Spojte se s námi


Bojové sporty

George Staines ovládl Oktagon Výzvu, chce být šampionem lehké váhy: Změnil se mi život, titul si chci postupně vydřít

George Staines je zřejmě největším oblíbencem československých fanoušků z nových bojovníků Oktagonu. Kromě toho, že vyhrál anglicko-irskou Oktagon Výzvu, tak ukázal i dobrý charakter, slušné vychování a ukázal se jako obrovský sympaťák. Nyní před sebou má další zápas s Tomášem Cigánikem. Co se změnilo od doby, co se stal králem Výzvy, a jaké má cíle? Nejen o tom promluvil v rozhovoru pro Ruik.

Publikováno

dne

George Staines je zřejmě největším oblíbencem československých fanoušků z nových bojovníků Oktagonu. Kromě toho, že vyhrál anglicko-irskou Oktagon Výzvu, tak ukázal i dobrý charakter, slušné vychování a ukázal se jako obrovský sympaťák. Nyní před sebou má další zápas s Tomášem Cigánikem. Co se změnilo od doby, co se stal králem Výzvy, a jaké má cíle? Nejen o tom promluvil v rozhovoru pro Ruik.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Král Oktagon Výzvy přiznal, že se mu změnil život

„Je to už půl roku od momentu, kdy jsem vyhrál Oktagon Výzvu. Rád na to vzpomínám. Byla to skvělá zkušenost. Rád vzpomínám na to, že jsem mohl bojovat poměrně blízko domova, před tolika lidmi a v takové atmosféře. Stále to ve mně vyvolává pocity radosti, jsem hrdý na to, jak daleko jsem došel. Byla to zábava,“ vyjádřil se na úvod rozhovoru pro Ruik George Staines.

V jeho váhové divizi, tedy v lehké váze, nyní probíhá Tipsport Gamechanger, nicméně jemu hru a život změnila už sama Oktagon Výzva, respektive to, že ji celou dokázal ovládnout.

„Život se od té doby docela změnil. Přibyli mi sledující, vyšlo o mně hodně článků a celkově je na mě upřeno dost pozornosti. Nenechávám se tím rozhodit, ale nejsem velký fanoušek Instagramu, TikToku, Twitteru a podobných věcí. Mám rád své soukromí,“ přiznává 23letý talent anglického MMA.

„Nedávno jsem se přestěhoval z Hullu do Liverpoolu. Všímám si, že právě v Hullu se mi dostává víc pozornosti. Je to milé. Za poslední týdny mě poznalo několik lidí. Udělal to na mě dojem, protože MMA je menšinový sport. Nikdo se ke mně ale nechová nějak jinak. Nechci, aby se mnou někdo zacházel nějak speciálně. Vyhrál jsem teprve jeden profesionální zápas, čeká mě ještě dlouhá cesta,“ dodal fanoušek Star Wars.

Rodák z Hullu si díky Oktagon Výzvě vybojoval v organizaci kontrakt v hodnotě 25 tisíc liber, peníze jsou ovšem rozděleny do více zápasů. Co dostal za ten první, to si ihned uložil na spoření. Mimo to si ale koupil lego, příliš však neutrácí. Věci, které má rád, jsou prý drahé, proto si dopřává jen občas.

Co se pak týká výše zmíněného Tipsport Gamechangeru, tak se vycházející anglická hvězda těší z toho, jaká jména se v pyramidě nacházejí: „Na nikoho ale nemám upřený zrak. Soustředím se jen na dalšího soupeře a věřím, že s někým z pyramidy se někdy potkám.“

George Staines chce být šampionem

Co se týká jeho smýšlení, přístupu i nastavení hlavy, tak se ale sám George Staines nijak nezměnil. Stále je skromný, stále se soustředí hlavně na svůj cíl, ale to neznamená, že by nebyl sebevědomý. Ostatně přiznává, že mu po vítězství nad rivalem Denisem Frimpongem sebevědomí nějak nezvedlo.

„Věděl jsem, jak ten zápas dopadne, že budu takto dominantní a ukážu takovou úroveň. Chci být světovým šampionem. Do Oktagonu jsem přicházel s tím, že se stanu šampionem lehké váhy. To jsou stále moje cíle, za kterými si jdu,“ nechal se slyšet Star Boy, jak se přezdívá.

