Spojte se s námi

Tenis

Konec spekulací! Nadal bude chybět na French Open. Španěl prozradil také další plány

Tohle téma viselo ve vzduchu už dlouho. Bude součástí letošního Roland Garros také zdejší čtrnáctinásobný šampion? Teď je o plánech antukového krále jasno. Rafaela Nadala na French Open neuvidíme. Minimálně tedy na tom letošním.

Publikováno

dne

Tohle téma viselo ve vzduchu už dlouho. Bude součástí letošního Roland Garros také zdejší čtrnáctinásobný šampion? Teď je o plánech antukového krále jasno. Rafaela Nadala na French Open neuvidíme. Minimálně tedy na tom letošním.

Rafael Nadal stojí mimo turnajové dění na okruhu ATP od letošního Australian Open. Jeho zdravotní problémy jej měly původně připravit o několik týdnů na okruhu. Vše se ale ukázalo komplikovanější.

Antuková část sezóny začala a Nadal se do turnajového kolotoče pořád nevracel. Po neúčasti na podnicích Masters v Madridu a v Římě se stále zvyšovala pravděpodobnost, že vítěz 22 grandslamů nebude startovat ani na French Open.

Dalším negativním signálem bylo, když rodák z Mallorky před necelým týdnem odmítl také nabídku divoké karty na challenger v Bordeaux. Ten byl termínově ideální na získání zápasové formy před vrcholem antukové sezony v Paříži, který začíná 28.května.

Čtvrteční tisková konference

Po čtvrteční tiskové konferenci je jasno. French Open 2023 se musí opravdu obejít bez 36letého tenisty. Nadal se necítí být ve stavu, aby mohl hrát na úrovni, na jaké by na druhém grandslamu sezóny potřeboval. „Nejsem chlapík, který přijede na Roland Garros jen proto, aby to tady zkusil,“ dodává.

Blížící se podnik tak přišel o jednoho ze svých potenciálních favoritů. Novaku Djokovičovi se najednou otevírá šance osamostatnit se v historickém pořadí vítězů grandslamových titulů. Teď se o vedení dělí právě s Rafou. Oba vyhráli na nejprestižnějších turnajích shodně 22x.

Další plány

Rafael Nadal prozradil i své další plány. Po nějaký čas chce odpočívat. Délku odpočinku nespecifikoval. Každopádně se plánuje vrátit ještě letos. V této souvislosti hovořil o Davis Cupu. Finálová část této týmové akce je na plánu v polovině září.

A co dále? Čas nezastavíte a ví to i španělský tenista. “Mou ambicí je, abych se pokusil užít si příští rok, který bude pravděpodobně posledním rokem mé profesionální kariéry,“ prozradil své předběžné plány na rok 2024. Rád by se tak rozloučil se všemi velkými tenisovými podniky, na kterých toho ve své kariéře tolik dokázal.

Zdroj: Eurosport

Reklama

Oblíbené