Reklama

Historický okamžik! Skvělý šampionát Liama Kirka vynesl Brita až do NHL!

Když se podíváme na tabulky nejlepších střelců hokejových světových šampionátů za posledních deset let, najdeme na seznamu jména jako Jevgenij Malkin, Tyler Seguin nebo Nikita Kucherov. Letos se v Rize zařadil po bok těchto borců bombardér Liam Kirk. Britský útočník si tímto počinem otevřel dveře do největšího hokeje.

Zdroj: Pixabay

Ačkoliv Velká Británie na MS v Rize nezanechala za sebou bůh ví jak výrazně nesmazatelnou stopu co se týče výsledků, žádný očekávaný propadák se nekonal. 

Málokdy mají výkony jednotlivce tak razantní dopad na výsledek celého mužstva. Britové však mohou jednoznačně říct, že jim jednadvacetiletý šikula odvedl na turnaji kus práce.

Velká Británie skončila v základní skupině na předposledním sedmém místě se čtyřmi body, což je z historického hlediska velký úspěch.

Na šampionátu vstřelili během sedmi zápasů třináct branek. Liam Kirk jich sám dal sedm, což je více ne polovina. 

Už v roce 2018 prožil velký životní milník, když si jej jako prvního Brita v historii vybral tým NHL. Kirk šel v draftu na řadu až v sedmém kole z 189. pozice. Ukázala na něj Arizona.

Teď je britský útočník k svému velkému snu zase o krok blíž! Po úspěšném šampionátu nabídli Coyotes Kirkovi tříletou nováčkovskou smlouvu. 

Vždycky bylo mým snem hrát v NHL! Takže uzavřít tuto dohodu s Coyotes je fantastické,” řekl Kirk chvíli po uzavření dohody.

Ačkoliv samotný podpis smlouvy ještě nezaručuje místo v sestavě, rozhodně je britský útočník svému snu mnohem blíž. Obzvlášť po tom, co svým projevem všechny na MS doslova očaroval.

I kdyby se Kirkovi nepodařilo dostat do Arizony, měl na stole několik zajímavých nabídek v Evropě. Mluvilo se například o švédskou Moru IK nebo švýcarském Bernu.

S největší pravděpodobností se Kirk po letním kempu s Coyotes zařadí na farmářskou soupisku AHL klubu Tucson Roadrunners.

Zdroj: NHL, Arizona Coyotes

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené