Spojte se s námi


Bojové sporty

OKTAGON 48: Tvrdá ukončení, smůla i smutek. Oktagon Výzvu ovládlo dobro, titulový duel zastavil doktor. Podívejte se na klíčové momenty

OKTAGON 48 byl vůbec první zastávkou největší československé MMA organizace v Anglii. Že by se vše dařilo na výbornou, to se říci nedá, propadák to ale rozhodně nebyl. K vidění byly kvalitní zápasy, nicméně smůla se doslova lepila na paty. Jak galavečer vypadal?

Publikováno

dne

OKTAGON 48 byl vůbec první zastávkou největší československé MMA organizace v Anglii. Že by se vše dařilo na výbornou, to se říci nedá, propadák to ale rozhodně nebyl. K vidění byly kvalitní zápasy, nicméně smůla se doslova lepila na paty. Jak galavečer vypadal?

Zdarma přenosy Oktagon, České Fotbalové ligy, Bundesliga a další

Spustit přenos + 500Kč zdarma
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Prelims

První duel účastníků Oktagon Challenge ovládl Angličan

Galavečer OKTAGON 48 odstartoval duelem dvou bojovníků z reality show Oktagon Challenge. Zápas se domluvil v době, kdy spolu byli Hascen Gelezi a Aaron McDonald ještě v jedné vile, kde si i střihli před očima dalších účastníků show staredown.

Gelezi je zkušenější a v souboji se to projevilo. Měl většinu zápasu navrch. Zejména v postoji dokázal svého irského soka pořádně trápit, postupně mu rozkopával nohu a od druhého kola to začalo být rozhodující.

McDonald měl jedinou šanci, na zemi. Jenže větší kontrolu na ní dokázal mít pouze ke konci druhého kola, když se dostal Gelezimu do zad a zkoušel nasadit škrcení, jenže se nesetkal s úspěchem. Ve třetím kole už se vesměs na nic nezmohl a Gelezi si zápas odkontroloval.

Verdikt rozhodčích? Všichni nabodovali zápas shodně 29-28 ve prospěch Geleziho.

Polívka zdolal britského Řezníka

Zdeněk Polívka nastupoval na anglické půdě po dvou prohrách. Na začátku roku navíc řešil vyhazov z gymu a musel si hledat nový. A že by měl lehkého soupeře? Nikoliv.

Lee Chadwick je známý pro své kvality na zemi. O to větší překvapení bylo, že právě zde nad ním dokázal Polívka dominovat. První z Čechů, kteří se ukázali v Manchesteru, rozdával tvrdé údery, kontroloval pozici, nicméně neměl to snadné.

Kdykoliv Polívka na chvíli přestal být aktivní, dokázal Butcher najít způsob, jak se pokusit o submisi. Ze všech se ale Polívka dokázal dostat. Zbylá dvě kola už se většinou odehrávala v postoji, hodně času strávili bojovníci na pletivu.

Polívka byl ovšem v postoji přesnější, dokázal lépe, více a přesněji trefovat, což mu pomohlo vyhrát zápas, byť „pouze“ na body. Po dvou prohrách důležitá výhra. Navíc proti muži, který ve svých 38 letech absolvoval téměř 50 profesionálních zápasů.

Čech si mimochodem řekl o zápas v Ostravě, kde se Oktagon ukáže v první polovině prosince. Omluvil se také za dle svých slov ne až tak koukatelný zápas.

Nově 200Kč zdarma za registraci

Jak hodnotíte novou sázkovou kancelář vy?

Vyzvednout bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Oktagon má hned dva nové zajímavé prospekty

Měl to být duel velkého favorita s velkým outsiderem. Shoaib Yousaf patří mezi největší britské prospekty. Šéf Oktagonu Ondřej Novotný přiznal, že z československých bojovníků s ním nikdo do klece nechtěl, proto bylo nutné hledat mu soupeře mimo organizaci.

Hozenou rukavici přijal Konmon Deh, kterému bylo slíbeno, že pokud předvede dobrý výkon, bude v Oktagonu pokračovat. O motivaci tedy měl proti velkému favoritovi postaráno a rozhodně si o kontrakt řekl.

