Spojte se s námi


Extraliga

Forma v extralize: Dynamo válcuje, Mladá Boleslav v problémech. Zvedne se Sparta?

Tipsport Extraliga úspěšně dokráčela do své první reprezentační přestávky. Nastal tak opět ideální čas, abychom letem světem zmapovali aktuální pořadí tabulky české hokejové nejvyšší soutěže, včetně současné formy všech týmů. Hezky postupně, od posledního vleku až po čelo tabulky.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga úspěšně dokráčela do své první reprezentační přestávky. Nastal tak opět ideální čas, abychom letem světem zmapovali aktuální pořadí tabulky české hokejové nejvyšší soutěže, včetně současné formy všech týmů. Hezky postupně, od posledního vleku až po čelo tabulky.

14. Rytíři Kladno

Málokdo asi čekal, že budou Rytíři někde nahoře. Od začátku je jasné, že to bude z jejich pohledu velmi těžká sezona, ve které potřebují skončit alespoň na 13. místě, aby mohli konečně postavit konkurenceschopnější tým pro další ročník. Jenomže ostatní týmy se v suterénu extraligové tabulky zvedají, což je pro Kladno velký problém.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 6 bodů

13. HC Sparta Praha

O Spartě se toho už napsalo opravdu hodně, po sérii porážek byla nucena řešit nový trenérský post. Třebaže jsme v případě Sparty na začátek sezony žádný zázrak nečekali, 13. místo upřímně taky ne. Teď ale převezme kádr zkušenější trenér, po reprezentační pauze by měla jít Sparta zase nahoru. Bodová ztráta je poměrně hratelná

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 5 porážek – 0 bodů

12. HC Verva Litvínov

Ani tady jsme asi žádný velký zázrak nečekali, začátek sezony ale zastihl Vervu v totální křeči. Odnesl to na střídačce Vladimír Růžička a Litvínov najednou začal šlapat. Pod rukama Karla Mlejnka tým sbírá body. V nabité konkurenci to asi úplně spanilá jízda nebude, předkolo po základní části by ale mělo být pro Litvínov samozřejmostí.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 4 výhry – 12 bodů

11. HC Motor České Budějovice

Pravda je, že zopakovat loňský ročník bude mimořádně těžký úkol, o čemž se Motor letos už přesvědčil. První krizi v sezoně nakonec ustál, stejně jako kouč Jaroslav Modrý, který měl pomyslný nůž na krku. Do ideálu to má však ještě daleko. Reprezentační pauza by mohla pomoct, stejně jako návrat Vondrky. Citelná je v tuto chvíli taky absence zraněného Dominika Hrachoviny a Stuarta Percyho.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 6 bodů

10. HC Energie Karlovy Vary

Někdy je až k nevíře, kde ten tým tu Energii bere. Začátek sezony vyšel Karlovým Varům nad očekávání dobře, výsledky posledních zápasů ale odsouvají opět tým do tradičních pozic posledních let. Vary musí tvrdě bojovat o každý bod. Odhodláni nechybí. Z dlouhodobého pohledu to alebude hodně těžká sezona.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 4 porážky – 4 body

9. BK Mladá Boleslav

Tým z města automobilu připomíná jízdu na horské dráze. Na první pohled siný, ale stále s poněkud nevyrovnanými výsledky. Těžko teď odhadnout, jestli to bude spíš v konečném zúčtování po základní části jako loni (11. místo) nebo předloni (3. místo). Teď to zatím vypadá na tu první možnost, ale času na nápravu je ještě poměrně dost. Teď se ale potřebuji Bruslaři velmi rychle oklepat z krize.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 5 porážek – 2 body

8. HC Škoda Plzeň

Ani od Plzně jsme letos nic závratného nečekali, takže dosavadní výsledky tak nějak odpovídají předpokladům. Nepříjemný soupeř, hodně vyrovnaných zápasů, sedmkrát se muselo jít v případě zápasů Plzně do prodloužení. O tom, jestli na konci označí Indiáni tuhle sezonu za úspěšnou nebo ne, rozhodne nejspíš až play-off. Minimálně předkolo by mělo být samozřejmostí.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 výhry – 8 bodů 

