Spojte se s námi


Hokej

Hadamczik bez protikandidáta, k obhajobě má vymetenou cestičku. Kluby ho podpoří

Český hokej má za sebou divoké, ale zároveň úspěšné období. Pod vedením svazového prezidenta Aloise Hadamczika (72 let) nastaly medailové žně. Nyní bude současný boss svou pozici obhajovat. Zdá se, že minimálně další čtyři roky ve funkci setrvá. Nejen že se jej chystají delegáti zvolit, ale vlastně ani nemají na výběr.

Publikováno

dne

Český hokej má za sebou divoké, ale zároveň úspěšné období. Pod vedením svazového prezidenta Aloise Hadamczika (72 let) nastaly medailové žně. Nyní bude současný boss svou pozici obhajovat. Zdá se, že minimálně další čtyři roky ve funkci setrvá. Nejen že se jej chystají delegáti zvolit, ale vlastně ani nemají na výběr.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Alois Hadamczik je ve funkci prezidenta svazu ČSLH (Český svaz ledního hokeje, jinak také Český hokej) dva roky. V létě 2022 převzal mandát po Tomášovi Královi, který rezignoval po aféře, kdy novináři vyštrachali jeho minulost, že působil jako agent StB. Po naléhavém tlaku veřejnosti nakonec dobrovolně skončil.

Delegáti, kteří mají právo zvolit hlavu Českého hokeje, si tenkrát vybrali z pěti kandidátů Aloise Hadamczika. Ten začal okamžitě po nástupu do funkce měnit zavedené pořádky. Nejdiskutovanějšími kroky byl rozsáhlý audit na svazu a návrat státního znaku na dresy české reprezentace.

Zároveň při svém nástupu slíbil, že sežene klubům více peněz. A to taky splnil. Druholigovým klubům rozdělil příspěvek půl milionu korun, prvoligovým klubům milion a extraligovým zástupcům dokonce tři miliony, místo původně slibovaných dvou.

DELEGÁTI, KTEŘÍ VOLÍ PREZIDENTA SVAZU

  • prezident ČSLH
  • 2 viceprezidenti ČSLH
  • předseda dozorčí rady ČSLH
  • 14 delegátů z členských klubů v Tipsport Extralize
  • 14 delegátů z členských klubů v 1. lize
  • 14 delegátů z členských klubů v 2. hokejové lize
  • 14 delegátů zastupujících každý krajský orgán ČSLH
  • 1 delegát zastupují ženskou ligu ledního hokeje

Hadamczik se několikrát ohradil, že by si touto formou kupoval od delegátů hlasy. Veřejnost mu však často vyčítala formu, jakou klubům posílal peníze. Svaz tyto transakce zastřešil pod „reklamní plochy k propagaci MS“.

Hadamczik tentokrát bez protikandidáta

Zdá se, že ačkoliv tato forma příspěvků vypadá jakkoliv kostrbatě a podivně, kluby oceňují především dodržení slibu. Peníze dostaly, tudíž vlastně nemají důvod volit kohokoliv jiného. A i kdyby chtěli, tak vlastně nemají koho, protože až doposud se nepřihlásil žádný protikandidát.

Jediným možným mohl být bývalý obránce a ředitel Tipsport Extraligy Josef Řezníček. Ten o své kandidatuře uvažoval. Nakonec se však rozhodl stáhnout do ústraní. Uvědomil si, že Hadamczik má momentálně mezi delegáty takovou podporu, že by jeho kandidatura neměla smysl.

Budou mít podporu také členové výkonného výboru?

S největší pravděpodobností si tak Alois Hadamczik dojde na volební konferenci v sobotu 15. červa pro nový čtyřletý mandát. Přestože byl za řadu svých kroků kritizován, najde mezi delegáty dostatečně silnou podporu, aby svůj post po dvouholeté nadvládě Tomáše Krále udržel. 

Mnohem zajímavější bude sledovat, jak se bude tvalřit výkonný výbor svazu. Po nástupu do funkce před dvěmi lety Hadamczik zdědil složení po Královi. Nyní se však podle nových stanov musí volit nové složení výkonného výboru. Ani to se však nemusí nijak diametrálně měnit. 

Před několika dny Alois Hadamczik prohlásil, že je se současným složením spokojený a rád by ve své práci s těmito lidmi pokračoval. To i přesto, že právě oni byli na začátku proti odvolání Kariho Jalonena. Hadamczik si však tento krok obhájil a nakonec společně s výkonným výborem dosadil do funkce hlavního kouče národního týmu Radima Rulíka. A zbytek už znáte.

Zdroj: Český hokej, iSport 

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.