Spojte se s námi


Tenis

French Open preview: Andrej Rubljov. Zkrotí Rus své emoce a dosáhne na grandslamu konečně velkého úspěchu?

Přelom května a června je v tenisovém světě rezervován pro French Open. Druhý grandslam sezóny hostí Paříž a o Pohár mušketýrů se zde tradičně utkává kompletní světová špička. Představme si největší favority jediného antukového grandslamu na okruhu. Nyní je na řadě ruský tenista Andrej Rubljov.

Publikováno

dne

Přelom května a června je v tenisovém světě rezervován pro French Open. Druhý grandslam sezóny hostí Paříž a o Pohár mušketýrů se zde tradičně utkává kompletní světová špička. Představme si největší favority jediného antukového grandslamu na okruhu. Nyní je na řadě ruský tenista Andrej Rubljov.

První kolo Roland Garros bude zahájeno v neděli 28. května. Tentokrát se vrcholná akce antukové části sezóny musí obejít bez Rafaela Nadala, rekordmana v počtu titulů z pařížského grandslamu. V úvodním preview jsme si přiblížili ambice loňského semifinalisty Alexandra Zvereva. Dnes přichází na řadu aktuální světová sedmička Rus Andrej Rubljov.

Andrej Rubljov

Nejsilnější zbraní rodáka z Moskvy je jeho forhend. Někdy to ale přehání s agresivitou, z čehož pramení chyby. Velkou oporou je mu také velmi silný první servis. Dílčí kvality ale povyšuje na vyšší úroveň umění vyhrávat a o hráči číslo světa žebříčku se říká, že právě tím disponuje jako málokdo.

O antuce tvrdí, že je povrchem, na kterém se hraje opravdový tenis, nicméně oblíbený povrch nemá. Což potvrzuje svými dlouhodobými výsledky. Rusovy turnajové triumfy jsou rovnoměrně rozděleny mezi antuku, tvrdý povrch a halu.

Poslední dobou se rodák z Moskvy spolu se svým týmem více věnuje mentální přípravě. Rubljov mívá problémy s udržením emocí na uzdě. Slušný počet zápasů si totiž prohrál sám. V současné době „Rubl“ říká, že chce věřit v pozitivní vliv práce na vlastních emocích.

Třeba mu zlepšení tohoto aspektu hry pomůže vylepšit dosavadní maximum na French Open. Tím je dvojnásobná účast ve čtvrtfinále. Mimochodem, právě na této metě skončil na grandslamových podnicích v součtu už sedmkrát.

Aktuální forma

Na antuce to letos jde Rusovi velice dobře. V Monte Carlu porazil všechny hráče, kteří se mu postavili do cesty. Přehrál například Chačanova, Fritze a ve finále taky Holgera Runeho. V následujícím podniku v Banja Luce odešel poražen až ve finále. Ve třech setech jej udolal Srb Dušan Lajovič.

Madrid Open přineslo odvetu s Chačanovem, kde Rubljov tentokrát prohrál 6:7 a 4:6. Odveta proti krajanovi byla pro Rubljova už dvanáctým utkáním během tří týdnů. Před Masters v Římě měl 25letý Rus možnost nabrat síly, které se mu na generálce před Roland Garros rozhodně hodily.

Na italském podniku totiž potkal hráče hrající ve velmi dobré formě. Slováka Molčana i Španěla Fokinu ovšem porazil ve dvou setech. Ztráta setu přišla až v osmifinále s Němcem Hanfmannem, který se právě v Římě dostal na sve kariérové maximum.

Rubljov prohrál první sadu ve zkrácené hře, ale ve druhé měl navrch. Dominoval vítěznými forhendy a sadu nakonec získal.

Hanfmann ale výborně podával a když se přidaly chyby Rubljova z bekendu a psychické rozhození Rusa z některých momentů zápasu bylo o výsledku rozhodnuto. A jsme zase u zvládání emocí, Rubljov má v tomto ohledu stále na čem pracovat. A času není příliš. Roland Garros začíná za týden.

Závěrem…

Ruský tenista letos v úvodních antukových podnicích ukázal, že se s ním na nejpomalejším povrchu musí počítat. Poslední dva turnaje ukázaly částečně jeho limity, ale na Roland Garros si zaslouží minimálně pozici černého koně.

Zdroje: ATP, Eurosport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.