7. Bílí Tygři Liberec

Remíza, remíza a zase další remíza. 17 zápasů – 11 remíz. V případě Liberce hrají prémiové body z prodloužení nebo případných nájezdů zcela zásadní roli. Tygrům nejvíc chybí lídr v bodování. Nejlepší je obránce Janis Balinskis (7+7) až na 21. místě produktivity v lize, až za ním Michael Frolík (7+6) – 31. místo. Viditelně libereckým chybí Michal Bulíř, který vynechal kvůli poraněnému kotníku už sedm zápasů.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 6 bodů

6. Mountfield HK

Jeden by řekl, že aktuální pozice Hradce je zcela podle očekávání, někteří by odhadovali Mountfield o něco výš. MHK sice kromě odchodu Ahtiho Oksanena zase tolik neoslabil, ale hodně týmů naopak posílilo. I díky tomu se Hradec řadí spíš za samotnou špičku ligy. Stále má tým velký potenciál, ještě silnější bude, až se jim vyprázdní marodka. Loni však zjistili, že sezona se dělá až na jaře. Takže zatím žádný stres.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 5 bodů

5. HC Oceláři Třinec

Ve Slezsku moc dobře vědí, že začátek sezony není vůbec klíčový. Třinec se na startu ročníku hodně hledal, míchal chemii s novým koučem. Teď už to vypadá lépe. Ožily i posily v čele s Liborem Hudáčkem, Martin Růžička stále pálí ostrými, díky čemuž je znovu přesilovka Třince jako zbraň hromadného ničení. Nejsilnější jsou však Oceláři v části sezony, která je ještě poměrně daleko.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 8 bodů

4. HC Kometa Brno

Posílení modrobílých bylo v létě velmi plodné, od začátku je to jeden z velkých favoritů soutěže. Odchodem Petera Muellera Kometa vůbec nic neztratila, spíš naopak. Už to není jen o jednom hráči. Skvěle se do toho obul Luboš Horký. Hodně zápasů vyhrává Kometa o jeden gól, ale to jim může být tak maximálně… však vy víte kde. Brno by mohlo první čtyřku v tabulce i přes silnou konkurenci uhrát. 

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 4 výhry – 11 bodů

3. HC Olomouc

Jestli lze někoho označit jako nejpříjemnější překvapení podzimu, je to bez debat Olomouc. Nejen bez Davida Krejčího, ale taky bez Zdeňka Motáka na střídačce, který byl podle mnoha strůjcem precizního herního systému. Zatím Hanáci všem vytírají zrak. Sezona je však dlouhá, nástrah hodně. Klíčové bude přežít bez úhony blížící se období Vánoc. 

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 4 výhry – 11 bodů

2. HC Vítkovice Ridera

Nejen pro nás, ale taky pro mnohé ostatní jsou Vítkovice označovány za černého koně soutěže. Možná jsme je čekali v horní polovině tabulky, ale asi ne v přímém souboji o čelo. Navíc dokáží být produktivní i bez zraněného Petera Muellera, který měl být bodovým tahounem mužstva. Přidali se však i další, včetně lídra ligové produktivity Dominika Lakatoše. Po letech Ostrava zase žije hokejem, což jde pozorovat i na rostoucí návštěvnosti.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 výhry – 10 bodů

1. HC Dynamo Pardubice

A máme tady prozatímního suveréna extraligy. V Pardubicích dobře zapadly všechny posily, funguje i to, co už fungovalo dřív. Není zase takovým překvapením, že Dynamo vede ligu. Bylo by překvapení, kdyby nebylo po základní mezi TOP 3. Důležité bude, aby Pardubice načasovaly formu na play-off. V českém Hockeytownu je to ale zatím krasojízda, kterou si po letech utrpení místní publikum dosyta užívá.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 5 výher – 15 bodů

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Extraliga

Výhružky smrti a poničený autobus, finále Chance ligy doprovází spousta nepříjemností

Finále hokejové Chance ligy proti sobě přivedlo rivaly ze Vsetína a Zlína, tudíž se od této série očekávala spousta vypjatých okamžiků. Ovšem to, co nastalo nyní, překračuje všechny meze. Zlínští fanoušci vyhrožují vsetínskému brankáři smrtí, naopak ti vsetínští poničili autobus svého rivala. Oba kluby žádají všechny o uklidnění.