Frimpong se v Oktagon Výzvě snažil dostat anglické naději do hlavy. Urážel nejen mladého bojovníka, ale i jeho rodinu. To už ale evidentně hodili za hlavu. „Máme dobrý vztah, posílá mi nějaké vtipy se Star Wars, vycházíme dobře. Snažil se mi sice dostat do hlavy, ale někdo to prostě potřebuje dělat a musí to používat. Mentální válka je stejně důležitá jako boj samotný,“ přiznává král Oktagon Výzvy.

Zatímco Frimpong byl hlavním záporákem celé série, George Staines byl naopak velkým oblíbencem sledujících. Získal si dle různých reakcí i sympatie československého publika.

„Jsem rád, že jsem se odprezentoval takhle dobře. A že Denis, Shem Rock nebo Akonne Wanliss mají jiné chování? Takhle se zkrátka prodávají. Je to byznys, promo. Pokud jim to funguje, tak je to dobře. Strhávají na sebe pozornost, každá pozornost je dobrá,“ říká.

Trénuje s hvězdami, titul si chce vydřít svými výkony

Jak už George Staines zmínil, z Hullu se přestěhoval do Liverpoolu, kde má k trénování mnohem lepší podmínky. Ostatně trénuje ve slavném Next Generation gymu, kde má skvělé parťáky, například hvězdy UFC Paddyho Pimbletta či Molly McCann. Mimo to ale trénuje také s Shem Rockem, Jakem McHughem či Matthew Bonnerem, tedy třemi bojovníky Oktagonu, přičemž Bonner byl v minulosti šampionem Cage Warriors.

„Příprava byla vynikající. Všichni zmínění jsou vynikající bojovníci. Je skvělé, že mohu trénovat s takovými lidmi, protože mě to v kariéře posouvá zase o něco dál,“ hlásí ambiciózní mladík.

Přestože trénuje s takovými kapacitami, nikam nespěchá. A že jej po Oktagon Výzvě čeká nová éra? Nevnímá to tak: „Vždy jsem si vizualizoval, že se něco takového stane, že se na takovou úroveň dostanu. Možná ne tak brzy, ale čekal jsem to, není to až takové překvapení.“

„Cítím se sebejistě. Jsem šampion Oktagon Výzvy, ale soustředím se na to, abych byl šampionem lehké váhy. Ale nechci tlačit na pilu. Člověk by se neměl hned hnát na vrchol, ale bojovat s lidmi na své úrovni, možná trochu výš, ale jít nahoru postupně. Nikdo by neměl být na vrcholu kvůli své slávě. Chci se na vrchol probojovat, zasloužit si to,“ dodal.

Co George Staines čeká od bitvy s Cigánikem?

V sobotu se v Birminghamu utká George Staines s Tomášem Cigánikem. Do boje proti slovenskému prospektu naskočí jako velký favorit. Ostatně to tak vidí i Denis Frimpong, výše zmíněný záporák, s nímž si Angličan poradil ve finále Oktagon Výzvy. Domnívá se totiž, že George Slováka smete.

„Myslím, že by to tak mohlo být, ale uvidíme. Tomáš je nevyzpytatelný a dobrý soupeř, divoký v dobrém smyslu slova. Je to problém, který musím vyřešit, budu na něj připravený,“ kvituje Frimpongovu predikci šampion Oktagon Výzvy.

Zajímavostí je, že právě soubojem s Cigánikem potvrzuje Star Boy svá předešlá slova. Konkrétně ta, že si chce titul vydřít: „Byl to první soupeř, kterého mi Oktagon nabídl. Řekl jsem, ať mi dají kohokoliv, nezáleží mi na tom, s kým budu bojovat. Vezmu kohokoliv.“

„Podle kurzů jsem poměrně velký favorit, bude to můj druhý zápas před anglickým publikem. Tlak ovšem necítím. Znám své dovednosti, vím, jak tvrdě jsem dřel. V mé hlavě jsem vždy favorit, vím, co jsem pro to obětoval,“ říká anglická naděje.

Plán má Star Boy jasný: „Prostě ho smetu, vyvinu na něj velký tlak, pro který už jsem pověstný. Nicméně každý zápas je jiný. Je jedno, v jakém kole to skončí. Trénoval jsem na pět kol, takže jsem připravený na vše.“

Tomáš Cigánik se tedy má zřejmě na co těšit. George Staines totiž míří vysoko a vědom si toho je i Oktagon. Duel proběhne na galavečeru OKTAGON 56.

Zdroj: Ruik

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.