Yousaf sice měl většinu zápasu navrch, nicméně Deh dokázal rozdávat tvrdé rány v postoji a beznadějně nepůsobil ani na zemi. Zápas byl místy nahoru dolu, nicméně domácí hvězda přeci jen vyhrála na body.

Dva rozhodčí viděli zápas rozdílem 29-28 pro Yousafa, jeden dal britskému bojovníkovi všechna tři kola. Nová hvězda pérové váhy si posléze řekla o účast na lednovém turnaji v Newcastlu.

Surdu doručil parádní KO

Jeden z nejočekávanějších zápasů celého galavečera OKTAGON 48. Ion Surdu vs Alex Lohoré, dvě esa našlapané welterové váhy. Mírným favoritem byl první jmenovaný bojovník, nicméně Da Killa King měl o motivaci postaráno. Chtěl odčinit prohru s Davidem Kozmou.

To Surdu se po prohře s Bojanem Veličkovičem vrátil na vítěznou vlnu díky zápasu s Máté Kertészem a chce si dojít pro odvetu se srbským Prometheusem, jenž se probojoval do finále Tipsport Gamechangeru.

 Oba bojovníci jsou skvělí v postoji, tudíž se čekala parádní přestřelka. Nějakou chvíli na ni ale museli diváci čekat.

Z počátku to totiž byla spíše taktická bitva, oba bojovníci si hledali tu správnou vzdálenost. Šel znát vzájemný oboustranný respekt z kvalit toho druhého. Nicméně v poslední minutě prvního kola to přišlo.

Lohoré a Surdu se vzájemně trefili a vypadalo to, že by si Moldavan mohl připsat podruhé v Oktagonu vzájemný knockdown, jako tomu bylo s Veličkovičem. Nakonec to ale oba ustáli a bylo znát, že Surdu se trefil lépe.

Lohoré byl nahnán k pletivu a tam Dracula rozjel kombinaci tvrdých úderů. Několik jich Lohoré ubránil, jenže pak dvě tvrdé bomby na bradu prošly a Da Killa King šel k zemi. Hlavou napřed.

Surdu si řekl o titul a spolu s tím o odvetu s Veličkovičem. „Ta prohra byla moje chyba. On to ví. Doufám, že v prosinci vyhraje Tipsport Gamechanger a pak si to rozdáme o titul,“ vyjádřil se v kleci Dracula.

Hlavní karta

„Dobro“ nedalo „zlu“ žádnou šanci

Anglicko-irská Oktagon Challenge má svého prvního vítěze. Do finále se probojovali Angličan George Staines a Ir Denis Frimpong. Zatímco první jmenovaný si v reality show vybudoval pověst sympatického chlapíka, druhý jmenovaný byl od začátku tím správným záporákem.

Nebylo tajemstvím, že Frimpong chtěl právě se Stainesem bojovat. Snažil se mu dostat do hlavy už ve vile během natáčení show, nicméně Angličan byl vnímaný jako ten talentovanější a lepší a navíc mu dal Ir velký důvod na sobě ještě více dřít.

V podstatě šlo mluvit o pomyslném souboji dobra se zlem a od začátku bylo jasno, že dobro bude mít navrch. Staines vzal hned v úvodu prvního kola Frimponga na zem a tam ho ve vysoké intenzitě zasypával tvrdými údery a naprosto jej ničil.

To se opakovalo v podstatě stejně ve druhém i ve třetím kole. Ve čtvrtém kole už byl ovšem zápas ukončen. Staines totiž Frimponga nachytal, nasadil gilotinu a Ir byl donucen odklepat. A Staines si jej i po odklepání svým způsobem vychutnal. A to ještě mírně vzhledem k tomu, jak se k novému králi Oktagon Challenge ve vile choval.

Cartwright vyhrál po brutální submisi

Jedna z největších hvězd anglického MMA. Jack Cartwright má skvělou kariéru, v níž si připsal dosud jedinou prohru, když prohrál v Dana White’s Contender Series v boji o kontrakt s UFC. Nelze se divit, že mu Oktagon chtěl v Manchesteru nabídnout těžký zápas.

