Spojte se s námi


Hokej

Hadamczik: Politika je svinstvo, válkou trpí nevinní lidé. Čechy bych kvůli KHL netrestal

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky.

Publikováno

dne

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky. Součástí cesty za hokejovým vzkříšením bude ale taky několik méně příjemných témat. Třeba i válka na Ukrajině.

V posledních dnech se objevují další a další slovenští nebo čeští hokejisté, kteří se rozhodli cestovat za prací do Ruska, které momentálně celý svět považuje na nepřítele číslo jedna. Čerstvě podepsaný kontrakt ve Vladivostoku má i útočník Rudolf Červený.

Zatímco někteří lynčují hráče mířící do KHL, jiní se zase staví do role obhájců. Mezi ně se řadí i novopečený kouč českého hokejového svazu Alois Hadamczik.

Hráči taky chtějí nějak uživit rodinu. On ale nejde bojovat proti demokracii. On si přece nebere pušku a nejde střílet do Ukrajinců,” zastal se Hadamczik českého útočníka v rozhovoru pro Sport.cz.

Sám šéf českého hokeje válku striktně odmítá. Na současnou situaci má jasný názor, který mu vštípil do hlavy už dříve jeho otec.

Politika je svinstvo. Neznám všechny objektivní příčiny války. Pro mě je ale nejdůležitější, že válkou vždycky trpí nevinní lidé, nevinné obyvatelstvo,” vyjádřil lítost nad současnou situací na Ukrajině. 

Přesto se pozastavuje nad uprchlíky, kteří přijeli do České republiky v autech nejluxusnějších značek: „Je zajímavé, že jsou tady, a ne doma ve válce,” vyprávěl.

Fanoušci i novináři jsou teď ještě víc zvědaví, jak nový šéf Českého hokeje přistoupí k hráčům, kteří se rozhodnou odejít hrát hokej do Ruska: „Zakazovat našim lidem hrát v Rusku? To bych nedělal,” říká otevřeně.

Hokejové svazy Švédska a Finska už daly veřejně najevo, že pokud některý z jejich hokejistů odejde za hokejem do KHL, ztratí po dobu kontraktu veškerý nárok reprezentovat svou zemi. Podle vyjádření Aloise Hadamczika se nejspíš český hokej podobnou cestou nevydá.

Zdroj: Sport.cz

Reklama

Hokej

Jsou Palát s Ruttou na odchodu z Tampy Bay? Manažer Lightning Julien BriseBois promluvil o jejich budoucnosti

Tampa Bay se nachází před velmi složitou záležitostí. Lightning totiž pod platovým stropem nemají téměř žádné místo a už nyní je jasné, že se budou muset s někým rozloučit. Bude to jeden z dvojice hokejistů Jan Rutta – Ondřej Palát?

Publikováno

dne

Tampa Bay se nachází před velmi složitou záležitostí. Lightning totiž pod platovým stropem nemají téměř žádné místo a už nyní je jasné, že se budou muset s někým rozloučit. Bude to jeden z dvojice hokejistů Jan Rutta – Ondřej Palát?

Tampa Bay Lightning se aktuálně nachází bezmála dva miliony nad povolenou částkou platového stropu, jenž momentálně je 82,5 milionů dolarů. Kontrakty zároveň končí oběma českým hokejistům, Palátovi i Ruttovi, a také Nicholasi Paulovi.

V červenci se volným hráčem stane Riley Nash, vedení Bolts už však dříve avizovalo, že s tímto útočníkem již nadále nepočítají.

Paul přitom do Tampy přišel v průběhu sezóny 2021/22 z Ottawy Senators a i když mu chvíli trvalo, než do kádru Bolts zapadl, tak zejména v play off byl velice platným mužem.

Právě Paul byl jedním z klíčových faktorů, proč se Tampě nakonec podařilo postoupit přes Toronto Maple Leafs v prvním kole vyřazovací části. V sedmém rozhodujícím klání to byl totiž kanadský hokejista, jenž dvěma góly rozhodl o postupu Lightning.

