Spojte se s námi


Ostatní

Guimarães propustil trenéra Martinse

Publikováno

dne

Ještě před několika měsíci byl trenér Pedro Martins opěvován všemi fanoušky i vedením portugalského týmu Guimarães. Dnes byl tento trenér propuštěn, a Guimarães hledá nového kouče, který tým vrátí na vyšší příčky v tabulce.

http://gty.im/886901712

Pedro Martins dokázal v loňské sezóně dovést Guimarães v tabulce na rekordní čtvrtou příčku a tým se tak mohl letos účastnit EL. Možná právě proto se mu aktuální sezóna už tolik nevydařilo.

Aktuálně je Guimarães až deváté, za což může bilance z posledních zápasů. Tým prihrál sedm z posledních devíti ligových klání.

http://gty.im/869539692

Aktuálně sedmačtyřicetiletý Pedro Martins v týmu Guimarães působil i jako hráč. Nosil ale i dres Sportingu ci Boavisty. Ve své trenérské kariéře prorazil v letech 2009-2010, kdy vedl rezervu Marítima. Následně se dostal i k hlavnímu týmu, kde odváděl velmi dobrou práci a celkem jej koučoval ve 152 zápasech. Cca dva roky působil i v Rio Ave.

Nyní je otázkou, zda bude Martins pokračovat dál v Portugalsku. Nedávno o něj projevil velký zájem Olympiakos Pireus. Zatímco tehdy vedení Guimarães odchod zatrhlo, nyní má Martins cestu volnou prakticky kamkoliv.

Reklama

Bowling

Skončilo bowlingové ME seniorů. Češi přivezli tři top 10

Evropský bowling má za sebou další evropský šampionát. Mistrovství hráčů nad 50 let v dánském Aalborgu se zúčastnila i česká výprava, která si nevedla zle. Česko nejlépe zastoupila Ivana Fojtíková, která se po součtu všech soutěží umístila na desátém místě.

Publikováno

dne

Evropský bowling má za sebou další evropský šampionát. Mistrovství hráčů nad 50 let v dánském Aalborgu se zúčastnila i česká výprava, která si nevedla zle. Česko nejlépe zastoupila Ivana Fojtíková, která se po součtu všech soutěží umístila na desátém místě. Mezi nejúspěšnější země se zařadilo hlavně Švédsko, Německo a Belgie.

Evropské mistrovství začalo soutěží mužských dvojic. Každý hráč odehrál šest her za sebe a součet celkem dvanácti her (2×6 her) tvořil určující faktor pro postup do semifinále. Tak jako na každém mistrovství Evropy v bowlingu postupuje pouze čtveřice nejlepších, kteří mají jistou medaili.

K té byli Češi daleko. Lépe se vedlo páru Jiří Vrážel a Jiří Hindrák, který skončil na sedmnácté pozici. Ještě o sedm míst dál skončili Habtegabriel Teame s Karlem Vopičkou. Zlato získali Němci Frank Öing a Uwe Tscharke, kteří skvělým výkonem ve finále zdolali švédské duo Yngström a Paulsson.

Mezi ženami přišel první výsledek v nejlepší desítce. K Fojtíkové se do dvojice přidala Gabriela Malcová. Deváté místo znamenalo do té doby nejlepší český výsledek, na vyšší pozice navíc chybělo jen pár bodů. Druhá česká dvojice, Jana Lébrová a Irena Straková, skončila šestnáctá.

Zlato ukořistily Angličanky Gaye Mccully a Angie Brown, které v napínavém titulovém souboji přehrály Belgičanky Perniaux a Van Kerckhove. Bronz získaly páry ze Švédska a Německa.

Kategorie mužských týmů se na letošním ME zařadila k těm, na které chtějí Češi hodně rychle zapomenout. Tuzemští hráči za sebou nechali pouze Litvu, Rakousko a Polsko a skončili až dvacátí. Ve finále, které rozhodlo pouze dvanáct bodů, se ze zlata radovali Norové, kterým se podařilo skolit silné Švédy. Bronz získali Belgičané a nečekaně Rumuni.

Ženy po prvním dni, ve kterém každá hráčka odehrála tři hry, sahaly dokonce po cenném kovu. Slibné šesté místo ale Češky neudržely a nakonec uzavřely první desítku. Nejcennější kov si vyházely v severském derby Švédky proti Finkám. Třetí místo obsadily shodně Dánky a Němky.