Publikováno

dne

Finále hokejové Chance ligy proti sobě přivedlo rivaly ze Vsetína a Zlína, tudíž se od této série očekávala spousta vypjatých okamžiků. Ovšem to, co nastalo nyní, překračuje všechny meze. Zlínští fanoušci vyhrožují vsetínskému brankáři smrtí, naopak ti vsetínští poničili autobus svého rivala. Oba kluby žádají všechny o uklidnění.

První duel mezi rivaly skončil vítězstvím domácího Vsetína, který Berany ze Zlína porazil 4:3 po prodloužení. Kromě hokeje se už během utkání řešilo několik výtržností mezi fanoušky. Vše pokračovalo i po zápase.

Fanoušci Vsetína poničili zlínský autobus

Během utkání na fanoušky dohlíželo několik desítek mužů v uniformách, kteří měli na starost pořádek a bezpečnost na stadionu. Přítomnost těchto pánů ovšem fanoušky nezastrašila. V průběhu utkání došlo k několika šarvátkám, u nichž musela ochranka zasahovat.

Konflikty pokračovaly i po zápase před stadionem. K těmto potyčkám přispěchala na pomoc i policie, která se nezdráhala použít donucovací prostředky, aby situaci mezi fanoušky uklidnila.

Po uklidnění situace hostující podporovatelé nasedli do svého autobusu, ale bezproblémového odjezdu se nedočkali. Našlo se několik domácích hříšníků, kteří autobus napadli. Házeli po něm kameny a poničili jej.

Policie tedy musela znovu zasahovat. Tentokrát situaci neřešila pouhým uklidněním, ale rovnou devět hříšníků zadržela.

Brankáři Vošvrdovi zlínští vyhrožují smrtí

Celou finálovou sérii přiostřuje i chování fanoušků Zlína na sociálních sítí. Ti si jako svou oběť zvolili vsetínského brankáře Tomáše Vošvrdu. Vyhrožují mu, že jej i celou jeho rodinu vyvraždí.

Výhružky gólmanovi začaly chodit do zpráv už během třetí třetiny úvodního zápasu, kdy došlo k incidentu právě mezi brankářem a zlínským Pavlem Sedláčkem. Tento útočník totiž tvrdě narazil jednoho svého protihráče na hrazení.

Tomáš Vošvrda se ujal role mstitele a vyjel proti Sedláčkovi, se kterým si důrazně promluvil. Svému sokovi sevřel hlavu lapačkou a oba hráče od sebe museli odtrhnout sudí. Zlínský útočník se klidil za hrubý faul předčasně do kabin, zatímco domácí brankář vyvázl bez trestu.

Ten ovšem přišel v podání fanoušků, kteří mu tento incident nejspíš neodpustili. Začaly se rojit zprávy, ve kterých jemu i jeho rodině vyhrožují smrtí.

Vše řeší policie, kluby žádají fanoušky o zklidnění

Kromě pozápasových výtržností tedy policie České republiky řeší i vyhrožování fanoušků vsetínskému brankáři. Do řešení celé situace se vložily i oba kluby hrající finále Chance ligy.

„Chápu, že to je derby, ale vše musí mít hranice. Tímto bych chtěl vyzvat zlínské fanoušky, aby zanechali provokací a vrátili se k povzbuzování našeho klubu. A zároveň důrazně vyzývám, aby nedošlo ke snaze pomstít se vsetínským fanouškům za včerejší nepříjemný incident,“ uvedl Robert Hamrla, generální manažer klubu PSG Berani Zlín.

Na Hamrlu navázal i vsetínský výkonný manažer Filip Bazala: „Je potřeba zklidnit situaci. Finále se Zlínem doprovází silné emoce z obou stran, ty ale nesmí překročit únosnou míru. Valašský svátek hokeje se musí rozhodnout na ledě. Mrzí nás, že se do sportovní rivality připletly věci, které s hokejem nemají nic společného.“

Vsetín zatím vede ve finálové sérii 1:0, ale krásu hokeje zastínily nepříjemnosti, které se odehrály mimo led. Snad dojde ke zklidnění mezi všemi a finále se bude nadále hrát bez obtíží. Vítěz série následně vyzve Rytíře Kladno, se kterými se utká o působení v Tipsport extralize.

Zdroj: Twitter, Valašský deník, Sport.cz, PSG Berani Zlín, VHK Robe Vsetín

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Vítkovice touží po dvanácti letech po finále, v cestě stojí rozjetý Mountfield. Koho tipujeme na postup?

Semifinále hokejové Tipsport Extraligy nabídne souboj týmů, které na svůj velký úspěch v samostatné české nejvyšší soutěži stále čekají. Vítkovice sahaly po titulu už čtyřikrát, avšak pokaždé skončili těsně pod vrcholem.

Publikováno

dne

Semifinále hokejové Tipsport Extraligy nabídne souboj týmů, které na svůj velký úspěch v samostatné české nejvyšší soutěži stále čekají. Vítkovice sahaly po titulu už čtyřikrát, avšak pokaždé skončili těsně pod vrcholem. Hradec Králové navíc čeká na svou vůbec první finálovou účast. Na konci článku se dozvíte, jak tipuje sérii redakce Ruiku.

Bude se jednat především o souboj týmů, které nebyly před začátkem letošního extraligového ročníku řazeny mezi největší favority. O to větší výzva to pro oba celky bude. Zároveň je jasné, že si případným postupem zajistí minimálně stříbrnou medaili z letošního ročníku. Tu bronzovou už mají jistou Pardubice.

Něco z historie

Pokud budeme v historických tabulkách hledat vzájemnou bilanci Vítkovic a Hradce v play-off, budeme koukat jen na prázdné kolonky. Je to vůbec poprvé, co se tyto týmy ve vyřazovacích bojích potkají.

V roce 2011 a 2013 sice hrály Vítkovice s Mountfieldem, to ale dnešní východočeská organizace ještě sídlila v Českých Budějovicích. Z tehdejších kádrů už zůstalo v Mountfieldu jen nejvyšší vedení.

V základní části letošní extraligy se ve vzájemném měření sil více dařilo Hradci. Na domácím ledě porazil Vítkovice v obou případech – jednou v prodloužení (4:3) a jednou po nájezdech (3:2). Ridera zvládla na domácí půdě jen jedno utkání, když na konci října vyhrála 5:2. Stejným poměrem zvítězil Hradec v Ostravě na konci ledna.

Šance jako hrom

Už dlouhá léta neměly Vítkovice tak silný a soudržný kádr jako letos. Největší letní posilou ostravského celku byl v létě americký kanonýr Peter Mueller, jenž se stal ve čtvrtfinále s Kometou brněnským katem. Respekt však budí i další hráči. Ať už jde o Petera Kriegera, Robertse Bukartse nebo Dominika Lakatoše.

Silná zbraň Vítkovic číhá také v brankovišti. Šestadvacetiletý Aleš Stezka chytá v životní formě. Šeptá se, že má po sezoně zamířit do zámoří, avšak vidina letošního úspěchu je v jeho myšlenkách momentálně daleko silnější.

Ridera má za sebou skvělou základní část. Se ziskem 102 bodů dokráčeli ke klubovému rekordu a zároveň vyšplhali na druhou příčku extraligové tabulky. Ve čtvrtfinále proti Kometě svou formu Vítkovice jen potvrdily.

Nenápadně a účinně

Mountfield HK loni dominantně ovládl základní část, následně však velmi rychle vypadl už ve čtvrtfinále. Letos, také vinou početné marodky, nepůsobil Hradec tak nebezpečně. V závěru základní části ale svou listinu zraněných hráčů kompletně vyčistil, i díky tomu se dostal na vítěznou vlnu.

Načasování formy se zatím jeví oproti loňsku naprosto ideálně. To ostatně potvrdil Hradec také ve čtvrtfinále proti Liberci. V úvodním duelu sice hradečtí hokejisté padli, pak už ale nenechali bílého tygra nebezpečně kousnout a vyhráli čtyři zápasy v řadě.

V součtu osmnácti posledních zápasů v letošní sezoně jich Hradec Králové vyhrál hned patnáct! To už je skutečně forma, o kterou se lze opřít. Mountfield se bude pokoušet o finálovou účast vůbec poprvé v historii.

Program série
VÍTKOVICE vs. MOUNTFILED HK

 1. zápas – úterý 4. dubna – 17:30
(OSTRAVAR ARÉNA, Vítkovice)

 2. zápas – středa 5. dubna – 17:30
(OSTRAVAR ARÉNA, Vítkovice)

 3. zápas – sobota 8. dubna – 17:00
(ČPP Aréna, Hradec Králové)

 4. zápas – neděle 9. dubna – 16:00
(ČPP Aréna, Hradec Králové)

případný 5. zápas – úterý 11. dubna
(OSTRAVAR ARÉNA, Vítkovice)

případný 6. zápas – čtvrtek 13. dubna
(ČPP Aréna, Hradec Králové)

případný 7. zápas – sobota 15. dubna
(OSTRAVAR ARÉNA, Vítkovice)

Tip na sázení

Zatímco v sérii Dynama s Třincem hledáme favorita velmi těžko, v případě série Vítkovic s Mountfieldem máme jasno o trochu víc. Dokonce tak přesvědčivě, že v postup Hradce do finále nevěří ani jeden z nás. Tipujeme, že Vítkovice vyhrají v sérii 4:2 na zápasy.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Oba giganti skončili za očekáváním! Kometa i Sparta teď chystají v kádru další změny

Kometa a Sparta, to jsou na české hokejové mapě dva velké pojmy. Ani letos však žádný z těchto silných kalibrů nedokráčel dál než jen do čtvrtfinále Tipsport Extraligy. To znamená jediné. Další změny a další pokus o návrat na pozice, kde by chtěli majitelé své hokejové klenoty mít. Letošní neúspěch se neobejde bez řady zásadních změn.

Publikováno

dne

Kometa a Sparta, to jsou na české hokejové mapě dva velké pojmy. Ani letos však žádný z těchto silných kalibrů nedokráčel dál než jen do čtvrtfinále Tipsport Extraligy. To znamená jediné. Další změny a další pokus o návrat na pozice, kde by chtěli majitelé své hokejové klenoty mít. Letošní neúspěch se neobejde bez řady zásadních změn.

Doby, kdy Kometa a Sparta patřily k nejlepším týmům v extralize, jsou pryč. Dokládají to především výsledky z posledních let. Zatímco Sparta po loňském finálovém krachu skončila už ve čtvrtfinále, Kometa je na tom ještě o něco hůř. Velké investice do hráčského kádru přišly letos před sezonou v obou případech vniveč.

Pokud bychom seřadili všechny extraligové kluby do žebříčku podle výše rozpočtů, patrně by brněnská i pražská hokejová organizace atakovala vysoké příčky. V případě Sparty můžeme hovořit dokonce o finančně nejsilnějším účastníkovi české nejvyšší soutěže.

Jenomže na poslední získané trofeje už poměrně dlouhou dobu sedá prach. Kometa slavila titul naposledy v roce 2018, do sparťanské vitrínky úspěchů se už práší dlouhých šestnáct let. Po vyřazení ve čtvrtfinále letošního play-off je jasné, že čekat bude Sparta na svůj návrat na trůn ještě minimálně o rok déle.

