Spojte se s námi


Extraliga

Horká krev v extralize zůstává! Proč Camarův podpis prospěje Dynamu i celé soutěži?

Velká spokojenost panuje v těchto dnech mezi pardubickými fanoušky. Jak by taky ne! Dynamo je aktuálně na třetí příčce tabulky s jedenáctibodovým náskokem a zápasem k dobru. Hokejová horečka ve městě perníků opět ožívá.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Velká spokojenost panuje v těchto dnech mezi pardubickými fanoušky. Jak by taky ne! Dynamo je aktuálně na třetí příčce tabulky s jedenáctibodovým náskokem a zápasem k dobru. Hokejová horečka ve městě perníků opět ožívá. Navíc, teď tamní vedení klubu podepsalo hráče, který se na pardubickém vzestupu podepsal velkým písmem.

Přitom to ještě v listopadu vypadlo na pořádný průšvih, když se kanadský bouřlivák Anthony Camara nevlezl Richardu Královi do sestavy. Jak se později ukázalo, důvodem byla horká hlava a rozštípaná hokejka na tréninku.

Logicky panovaly obavy, aby to nebyl pro Dynamo jen další začátek cesty do problémů. Dynamo ale ukázalo charakter. Vedení zatlo zuby, udělalo Camarovi ty, ty, ty a rázem se dusno vyvětralo.

Pardubický útočník byl už údajně na listině hráčů na výměnu, nakonec však dobré vztahy ožily. Camara nejen, že v Dynamu setrval, teď navíc podepsal další dvouletý kontrakt.

ZE ZLÉHO MUŽE PLATNÝ LÍDR

Dnes osmadvacetiletý Kanaďan přitom nepřicházel loni do Pardubic s nejlepší pověstí. Více než hokejového umu, měl v životopise zapsaných škraloupů. Kde se objevil, tam nevydržel a ještě nadrobil problémy.

I proto mnoho fanoušků nebylo o jeho přínosu pro pardubický hokej přesvědčeno. Co si budeme nalhávat, když se ohlédneme za posledními léty Dynama, budeme se v malérech a různých nehokejových kauzách jenom topit.

Petr Dědek si sjednal u zlobivého muže respekt. Při podpisu prvního kontraktu Camarovi velmi důrazně vysvětloval, že jediný důvod, proč právě v jeho kancléři sedí, je touha rozvinout jeho čistě hokejové dovednosti.

Vyšlo to! Už na konci minulé sezony se Camara dohodl s Dynamem na prodloužení smlouvy. Ještě před aktuálním podpisem to bylo pro něho nejdelší evropské angažmá v jeho kariéře. 

V Pardubicích se mu zalíbilo, extraligový hokej mu navíc náramně sedl. Okamžitě se stal i miláčkem publika. V posledních letech neměli fanoušci Dynama zase tolik důvodů k jásotu, nová éra s kanadským tvrďákem se jim ale zamlouvá.

DOBŘE PRO CELOU LIGU

Camarův přínos v české nejvyšší soutěži ale daleko přerůstá jen klubové hodnoty. Je to hráč, který si nejde pro ránu daleko, nemá respekt z největších hvězd a v debatách s rozhodčími se taky zrovna nedrží zpátky.

Je to horká hlava, kterou extraliga potřebuje! Podobně kdysi vystupoval na českých stadionech Radek Duda. Nepříjemný, drzý, ale hokejově šikovnější, než většina hokejistů v lize. Takový trochu blázen, kterého chcete mít v týmu, ale zároveň se na něj půjdete podívat, i když zrovna nastupuje proti vašemu oblíbenému klubu.

Navíc pro extraligu je to skvělý marketing. Kdo se nebojí chytnout Jágra zezadu do kravaty, bude vždycky vyvolávat velké emoce. Ať už dopadne výsledkově zápas jakkoliv, tak pokud milujete hokej, chcete tyhle dva vidět v souboji na ledě i příště.

Takový přínos, který napíšou sami účastníci hokejového vystoupení, nezvládne žádný marketingový specialista. Extraliga tak může z takového hráče vytěžit jen samá superlativa. Zvedá diváky ze sedadel, stejně jako atraktivitu celé soutěže.

Kdo by to byl přitom loni na podzim řekl! I já jsem byl k jeho příchodu hodně skeptický. Říkal jsem si, že je to jen další voda na mlýn pardubických průšvihů. Ale Dynamo si s jeho bouřlivou povahou poradilo, navíc jí přetavila v nenahraditelný týmový prvek. 

