Reklama

Hokejová revoluce na olympiádě? Hrát tři na tři či dovednostní soutěže, navrhuje kandidát na šéfa IIHF

Hokejovým světem nedávno proletěla skvělá zpráva. Na ZOH v Pekingu se příští rok s největší pravděpodobností objeví i hráči z NHL. Tím nepochybně prestiž celého hokejového turnaje míří střemhlav nahoru. Kandidát na post prezidenta IIHF (Mezinárodní hokejová federace) Henrik Bach Nielsen však přichází s návrhy, jak tento sport na olympijských hrách ještě více zatraktivnit.

Hlavním důvodem jeho myšlenky je, že mnoho jiných sportů obsahuje daleko více disciplín, čímž možnost zisku sportovců na jednu z nejcennějších medailí v kariéře výrazně stoupá. Dá se rozhodně říct, že kolektivní turnaje jsou pod pěti kruhy v jakési nevýhodě.

A přesně to by Henrik Bach Nielsen u hokeje nejraději změnil. „Když se podívám na olympiádu, vidím, že jiné mezinárodní federace vyvinuly více disciplín, inovují,” řekl současný prezident Dánské asociace ledního hokeje.

V ledním hokeji už mnoho let máme jen jednu sadu medailí pro mužský i ženský turnaj. Vyhrát zlatou medaili je jedna z nejtěžších disciplín. Je to hodně dáno tím, že tam jezdí dvanáct nejlepších zemí,” poznamenal Nielsen ke svým úvahám.

Jak z této situace ven? Šéf dánského hokeje říká: „Můj návrh je, abychom přinesli nové nápady a inspirovali se od jiných federací, abychom přidali disciplíny. Rád bych se na to zaměřil.”

Kandidát na post šéfa IIHF navrhuje: „Může to být tři na tři, mohou to být smíšené týmy, může to být dovednostní soutěž. Ale mít jen jednu sadu medailí? To není pro mnoho zemí atraktivní.

Bach Nielsen by se rád inspiroval jinými kolektivními sporty třeba z letní olympiády: „Vidím, že to udělaly i jiné mezinárodní federace. Například plážový volejbal, tři na tři v basketbalu, nebo sportovní lezení bylo jedním z nových sportů v Tokiu 2020. Takže si myslím, že je možné se v olympijském hnutí rozvíjet.

Šéf dánského hokeje je jedním z pěti kandidátů, kteří mají zanedlouho nahradit Reného Fasela. Ten figuruje pod hlavičkou prezidenta IIHF od roku 1994. Na jeho pozici kandiduje taky český zástupce Petr Bříza.

Zdroj: Inside The Games

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené