Živé výsledky
  • KAI
    KAI
    AND
    AND
  • INT
    INT
    CPH
    CPH
  • JAG
    JAG
    TBI
    TBI
  • MJA
    MJA
    RBS
    RBS
  • LRI
    LRI
    LAR
    LAR
  • KLA
    KLA
    RIG
    RIG
  • EGN
    EGN
    LIL
    LIL
  • POZ
    POZ
    THU
    THU
  • CRA
    CRA
    ARA
    ARA
  • NOR
    NOR
    STG
    STG
  • BES
    BES
    ZAL
    ZAL
  • TRA
    TRA
    FER
    FER
  • TRO
    TRO
    BHA
    BHA
  • MID
    MID
    RIJ
    RIJ
  • PAO
    PAO
    BRA
    BRA
  • FAY
    FAY
    HIL
    HIL
  • Vik
    Vik
    BOR
    BOR
  • OFI
    OFI
    SOF
    SOF
  • ZAB
    ZAB
    MON
    MON
  • TWE
    TWE
    QAR
    QAR

Hokejový šampionát v Brně v roce 2029? Šéfové českého a maďarského svazu to vidí reálně

Hokejový šampionát v Brně v roce 2029? Šéfové českého a maďarského svazu to vidí reálně
Foto: Rostislav Niedoba

Kdy se vrátí do Česka hokejové mistrovství světa? Na tuto možnost bychom možná nemuseli čekat tak dlouho, jak by se na první pohled zdálo. Už na jaře se skloňoval rok 2029, kdy by Česká Republika mohla spolupořádat šampionát se Slováky. Nyní je ve hře ale nový hráč. O tento ročník se uchází také Maďarsko, které by rádo k sobě přizvalo novou brněnskou arénu.

Když se mluvilo o případném spolupořadatelství se Slovenskem, šlo zatím o čiré spekulace. Dohoda mezi českým a maďarským svazem se zdá být v daleko pokročilejší fázi. Na oficiálním webu Komety o tom informoval prezident Českého svazu ledního hokeje Alois Hadamczik.

Vše mělo údajně začít telefonátem ze strany prezidentky maďarské hokejové federace Dr. Zsuzsanny Kolbenheyerové: „Chtěla semnou probrat možnost spolupořádání mistrovství světa v roce 2029. Má okamžitá reakce byla taková, že jde o výborný nápad, který by se dal spojit s novou multifunkční arénou v Brně,” prozradil Hadamczik v rozhovoru pro web Komety.

Brzy následovala osobní schůzka v současném domově Komety, kterým je Winning Group Aréna. Schůzky se zúčastnil také majitel brněnského klubu Libor Zábranský, jenž se velkou měrou podílel na zahájení stavby nové multifunkční arény, která by měla být otevřená pro sezonu 2026/2027.

Schůzka ve Winning Group Areně tedy měla jasný účel – probrat tuto příležitost a potenciální spolupráci,” přiznal šéf českého hokeje. „Situaci už jsem projednával také s výkonným výborem ČSLH, který je rovněž pro, abychom se do organizace a pořádání pustili,” dodal Hadamczik.

Co na to IIHF?

Původně se hodně mluvilo o tom, že velkým favoritem pro pořádání šampionátu v roce 2029 je Slovensko. Podle Hadamczika je ale IIHF nakloněna spíše Maďarsku, o čemž ho měl informovat také Petr Bříza, viceprezident IIHF. „Zatím se jedná o ústní dohodu, navazovat bude právě jednání s IIHF,” popsal Hadamczik současnou situaci.

Pokud se k této myšlence přikloní IIHF pozitivně, bude jednání na nejvyšší úrovni pokračovat ze strany Maďarů. Prezidentka maďarské hokejové federace Dr. Zsuzsanna Kolbenheyerová to však vidí pozitivně.

Naše vláda je podobným aktivitám velice otevřená. Nedávno se u nás konaly například šampionáty v plavání či atletice. Rádi bychom nabídli lidem z celého světa možnost přicestovat do Maďarska právě skrze tyto akce,” řekla Kolbenheyerová.

Inspiraci hledala u posledního šampionátu, který hostila Praha a Ostrava. Právě MS 2024 vytvořilo nový divácky rekord, když přitáhlo do obou hal celkem 797.727 diváků. Maďarská aréna v Budapešti pojme přes 17 tisíc diváků. Nová  ARENA BRNO má být postavena pro téměř 13 tisíc fanoušků na hokejové zápasy.

„Brněnský fanoušek si takovou událost zaslouží a jsem přesvědčený o tom, že to pomůže i nové multifunkční aréně a vůbec celému českému hokeji,” dodává šéf českého svazu. Ten také věří tomu, že IIHF vezme poslední šampionát v Praze a Ostravě jako motivaci, aby se MS do Česka vrátilo co nejdřív.

Zdroj: HC Kometa Brno

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Jihlavských kluků mi bylo až líto, říká havlíčkobrodský šéf Miroslav Třetina

Jihlavských kluků mi bylo až líto, říká havlíčkobrodský šéf Miroslav Třetina

Daniel Vladař předvedl v NHL zákrok sezóny. V TOP 5 patří 4 pozice české brankářské škole

Daniel Vladař předvedl v NHL zákrok sezóny. V TOP 5 patří 4 pozice české brankářské škole

NHL 27 odhalila hodnocení hráčů. Jak vypadá nejlepší lajna?

NHL 27 odhalila hodnocení hráčů. Jak vypadá nejlepší lajna?

Téměř 30 milionů korun za kartu. Macklin Celebrini se v žebříčku zařadil hned za Gretzkyho

Téměř 30 milionů korun za kartu. Macklin Celebrini se v žebříčku zařadil hned za Gretzkyho

Trenér Patrik Martinec po Spartě už vede hokejisty Litoměřic v první lize

Trenér Patrik Martinec po Spartě už vede hokejisty Litoměřic v první lize