Spojte se s námi


Různé

Grigor Dimitrov vs. Borna Čorič. Preview a tipy na sázení

První z velkých akcí na tvrdém povrchu je na svém počátku. Na podniku ATP v Torontu se sejde prakticky celá světová špička. Úvodní kolo proti sobě postaví dva tenisty, kteří se dobře uvedli o týden dříve. Bulhara Dimitrova a Chorvata Čoriče.

Publikováno

dne

První z velkých akcí na tvrdém povrchu je na svém počátku. Na podniku ATP v Torontu se sejde prakticky celá světová špička. Úvodní kolo proti sobě postaví dva tenisty, kteří se dobře uvedli o týden dříve. Bulhara Dimitrova a Chorvata Čoriče.

V kanadském Torontu se představí prakticky všechna velká jména mužské tenisové scény. Mezi nimi se Chorvat Čorič vešel mezi nasazené hráče. Šestadvacetiletý tenista figuruje na patnáctém místě žebříčku ATP. Jeho soupeřem bude Grigor Dimitrov (32 let, 20. na žebříčku ATP)

Letošní výkony obou tenistů

Na straně Chorvata zaujmou nejvíce jeho výsledky v dubnu. V antukové části sezóny proplul až do semifinále Masters v Barceloně, kde skončil na raketě pozdějšího šampiona Alcaraze. O dva týdny později zaznamenal postup do čtvrtfinále v Římě, kde nestačil na Tsitsipase.

Jeho výsledky na tvrdém povrchu jsou o poznání slabší. Chorvatova bilance je zde dokonce negativní. Konkrétně šest vítězství a sedm porážek.

Bulharský tenista má letos skvělou bilanci. Ze 42 utkání odešel 28krát jako vítěz. Zahrál se semifinále v Rotterdamu a finále v Ženevě. Pokaždé na jiném povrchu. Nejvíce se ovšem Dimitrov předvedl na Wimbledonu.

V All England Clubu přešel mimo jiné hladce přes Američana Tiafoa a svého přemožitele našel až v osmifinále po velkém boji s Holgerem Runem. V duelu proti mladému Dánovi vyhrál první set, ale o výsledku zápasu rozhodly následující dvě prohry ve zkrácených hrách.

Aktuální forma a vzájemné zápasy

Oba tenisté mají za sebou úspěšný týden. Dimitrov dokráčel mezi nejlepší čtyři hráče ve Washingtonu. V této fázi nestačil na Brita Evanse (30. v žebříčku ATP). Z posledních třinácti zápasů vyhrál deset.

Také Čorič došel v uplynulém týdnu do semifinále. V jeho případě na podniku v mexickém Los Cabos. Jeho cestu tam ukončil opět Řek Tsitsipas. Výsledky Čoriče jsou od konce antukové sezóny poměrně nevýrazné. Z deseti  zápasů Chorvat vyhrál pět.

Výsledky vzájemných duelů hovoří pro Dimitrova. Z dohraných utkání vyhrál tři. Čorič se radoval v jednom případě. Letos se oba tenisté potkali jednou, na tvrdém povrchu v Kooyongu zvítězil Bulhar dvakrát 7:6.

Závěrem …

Oba tenisté za sebou mají poměrně náročný a úspěšný týden. Jejich výsledky ne tvrdém povrchu a také forma z posledních měsíců favorizují Dimitrova. Také bilance vzájemných zápasů hovoří pro zkušenějšího z tenistů.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.