl během dalších let i v Düsseldorfu, Norimberku, Iserlohnu a Straubingu.

Adam do první nebo druhé lajny

„Luke hrál spoustu let v Německu a stabilně dělal téměř 40 bodů na sezónu. Počítáme s ním do první nebo do druhé lajny. Má výbornou střelu, navíc je silný v předbrankovém prostoru i u mantinelu. Věříme, že bude velkou posilou,“ řekl sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák pro klubový web.

„Slyšel jsem o Plzni jen skvělé věci, takže když jsem se rozhodoval o své nadcházející sezóně, a Plzeň se ozvala, velice mě to zaujalo. Jsem opravdu šťastný, že jsme se domluvili,“ uvedla nová posila.

Zdroje: HC Škoda Plzeň, Elite Prospects

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.