Tradičně přináší zajímavé momenty i soutěž jednotlivců, která tvořila v Aalborgu poslední kategorii, v níž se představili úplně všichni. Ani na poslední pokus se mužským reprezentantům nepodařilo probojovat do nejlepší desítky. Nejlepším českým bowlerem byl 25. Vrážel.

Mezi seniorkami si nejlépe z Češek vedla Ivana Fojtíková, které na osmé příčce chybělo 35 bodů k medaili. Její výkon ale stačil na postup do Masters. V soutěži pro 24 nejlepších ze všech her šampionátu Fojtíkovou doplnila ještě Lébrová, která skončila v jednotlivcích na 23. místě.

Zlato mezi muži vybojoval Marc Franceus z Belgie, který si poradil se Švédem Paulssonem. Ženská kategorie nabídla finskou odvetu za soutěž týmů. Reija Lundén porazila Anniku Kilander a stala se mistryní Evropy.

V Masters měla ČR zastoupení jen mezi ženami. Lébrová a Fojtíková na sebe narazily hned v úvodním duelu, navrch měla druhá jmenovaná, která po výhře 2:0 na zápasy postoupila do osmifinále. Tam ale její jízda skončila. Pro zlato si dokráčela Rikke Qwist Bork z Dánska, mužské Masters ovládl Belgičan Jean-Marc Lebon.

Nejbližší šampionát sehrají junioři na úvod dubna ve Vídni. Česká reprezentace na něm bude obhajovat dvě medaile, jedno stříbro a jeden bronz.

Zdroj: EBF

Pokračovat ve čtení

Ostatní

Český skokan Filip Sakala mluvil o svém konci už před turnajem v Kulmu: Fanoušci chtějí víc, má kariéra může skončit

Je dalším z několika českých skokanů, kteří se rozhodli ukončit svou aktivní kariéru. Filip Sakala pověsil své lyže na hřebík po kvalifikaci v rakouském Kulmu, která se mu nevydařila. O možném konci však hovořil už v našem nedávném rozhovoru. Jak zhodnotil nejen svou sezónu, ale také české juniory?

Publikováno

dne

Je dalším z několika českých skokanů, kteří se rozhodli ukončit svou aktivní kariéru. Filip Sakala pověsil své lyže na hřebík po kvalifikaci v rakouském Kulmu, která se mu nevydařila. O možném konci však hovořil už v našem nedávném rozhovoru. Jak zhodnotil nejen svou sezónu, ale také české juniory?

Filip Sakala reprezentoval Českou republiku na Světovém poháru, ačkoliv ještě neměl podepsanou reprezentační smlouvu. Díky prvnímu místu z letního mistrovství se však Světového poháru v českých barvách mohl zúčastnit.

„Byly tam nějaké problémy spíše organizačního rázu ve vyšších místech, šlo o nějaké pojištění toho závodníka. Ale myslím si, že šlo o dobrý tah pro obě strany a já nechtěl, aby z toho měl úsek nějaké problémy, takže jsme se domluvili, že to podepíšeme, protože tam šlo taky o reklamní plochy a další věci,“ řekl v našem nedávném podcastu Ruik Talk.

„Mě jde o výkon a nechtěl jsem tam dělat nějaké cavyky. My jsme se o tom bavili, dávalo mi to smysl a myslím, že jsme vykročili správným směrem,“ vysvětlil.

SP v Zakopaném, Eisenerz

Na turnaji v Zakopaném byl v družstvu s Romanem Koudelkou, Benediktem Holubem a Františkem Lejskem. Česká reprezentace ovšem skončila až na osmé příčce.

Při úvodním skoku, respektive následném doskoku, se nicméně rodákovi z Čeladné uvolnila levá lyže a onen doskok dokončil pádem. Jak to poté ovlivnilo jeho další účinkování?

„Jo, tak já jsem musel skočit druhé kolo na letních lyžích, které jsem měl z loňska, ale řekl jsem si, že to risknu a nakonec to vyšlo.“

Jak už výše píšeme, v družstvech skončila Česká republika osmá, co do individuálních statistik zapsal Koudelka 40. místo (109,5 metru), Sakala skočil 93 a půl metru a skončil o pět příček za ním.

Na Kontinentálním poháru v Eisenerzu skončil šestadvacetiletý skokan 34. a 35., kde měl už naštěstí k dispozici nové lyže.

„Do Eisenerzu mi pak přivezli nové lyže, takže mi týden trvalo, než jsem se s nimi sžil a věřím, že v Kulmu už to bude letět.“

Právě v rakouském Kulmu však Sakalovi nevyšla kvalifikace a vyplnilo se něco, o čem také v našem nedávném rozhovoru hovořil. A tedy ukončení aktivní kariéry. Takto odpověděl na otázku, kde po Eisenerzu ještě chystá závodit.

