Reklama

Hlasování Extraligy o změnách: Coach Challenge u ofsajdu neschválen, podpis smlouvy před koncem sezony ano

Jelikož letošní ročník Tipsport Extraligy dokráčel do svého cíle, nastává nyní čas nejen na bilancování, ale taky na debaty o případných změnách. Proto vedení českého hokeje a Tipsport extraligy uspořádalo anketu, v níž zjišťovalo stanovisko účastníků nejvyšší soutěže ke změnám v herním, přestupním a disciplinárním řádu ELH.

Zdroj: Lukáš Filipec, HC Oceláři Třinec
COACH CHALLENGE

Tuhle disciplínu máme ještě především z posledního play-off v živé paměti. Coach Challenge, neboli Trenérská výzva, je možnost, jak může trenér týmu, který obdrží gól, ještě celý osud zvrátit.

Samozřejmě jen za předpokladu, že v opakovaném záběru během pár vteřin na střídačce objeví přestupek proti pravidlům, který následně nahlásí rozhodčím, kteří danou situaci ještě jednou bedlivě zkontrolují. 

Tato možnost však neexistuje například u vstřelené branky, před kterou se útočící tým ocitl v ofsajdové pozici. I nadále však bude rozhodnutí jen na čárových rozhodčích, kteří musí tyto situace posoudit ve zlomku vteřiny.

Kluby dostaly možnost hlasovat o zavedení technologie, která by výzvu na špatně posouzený ofsajd mohla povolit.

Pravděpodobně však rozhodly nemalé náklady, které by musely kluby do kamerového systému investovat. Pro bylo 5 klubů – proti jich bylo 9.

ZMĚNY PŘI PODÁVÁNÍ PODNĚTŮ NA DK

Laicky řečeno, jedná se o takzvané bonzování. Pokud rozhodčí v samotném zápase neudělí hříšníkovi trest 5+KO (do konce utkání), kdy se tyto situace řeší automaticky, mohou kluby podat alespoň podnět na Disciplinární komisi k následnému posouzení. 

Kluby dostaly možnost, aby byly posuzovány všechny sporné momenty automaticky, čím by se podávání podnětů od klubů zrušilo. 

Pro tento návrh však byly pouze 4 kluby, ostatních 10 je proti návrhu, takže bude nadále platit stejný model jako doposud. Změna se bude týkat pouze v navýšení poplatků za podání těchto podnětů. 

V aktuálním modelu platil klub 3000 Kč za každý podaný podnět. Od další sezony, kdy kluby budou podávat už třetí nebo další podnět, budou muset zaplatit 15 000 Kč. Pro tohle navýšení zvedlo ruku 11 klubů. Proti byly 3.

PODPISY SMLUV PŘED 30. DUBNEM

Tohle téma je bezesporu nejprobíranější právě před tímto termínem. Ačkoliv kluby s hráči o přestupech a smlouvách jednají už někdy od ledna, vše musí být až do 30. dubna zahaleno tajemstvím. Tímto dnem totiž oficiálně končí platné smlouvy. 

Od dalšího ročníku už však dojde ke změně. I samotným klubům už po letech došlo, že se jedná o přežité pravidlo.

Zaměstnavatelé se tak už nebudou muset schovávat někde, kde oko novinářů či vedoucích postů Extraligy nedohlédne. Nové posily budou moct oficiálně ohlašovat bez ohledu na termín v kalendáři. 

Tento návrh podpořilo 8 klubů. Dalších 6 bylo proti.

Zdroj: Český hokej, Tipsport Extraliga 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené