Spojte se s námi


Hokej

Forma v extralize: Dynamo válcuje, Mladá Boleslav v problémech. Zvedne se Sparta?

Tipsport Extraliga úspěšně dokráčela do své první reprezentační přestávky. Nastal tak opět ideální čas, abychom letem světem zmapovali aktuální pořadí tabulky české hokejové nejvyšší soutěže, včetně současné formy všech týmů. Hezky postupně, od posledního vleku až po čelo tabulky.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga úspěšně dokráčela do své první reprezentační přestávky. Nastal tak opět ideální čas, abychom letem světem zmapovali aktuální pořadí tabulky české hokejové nejvyšší soutěže, včetně současné formy všech týmů. Hezky postupně, od posledního vleku až po čelo tabulky.

14. Rytíři Kladno

Málokdo asi čekal, že budou Rytíři někde nahoře. Od začátku je jasné, že to bude z jejich pohledu velmi těžká sezona, ve které potřebují skončit alespoň na 13. místě, aby mohli konečně postavit konkurenceschopnější tým pro další ročník. Jenomže ostatní týmy se v suterénu extraligové tabulky zvedají, což je pro Kladno velký problém.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 6 bodů

13. HC Sparta Praha

O Spartě se toho už napsalo opravdu hodně, po sérii porážek byla nucena řešit nový trenérský post. Třebaže jsme v případě Sparty na začátek sezony žádný zázrak nečekali, 13. místo upřímně taky ne. Teď ale převezme kádr zkušenější trenér, po reprezentační pauze by měla jít Sparta zase nahoru. Bodová ztráta je poměrně hratelná

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 5 porážek – 0 bodů

12. HC Verva Litvínov

Ani tady jsme asi žádný velký zázrak nečekali, začátek sezony ale zastihl Vervu v totální křeči. Odnesl to na střídačce Vladimír Růžička a Litvínov najednou začal šlapat. Pod rukama Karla Mlejnka tým sbírá body. V nabité konkurenci to asi úplně spanilá jízda nebude, předkolo po základní části by ale mělo být pro Litvínov samozřejmostí.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 4 výhry – 12 bodů

11. HC Motor České Budějovice

Pravda je, že zopakovat loňský ročník bude mimořádně těžký úkol, o čemž se Motor letos už přesvědčil. První krizi v sezoně nakonec ustál, stejně jako kouč Jaroslav Modrý, který měl pomyslný nůž na krku. Do ideálu to má však ještě daleko. Reprezentační pauza by mohla pomoct, stejně jako návrat Vondrky. Citelná je v tuto chvíli taky absence zraněného Dominika Hrachoviny a Stuarta Percyho.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 6 bodů

10. HC Energie Karlovy Vary

Někdy je až k nevíře, kde ten tým tu Energii bere. Začátek sezony vyšel Karlovým Varům nad očekávání dobře, výsledky posledních zápasů ale odsouvají opět tým do tradičních pozic posledních let. Vary musí tvrdě bojovat o každý bod. Odhodláni nechybí. Z dlouhodobého pohledu to alebude hodně těžká sezona.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 4 porážky – 4 body

9. BK Mladá Boleslav

Tým z města automobilu připomíná jízdu na horské dráze. Na první pohled siný, ale stále s poněkud nevyrovnanými výsledky. Těžko teď odhadnout, jestli to bude spíš v konečném zúčtování po základní části jako loni (11. místo) nebo předloni (3. místo). Teď to zatím vypadá na tu první možnost, ale času na nápravu je ještě poměrně dost. Teď se ale potřebuji Bruslaři velmi rychle oklepat z krize.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 5 porážek – 2 body

8. HC Škoda Plzeň

Ani od Plzně jsme letos nic závratného nečekali, takže dosavadní výsledky tak nějak odpovídají předpokladům. Nepříjemný soupeř, hodně vyrovnaných zápasů, sedmkrát se muselo jít v případě zápasů Plzně do prodloužení. O tom, jestli na konci označí Indiáni tuhle sezonu za úspěšnou nebo ne, rozhodne nejspíš až play-off. Minimálně předkolo by mělo být samozřejmostí.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 výhry – 8 bodů 

7. Bílí Tygři Liberec

Remíza, remíza a zase další remíza. 17 zápasů – 11 remíz. V případě Liberce hrají prémiové body z prodloužení nebo případných nájezdů zcela zásadní roli. Tygrům nejvíc chybí lídr v bodování. Nejlepší je obránce Janis Balinskis (7+7) až na 21. místě produktivity v lize, až za ním Michael Frolík (7+6) – 31. místo. Viditelně libereckým chybí Michal Bulíř, který vynechal kvůli poraněnému kotníku už sedm zápasů.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 6 bodů

6. Mountfield HK

Jeden by řekl, že aktuální pozice Hradce je zcela podle očekávání, někteří by odhadovali Mountfield o něco výš. MHK sice kromě odchodu Ahtiho Oksanena zase tolik neoslabil, ale hodně týmů naopak posílilo. I díky tomu se Hradec řadí spíš za samotnou špičku ligy. Stále má tým velký potenciál, ještě silnější bude, až se jim vyprázdní marodka. Loni však zjistili, že sezona se dělá až na jaře. Takže zatím žádný stres.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 5 bodů

5. HC Oceláři Třinec

Ve Slezsku moc dobře vědí, že začátek sezony není vůbec klíčový. Třinec se na startu ročníku hodně hledal, míchal chemii s novým koučem. Teď už to vypadá lépe. Ožily i posily v čele s Liborem Hudáčkem, Martin Růžička stále pálí ostrými, díky čemuž je znovu přesilovka Třince jako zbraň hromadného ničení. Nejsilnější jsou však Oceláři v části sezony, která je ještě poměrně daleko.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 8 bodů

4. HC Kometa Brno

Posílení modrobílých bylo v létě velmi plodné, od začátku je to jeden z velkých favoritů soutěže. Odchodem Petera Muellera Kometa vůbec nic neztratila, spíš naopak. Už to není jen o jednom hráči. Skvěle se do toho obul Luboš Horký. Hodně zápasů vyhrává Kometa o jeden gól, ale to jim může být tak maximálně… však vy víte kde. Brno by mohlo první čtyřku v tabulce i přes silnou konkurenci uhrát. 

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 4 výhry – 11 bodů

3. HC Olomouc

Jestli lze někoho označit jako nejpříjemnější překvapení podzimu, je to bez debat Olomouc. Nejen bez Davida Krejčího, ale taky bez Zdeňka Motáka na střídačce, který byl podle mnoha strůjcem precizního herního systému. Zatím Hanáci všem vytírají zrak. Sezona je však dlouhá, nástrah hodně. Klíčové bude přežít bez úhony blížící se období Vánoc. 

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 4 výhry – 11 bodů

2. HC Vítkovice Ridera

Nejen pro nás, ale taky pro mnohé ostatní jsou Vítkovice označovány za černého koně soutěže. Možná jsme je čekali v horní polovině tabulky, ale asi ne v přímém souboji o čelo. Navíc dokáží být produktivní i bez zraněného Petera Muellera, který měl být bodovým tahounem mužstva. Přidali se však i další, včetně lídra ligové produktivity Dominika Lakatoše. Po letech Ostrava zase žije hokejem, což jde pozorovat i na rostoucí návštěvnosti.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 výhry – 10 bodů

1. HC Dynamo Pardubice

A máme tady prozatímního suveréna extraligy. V Pardubicích dobře zapadly všechny posily, funguje i to, co už fungovalo dřív. Není zase takovým překvapením, že Dynamo vede ligu. Bylo by překvapení, kdyby nebylo po základní mezi TOP 3. Důležité bude, aby Pardubice načasovaly formu na play-off. V českém Hockeytownu je to ale zatím krasojízda, kterou si po letech utrpení místní publikum dosyta užívá.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 5 výher – 15 bodů

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.