O budoucnosti týmu, především tedy o Palátovi s Ruttou se na nedávné tiskové konferenci rozhovořil generální manažer BriseBois. „Už jsem byl v kontaktu s agenty všech tří hráčů. Během uplynulých hodin jsme vedli předběžné rozhovory. Všichni by u nás rádi zůstali a my si je chceme nechat.“

Udržení Paláta je pro Lightning jasnou prioritou číslo 1, leč se o jeho budoucnosti v NHL spekuluje již delší dobu. Podle serveru CapFriendly rodák z Frýdku-Místku aktuálně z platového stropu ukrajuje 5,3 milionů dolarů.

Po jeho výkonech v play off, kdy byl absolutně důležitým členem první útočné formace Lightning, si však pravděpodobně řekne o navýšení. V letošních vyřazovacích bojích Palát ve 23 zápasech posbíral parádních 21 bodů a postaral se hned o tři rozhodující branky. Dvě vstřelil proti Rangers a jednu na ledě Colorada, kde Bolts odvrátili oslavy Avalanche.

Rutta zase povětšinu sezóny 2021/22 hrával v elitní obranné řadě po boku Victora Hedmana a stal se pevným bodem defenzivy Lightning.

Nutno podotknout, Tampa Bay se už několik let nachází na špici NHL. V posledních pěti letech Lightning získali dva Stanley Cupy, dvarkát dobyly Prezidentovu trofej za vítěze Východní konference a nyní došli až do finále. V době rozpočtových stropů je taková sbírka úspěchů něčím nevídaným.

Tampa přitom v sezóně 2018/19 překonala, potažmo vyrovnala hned několik rekordů. Východní konferenci tehdy ovládla s náskokem 21 bodů na druhý Boston a neuvěřitelným skóre 325:222!

BriseBois na oné tiskové konferenci také prohlásil, že si nemyslí, že je se sbíráním úspěchů konec, ba právě naopak. „Nemyslím si, že jsme s honbou za pohárem skončili. Jsme nastavení tak, abychom stále patřili mezi úplnou špičku. Chceme dostat Stanley Cup zpět do Tampy co nejrychleji.“

S výrazně překročeným platovým stropem se Lightning museli vyrovnávat už v minulém roce a i přes odchod hned devíti hráčů se Tampa Bay znovu probojovala až do finále Stanley Cupu. Už během základní části však byl znát fakt, že se Bolts zcela rozpadla třetí formace.

Jak situaci s platovým stropem zvládnou nyní je aktuálně velkou otázkou, jedno je však jasné. Vedení Tampy zkrátka umí dělat zázraky, ostatně skvělou práci Lightning předvádějí především od dob tehdejší manažera Stevea Yzermana.

Zdroje: NHL, Tampa Bay Lightning, CapFriendly

Pokračovat ve čtení

Hokej

Slafkovský jako jednička draftu? Na vítěze ho tipuje Bob McKenzie, který se za poslední dekádu nezmýlil

Juraj Slafkovský je velkou slovenskou hokejovou senzací. Diváky uchvátil na zimní olympiádě, kde se významně podepsal pod historicky první slovenskou olympijskou medaili. Teď jej Bob McKenzie tipuje na vítěze draftu NHL.

Publikováno

dne

Juraj Slafkovský je velkou slovenskou hokejovou senzací. Diváky uchvátil na zimní olympiádě, kde se významně podepsal pod historicky první slovenskou olympijskou medaili. Teď jej Bob McKenzie tipuje na vítěze draftu NHL.

Zítra bude zbývat přesně týden do jedné z nejsledovanějších událostí v hokejovém světě. Draft NHL je na programu ve čtvrtek, 7. července a přenosy ze slavnostního vybírání budou hltat zejména na Slovensku.

Naši sousedé mají totiž dvě horká želízka v ohni. Juraj Slafkovský a Šimon Nemec jsou takřka všemi odborníky predikováni do Top pětky, mladý střelec dokonce míří na nejvyšší umístění.

Bob McKenzie je v Kanadě asi nejsledovanější osobou, co se týče novinek o NHL. Jako insider TSN Hockey pracuje již téměř 40 let. Na Twitteru je nejspolehlivějším zdrojem na novinky z NHL a je zároveň nejsledovanější osoba z mediálního prostředí v Kanadě s více jak 1,5 miliony followerů.

A v čem je tak speciální? Za poslední dekádu se McKenzie ani jednou nespletl v odhadu jedničky na draftu. A koho tipuje letos? Nikoho jiného než Juraje Slafkovského.