Ostrý u mantinelu, rozžhavený na trestné lavici, ale i nekompromisní v zakončení. Nová dvouletá smlouva je pro Anthonyho Camaru adekvátní odměna za jeho nenahraditelnou práci.

Zdroj: HC Dynamo Pardubice

Reklama

Extraliga

Velká rána pro Vítkovice! Dres ostravského celku již nebude nadále oblékat Alexej Solovjev. Do jakého klubu míří?

Alexej Solovjev již nadále nebude moci pokračovat v organizaci HC Vítkovice Ridera. Kvůli mimosportovním záležitostem a politickému dění v Evropě je bohužel pro ostravské fanoušky nucen Rideru opustit.

Publikováno

dne

Alexej Solovjev již nadále nebude moci pokračovat v organizaci HC Vítkovice Ridera. Kvůli mimosportovním záležitostem a politickému dění v Evropě je bohužel pro ostravské fanoušky nucen Rideru opustit.

Solovjev přišel do Vítkovic na konci října minulého roku jako vcelku neznámý ruský obránce, konkrétně z organizace Avangardu Omsk.

Během sezóny 2021/22 Solovjev naskočil do 38 zápasů, ve kterých zapsal 28 kanadských bodů za 11 branek a sedmnáct asistencí.

Proč ale vlastně sedmadvacetiletý moskevský rodák, který si v minulosti prošel i juniorskými soutěžemi v USA, nemůže ve Vítkovicích pokračovat?

Na vině jsou administrativní záležitosti, konkrétně tedy udělování víz ruským občanům. Navzdory platnému kontraktu tak Solovjev s prošlým vízem nemůže v ostravském celku pokračovat.

Tím, že kvůli současné politické situaci v Evropě tedy není reálné, aby svou budoucnost spojil právě s Vítkovicemi, vrací se Solovjev do KHL. Jeho návrat už stihl potvrdit tým Sibir Novosibirsk.

„Je to velká škoda. Alexej Solovjev je kvalitní hráč, který byl pro nás v minulé sezoně jedním z klíčových. Všechny nás hodně mrzí, že když se nám podaří přivést a udržet takhle kvalitního hráče, najednou se objeví mimosportovní překážky, kvůli kterým u nás nemůže pokračovat,“ řekl v rozhovoru pro klubový web sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

„Ostrava a Vítkovice budou navždy v mém srdci. Odnáším si odsud jen ty nejlepší vzpomínky. Rozhodnutí nepokračovat bylo pro mě opravdu těžké. Na jedné straně jsem vždy v prvé řadě chtěl ukázat, že jsem hráčem, který může hrát stabilně KHL,“ doplnil Solovjev Šimíčkova slova.

Zdroj: HC Vítkovice Ridera

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Pardubice budou mít nejmodernější hokejovou halu v Evropě, slibuje Dědek. Takto vypadá projekt stadionu

Ambiciózní investor Petr Dědek, jenž má pod palcem dění v hokejovém klubu Dynamo Pardubice, představil na klubových stránkách projekt nové multifunkční arény, kterou chce ve východočeském městě vybudovat. Jak má vypadat a jaké bude mít parametry?

Publikováno

dne

Ambiciózní investor Petr Dědek, jenž má pod palcem dění v hokejovém klubu Dynamo Pardubice, představil na klubových stránkách projekt nové multifunkční arény, kterou chce ve východočeském městě vybudovat. Jak má vypadat a jaké bude mít parametry?

Dynamo Pardubice se nyní pyšní multifunkční arénou, která byla v aktuální modernizované verzi uvedena do provozu v roce 2001. Investor Petr Dědek však dělá maximum pro to, aby ve východočeském městě stála nejmodernější aréna v Evropě.

Ve středu dokonce Dynamo Pardubice na svých webových stránkách a klubových kanálech zveřejnilo projekt na nový stadion a informace o něm. Jako nejvhodnější lokalita pro stavbu nové arény byly vybrány pozemky v rámci areálu dostihového závodiště.

Kapacita nové arény by měla dosahovat 13 500 diváků na hokejové zápasy, pro koncerty by kapacita měla dosahovat 15 000 míst. Počítá se také s tréninkovou plochou, hotelem s restaurací a kongresovými sály či parkovacím domem, jenž má být současně novou tribunou pro dostihové závodiště.

„Součástí plánů je vybudování zázemí pro hokejovou akademii včetně ubytování pro mladé hráče a učebny. V areálu bude bazén, tělocvična, regenerační linka. Arénu plánujeme jako energeticky úspornou budovu s ekologickým provozem a využitím zelené energie. Takže už v plánech je zahrnutý ekonomičtější provoz, než má stávající Enteria arena,“ vyjádřil se Petr Dědek pro klubový web.