Může to skončit i ukončením kariéry

„No určitě budu v Kulmu na letech a pak se uvidí… Taky to může skončit tak, že moje kariéra příští víkend skončí, teď je to všechno otevřené,“ přiznal.

A jaké byly ještě před turnajem, respektive ukončení kariéry, jeho osobní cíle? Případně jak zhodnotil aktuální sezónu z českého pohledu?

„Mě už asi uspokojí jen ty body. To je moje osobní kritérium, že aby dávalo smysl to, co dělám, tak chci, abych konstantně skákal do té třicítky. Když se tohle povede, tak teprve potom můžu posouvat své cíle.

Samozřejmě fanoušci chtějí víc, my chceme víc, ale když se na to podívám z nějaké dlouhodobé perspektivy, tak bych to označil jako krok vpřed. Benedikt Holub je na bodech, mladí předvedli fantastické výkony na Evropském olympijském festivalu do 16 let,“ dodal.

Jde tedy vidět, že na klubové úrovni to českému skoku relativně dobře funguje, což je určitě velice příjemné. Ostatně o tom hovořil také Filip, že tyto výsledky vypovídají o tom, že naděje na zlepšení tam pořád je.

Nicméně i na základě jeho slov by se měl český skok zřejmě zamyslet nad tím, jak přetavit úspěšné výsledky juniorů při přechodu do kategorie dospělých. Protože jiná cesta jen těžko povede k pozvolnému návratu mezi světovou elitu.

„Myslím si, že bod Koudyho z Turné čtyř můstků nebyla náhoda, ta vzestupná tendence tam je. Na Romana je ale taky trochu jiný tlak. Přece jen, je to skokan, který vyhrál pět Světových pohárů,“ uzavřel Sakala.

Zdroje: FIS-Ski, Ruik Talk

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Juventusu dochází trpělivost s Pogbou. Vedení hledá způsob, jak se fotbalisty co nejdříve zbavit

Paul Pogba se do Juventusu vrátil v létě loňského roku, ale od té doby neodehrál jedinou minutu. Klubu s ním dochází trpělivost a ve hře je možnost rozvázání kontraktu. Možný je i přesun do MLS.

Publikováno

dne

Paul Pogba se do Juventusu vrátil v létě loňského roku, ale od té doby neodehrál jedinou minutu. Klubu s ním dochází trpělivost a ve hře je možnost rozvázání kontraktu. Možný je i přesun do MLS.

Nad budoucností francouzského fotbalisty v barvách Juventusu visí velký otazník. Pogba se do Itálie vrátil šest let poté, co za 100 milionů liber odešel do Manchesteru United, ale za více jak půl roku neodehrál jedno jediné utkání.

V klubu panuje veliká nespokojenost s jeho přístupem. Pogba nejdříve odmítl jít na operaci zraněného kolena, což výrazně prodloužilo délku léčby.

Fanouškům se zase nelíbí jeho vystupování na sociálních sítích, místo toho, aby se věnoval snaze se co nejdříve vrátit na hřiště.

V současné chvíli Pogba vypadá víc jako influencer než fotbalista a fanoušky unavuje čekání na jeho návrat. Panuje názor, že myslí více sám na sebe než na dobro klubu, což se prokázalo při léčbě jeho zranění.

Operaci odmítl podstoupit, protože cítil, že by to snížilo jeho šanci dostat se na mistrovství světa. Nakonec ji podstoupil, ale ztratil důvěru svých fanoušků a vedení klubu.

Ukončení smlouvy by pro Juventus mohla být velmi nákladná záležitost a v tuto chvíli nejspíš i záležitostí nemožnou. Obě strany by se musely dohodnout a to by se stalo pouze v případě, že si Pogba nalezne klub, který by dokázal splnit jeho platové očekávání.

Vztahy mezi klubem a samotným hráčem nejsou ideální. V klubu panuje přesvědčení, že Pogba narušil harmonii v šatně.

S ohledem na investici, kterou Juventus vynaložil na jeho příchod, bude pro klubovou kasu obrovská úleva, když najde způsob, jak se s Pogbou rozloučit. I přesto, že přicházel jako volný hráč, vyšel jeho podpis na 31 milionů liber a to skrze bonusy pro agenta a hráče samotného.

Francouzský záložník navíc pobírá plat 7 milionů liber ročně.

Zdroj: Dailymail

Pokračovat ve čtení

Oblíbené