Na druhé místo umístil Kanaďana Shana Wrighta, třetí podle něj skončí Američan Logan Cooley. Právě mezi těmito třemi se odborníci dohadují, jak se nakonec poskládají, narozdíl od předchozích let totiž není jasná jednička a pořadí může dopadnout jakkoli.

Na čtvrté místo umístil McKenzie Šimona Nemce, top pětku podle něj uzavře Cutter Gauthier. Potěšil však i české fanoušky, na šesté místo totiž dosadil českého obránce Davida Jiříčka.

Zdroj: TNS Hockey, Bob McKenzie, Twitter

Pokračovat ve čtení

Hokej

Jakub Voráček reaguje na odchody do Ruska: Tam bych ani nepáchl! Co řekl o Ovečkinovi?

Jakub Voráček nedávno zareagoval na odchodu hráčů do Ruska. Kladenský rodák je známý tím, že si ve svých vyjádřeních často nebere servítky a říká věci zkrátka tak, jak jsou. Co tedy řekl o přestupech do Ruska co poznamenal na adresu Alexandera Ovečkina?

Publikováno

dne

Jakub Voráček nedávno zareagoval na odchodu hráčů do Ruska. Kladenský rodák je známý tím, že si ve svých vyjádřeních často nebere servítky a říká věci zkrátka tak, jak jsou. Co tedy řekl o přestupech do Ruska co poznamenal na adresu Alexandera Ovečkina?

V poslední době potvrdili svůj přestup do Ruska například Rudolf Červený nebo také čtyři slovenští hokejisté v čele se Samuelem Mrázem.

Ten se rozhodl opustit Slovan Bratislava a zamířit právě do ruské ligy. Z brněnské Komety se do Vladivostoku přestěhoval také osmadvacetiletý útočník Michal Krištof, organizaci New Jersey Devils opustil také Christián Jaroš.

Prvním jménem na seznamu pak byl Michal Čajkovský, jenž podepsal s Novosibirskem. Na slovenské hokejisty se tak z řad expertů a fanoušků snáší nemalá kritika.

„Slovensko patří mezi země, které zapsaly na oficiální seznam Rusko jako nepřátelský stát. Jak vůbec někdo může uvažovat o působení v takové zemi? Odejít směrem na východ jednoduše znamená projev absolutní ignorace,“ uvedl v nedávném čase slovenský politolog Grigorij Mesežnikov, jehož slova ocitoval Deník.cz.

Faktem zůstává, že zatímco se Západ snaží jakkoliv zabránit hráčům, aby odcházeli do ruské hokejové ligy, je přístup slovenských hokejistů z politického hlediska velkým zklamáním.

Na nedávné tiskové konferenci, kde hokejista Columbusu Blue Jackets a bývalý kapitán české hokejové reprezentace potvrzoval svou účast na exhibičním zápase ve Žďáru nad Sázavou, zhodnotil i tyto přestupy do Ruska. A jako vždy se při takových prohlášeních nebál vyslovit svůj názor.

„Každý zná můj postoj na takové věci. Já bych tam tedy nešel, nepáchnul bych tam. Ale každý hráč má jiné myšlení. Osobně bych to v životě neudělal. Kdo to udělá, tak musí nést nějak případné následky. Musí počítat s tím, že se může cokoliv stát,“ řekl na výše zmíněné tiskové konferenci.

„V momentální chvíli dát cokoliv do Ruska nebo mít diplomaticky vztahy s nimi opravdu nejde. Je to velká událost,“ reaguje Voráček na zákaz NHL převážet Stanley Cup do Ruska.

Voráček ovšem také odpověděl na otázku ohledně kapitána Washingtonu Capitals – ruského snajpra Ovečkina.

Ten se totiž proti Vladimiru Putinovi v době zahájení ofenzivy vůči Ukrajině nikterak neohradil a jeho počínání neodsoudil, ostatně jako několik dalších Rusů. Na druhou stranu se to dalo předpokládat, a to kvůli potencionálním negativním následkům.

„Kdyby se to stalo mně a měl bych tam celou rodinu s tím, že by jí hrozilo nebezpečí, tak si nedokážu představit, jak bych reagoval. Zásady má mít jiný, jak se k tomu staví, ale bůh ví, co by se stalo jeho blízkým, kdyby vystoupil proti,“ uzavřel Voráček.

Zdroje: Deník.cz, NHL

Pokračovat ve čtení

Oblíbené