Dědek tvrdí, že stavba arény bude jeho soukromou investicí. Předpokládá se, že náklady se vyšplhají na 3-4 miliardy korun. Město Pardubice tedy nebude nic platit, naopak z celého projektu bude generovat příjmy.

Kromě hokeje bude v aréně možno pořádat tenistové turnaje ATP a WTA Tour, motokrosové závody či koňský parkur. Cílem je, aby hala žila celoročně. Její součástí má být také muzeum pardubického hokeje se síní slávy.

„Rádi bychom, aby v hale mělo své místo i muzeum Velké pardubické. Hokej a Velká pardubická, to jsou symboly města,“ má jasno Dědek.

Pro stavbu haly je prý nyní ideální příležitost. Počítá se, že potrvá tři roky, cílem je otevření na konci srpna 2025.

Zdroj: HC Dynamo Pardubice

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Třikrát a dost! Šampion Musil míří za další vyzvou do Pardubic za bráchou

Každá pohádka má svůj konec, stejně jako ta od Davida Musila, která se psala v dračím doupěti třinecké Werk Arény. Tam přišel urostlý bek před před pěti lety. Tenkrát se mluvilo o restartu jeho kariéry, neboť byla do té doby spjata v seniorské kategorii výhradně v zámořských týmech.

Publikováno

dne

Každá pohádka má svůj konec, stejně jako ta od Davida Musila, která se psala v dračím doupěti třinecké Werk Arény. Tam přišel urostlý bek před před pěti lety. Tenkrát se mluvilo o restartu jeho kariéry, neboť byla do té doby spjata v seniorské kategorii výhradně v zámořských týmech.

Během pěti let u Ocelářů si získal pověst možná nejspolehlivějšího obránce v extralize. S produktivitou se sice díval na své kolegy z uctivé vzdálenosti, ale pokud jste potřebovali ubránit výsledek, byla to pro Václava Varaďu jedna z prvních voleb.

STATISTIKY MUSILA V TŘINCI:
Základní část: 249 zápasů, 48 (5+43)
Play-off: 65 zápasů, 11 (3+8)
Celkem: 314 zápasů, 59 (8+51)

Není to ani ten typ hokejisty, který při každé příležitosti shodí rukavice nebo někoho rozmázne na mantinel. Své kilogramy uplatňuje především v osobních soubojích u mantinelu a před brankou, kde spolehlivě čistí prostor.

To nejcennější a nejdůležitější položku do statistik zapsal ale převážně s poslední sirénou v sezoně. V posledních třech dokončených sezonách zvedl nad hlavu Masarykův pohár, ještě předtím vybojoval s Třincem jednu stříbrnou medaili.

Během pětiletého angažmá v mistrovském klubu chytnul tu správnou slinu šampiona. Díky tomu se pravidelně prosadil v národním týmu, stejně jako tomu je v případě letošního světového šampionátu ve Finsku, kde bude jedním z hlavních pilířů defenzívy Kariho Jalonena.

BRÁCHA JAKO LÁKADLO

Aby klíčový úspěšný obránce vyměnil tak luxusní hokejovou destinaci jako je Třinec, to už musí mít nejspíš opravdu pádné důvody. U Davida Musila zásadní roli hned několik faktorů. 

Změna prostředí, nová výzva, zkusit něco nového, ale v poslední řadě je to taky jedinečná možnost si zahrát po boku svého bratra.

S bráchou budeme hrát v klubu společně vůbec poprvé a já se na to moc těším. Už jsme si spolu nedávno zahráli více zápasů na mistrovství, moc jsme si to užili, tak se těším, že na to navážeme nyní v Pardubicích,” řekl pro web Dynama úspěšný obránce.

Jeho rozhodnutí v tomto směru potvrdil i Dušan Salfický: „Samozřejmě tím, že zde hraje jeho brácha Adam, pro něj bylo o to jednodušší rozhodnout se přijít k nám do Pardubic,” řekl k jeho přestupu sportovní ředitel pardubického klubu.

Davida Musila čeká v pořadí šestá extraligová sezona v jeho kariéře. Poprvé však navlékne přes hlavu jiný dres, než ten s drakem na prsou. V Pardubicích se stane jedním z klíčových tahounů, kteří mají při stoletém výročí klubu dovést někdejší úspěšnou hokejovou značku zpátky na výsluní.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Dynamo Pardubice

Pokračovat ve čtení

Oblíbené