Ještě větší investice

Majitel Komety Libor Zábranský se do posílení kádru v létě pořádně opřel. Vzdal se sice svého obávaného ofenzivního esa Petera Muellera, to však vneslo do stavby kádru mnoho dalších a zajímavých možností.

Tomáš Kundrátek, Radek Koblížek, Jakub Flek, Jan Ščotka nebo brankář Dominik Furch. To je jen částečný výpis jmen, která do Komety před letošní sezonou zamířila. Brněnský klub chtěl atakovat nejvyšší extraligové příčky. Jenomže krize, která se táhla na přelomu kalendářního roku po celé dva měsíce, úplně změnila charakter ambicí Komety.

K úspěchu měl dopomoct příchod hlavního kouče Martina Pešouta z Karlových Varů, toho však v polovině základní části brněnský klub odvolal. Vyústění v podobě čtvrtfinálového vyřazení je tak nakonec z pohledu celé sezony lehce očekávané.

Podle nejnovějších informací se chystají odchody minimálně tří členů kádru. Brankář Marek Čiliak už by měl dát brněnskému brankovišti definitivní sbohem, nedostane-li se v budoucnu na pozici trenéra brankářů. Aktuálně se však spekuluje, že by mohl tuto pozici zaujmout Zdeněk Orct.

Místo něj by mohl do Brna přijít Štěpán Lukeš z karlovarské Energie. V útoku pravděpodobně přijde Kometa o střelce Luboše Horkého nebo útočníka Radka Koblížka, který by měl zamířit zpátky do finského Kookoo.

Ve hře by měl být také příchod obránce Lukáše Kaňáka z Třince. Očekává se však, že dojde v brněnském kádru k řadě dalším zajímavým příchodům. Podle iSportu by měla Kometa do složení kádru ještě více investovat.

Návrat Chlapíka a odchod cizinců

Stejně zajímavé bude sledovat, jak v následujících měsících zareaguje na nečekaný krach vedení Sparty. Loni i během letošní sezony prošel kádr z hlavního města republiky velmi výraznou obměnou. Nejdivočeji se vyvíjel především trenérský post. Po odchodu Josefa Jandače a Miloslava Hořavy získal důvěru příchozí Pavel Patera.

Ten však ve Spartě nevydržel dlouho, už na začátku listopadu byl společně s Patrikem Martincem po neuspokojivých výsledcích odvolán. V zákulisí se hovoří o tom, že Patera nebyl v kabině Sparty zrovna žádaný. Pak se na lavičku po krkolomném výběru vrátil Miroslav Hořava a Sparta šla nahoru.

Nakonec se však stejně vždy počítají jako měřítko úspěchu a neúspěchu výsledky ve vyřazovací části. Tam Sparta ve čtvrtfinále selhala, když podlehla v repríze loňského finále Ocelářům 2:4 na zápasy. Podle všeho by měl Hořava na lavičce přežít, podepsáno má na další dva roky.

Z kádru se však bude nejspíš pakovat zkušený obránce Martin Jandus, jenž by měl zamířit do finského Kärpät Oulu. Z obrany by měl být na odchodu také Adam Polášek, o kterého má údajně zájem Třinec.

Už dříve proběhla hokejovým éterem informace, že do Litvínova by měl zamířit David Kaše, který by se mohl v kádru Vervy potkat se svým bratrem Ondřejem. Takřka za jistý je považován odchod Olavihi Vauhkonena, vyloučen není ani konec bratrů Thorellů.

Dalším na odchodu by mohl být Jan Buchtele. Naopak ve hře jsou i dva velké návraty. Pozornost budí námluvy s Tomášem Pavelkou, ve hře by však mohl být i návrat Filipa Chlapíka ze Švýcarka, který loni v extralize ovládl produktivitu.

Mezi jistými by měly být příchody Ondřeje Najmana a Pavla Kousala z Mladé Boleslavi. Základní kostra kolem Michala Řepíka, Vladimíra Sobotky a Romana Horáka by měla zůstat pohromadě. I tak je dost pravděpodobné, že bude v kancelářích O2 arény opět poměrně rušno.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Tipsport škola sázení

Oblíbené