Bývalého krále Cage Warriors měl vyzvat bývalý šampion KSW Antun Račič, jenže se zranil a na short notice vzal zápas brazilský bojovník Junior Assis. Favorit byl jasný, byl jím Angličan. A Brazilec nyní může pouze litovat, že zápas vzal.

Duel totiž skončil v prvním kole v čase 2:15, když domácí hvězda nasadila submisi zvanou Americana. Brazilec nestihl včas odklepat a bude muset řešit poraněnou ruku. Na informace o zdravotním stavu Assise se aktuálně stále čeká.

Cartwright si následně řekl o duel s Jonasem Magardem. Dokonce si střihli vyhrocený staredown v kleci. Zdá se, že zápasu nic nebrání. Magard jej chce v prosinci v O2 aréně, Angličan 27. ledna v Newcastlu.

Souboj celebrit nabídl KO v prvním kole

Vyvrcholení projektu Stage to the Cage. Britské hvězdy Paul Smith a Jake Quickenden se postavili po více než 10 měsících přípravy do klece a završili tak svou velkou a náročnou cestu, během níž prošli peklem.

Vzhledem ke sportovní minulosti byl favoritem Quickenden, jenž je v Anglii známý díky účastem v různých reality show. Smith je pro změnu populárním komikem. Ani jeden se velké výzvy nezalekl, za což si zaslouží obdiv.

A špatně nevypadali ani v zápase. Na to, že byl jejich první, klobouk dolů. Šlo znát, že vzali přípravu vážně. V čase 1:16 už ale bylo po všem. Poté, co si vyměnili několik úderů, dokázal Quickenden trefit Smithovu bradu a ten v daný moment zamrzl, čehož jeho soupeř využil k tomu, aby jej ukončil a připsal si velkou výhru.

Český kat Britů popraven úderem do slabin

Akonne Wanliss má patřit mezi největší hvězdy anglické expanze Oktagonu. Poté, co se skvěle uvedl v létě na Štvanici, se nyní přestavil v Manchesteru proti Jakubu Bahníkovi, jenž zatím Brity doslova ničil.

Tentokráte ale byl zničen on. Očekával se atraktivní zápas převážně v postoji, jenže ve 25. vteřině bylo po všem, když Wanliss po naskočeném kolenu trefil Bahníka tvrdě do slabin a zápas tedy nemohl pokračovat.

Duel byl vyhodnocen jako zápas bez výsledku, tudíž si ani jeden z borců nepřipsal kýženou výhru.

Askham potvrdil roli favorita

Jedním z největších taháků pro domácí publikum byl jednoznačně Scott Askham, jenž po dlouhé době bojoval na anglické půdě. Soupeřem mu byl Marc Doussis, který byl poměrně velkým outsiderem.

Zápas nebyl kdovíjak atraktivní. Hodně času se strávilo na pletivu, bojovalo se dost natěsno. Párkrát došlo k přenesení na zem. Padaly i tvrdé údery, předčasné ukončení jsme však neviděli.

Askham potvrdil roli favorita, čekal se od něj ale o poznání dominantnější výkon. Všichni rozhodčí jej nicméně viděli vyhrát, tudíž v Manchesteru panovala spokojenost s výsledkem.

OKTAGON 48 nabídl nejsmutnější možný konec

Titulový duel na galavečeru OKTAGON 48 sliboval zajímavou podívanou a ve hře bylo pohádkové završení jednoho příběhu. Aaron Aby píše neuvěřitelný životní příběh a v roli mírného outsidera chtěl porazit Eliase Garciu.

Zápas nezačal z jeho pohledu vůbec špatně, v prvním kole však došlo k zásadnímu momentu. Garcia totiž Abymu kolenem vytvořil cut nad obočím a ten byl příliš velký. Sice mu bylo umožněno pokračovat, ale byl to problém do dalšího průběhu.

Aby však šlápl na plyn a snažil se duel co nejrychleji ukončit. Byl lepší. V prvním i ve druhém kole. Jenže mu nebylo přáno. Po druhém kole totiž doktor nedovolil Aaronovi pokračovat v zápase a tak byl zápas zastaven.

Garcia se stal novým šampionem Oktagonu a prvním králem muší váhy. Aby se ale rozhodně nevzdá.

Zdroj: Oktagon MMA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.