Hokej
Florida vyhrála domácí zápas v prodloužení a dramatizuje finále Stanley Cupu!
Ještě to bude pořádné drama. Pro nestranného fanouška je velice dobře, že se Vegas neujmuli vedení 3:0 v sérii, ale Florida v domácím zápase snížila na 1:2. Rozhodla o tom až v prodloužení.
Ještě to bude pořádné drama. Pro nestranného fanouška je velice dobře, že se Vegas neujmuli vedení 3:0 v sérii, ale Florida v domácím zápase snížila na 1:2. Rozhodla o tom až v prodloužení.
Panthers v prvních dvou zápasech jakoby to vůbec nebyli oni. Všechny předchozí série s Bostonem, Torontem i Carolinou zmuchlali a to, co bylo jejich největší silou, bylo rázem pryč.
Neomylnému Bobrovskymu najednou začal padat do sítě jeden gól za druhým, pevná obrana kupila chybu za chybou. Dost možná se na Panthers podepsala 10denní pauza od finále Konference, kde vypráskali 4:0 Carolinu.
Výsledkem tak byly porážky 2:5 a 2:7 ve Vegas. Před domácím zápasem tak měla Florida nůž na krku – pokud by prohrála, ze stavu 0:3 už by se jí série obracela nesmírně těžko. Proto Matthew Tkachuk označil zápas za nejdůležitější v jejich životě a historii organizace.
A tak k němu na Floridě také přistoupili, k čemuž pomohla i červená vlna fanoušků v aréně. Už ve 4. minutě si najel obránce Brandon Montour a svým sedmým gólem v play-off otevřel skóre.
V úvodu Panthers na svého soupeře vlétli a měli i další šance, Golden Knights trochu trvalo, než se s tempem zápasu srovnali. To se jim ale povedlo ještě v první třetině, v 16. minutě Stone v přesilovce tečoval střelu Marchessaulta a bylo vyrovnáno.
I ve druhé třetině pokračovali Vegas v aktivitě, v tu chvíli byli zase trochu opaření Panthers. Bobrovsky předvedl další ze svých senzačních výkonů v play-off, dvakrát ho musela zachránit i branková konstrukce. Na střelu Marchessaulta v přesilové hře byl ale krátký a Vegas tak šli do třetí třetiny s vedením 2:1.
Florida poté dlouho dobývala, ale nemohla dostat puk za Adina Hilla. Až dvě minuty před koncem napřáhl Verhaeghe, jeho střelu Hill vyrazil a dotěrný Tkachuk dostal puk do branky.
Zápas tak šel do prodloužení, se kterými má Florida toto play-off výborné zkušenosti a opět to potvrdila. Od modré si najel trochu dopředu Verhaeghe a vítězným gólem strhl zápas na stranu Floridy.
Série tak pokračuje dál, Florida má k dispozici ještě druhý domácí zápas. A dala najevo, že svou kůži rozhodně nedá lacino.
Zdroj: NHL
Hokej
Rulík začíná skládat mozaiku pro MS v Praze, jde ve stopách Jalonena. Co Zacha?
Do největší hokejové události na území České republiky ještě zbývá osm měsíců, plány je už ale třeba střádat s předstihem. Stejně jako si utvářet myšlenku pro finální nominaci na hokejový šampionát v Praze. Toho si je kouč národního týmu Radim Rulík velmi dobře vědom. Proto už se taky vrhnul do práce.
Do největší hokejové události na území České republiky ještě zbývá osm měsíců, plány je už ale třeba střádat s předstihem. Stejně jako si utvářet myšlenku pro finální nominaci na hokejový šampionát v Praze. Toho si je kouč národního týmu Radim Rulík velmi dobře vědom. Proto už se taky vrhnul do práce.
Kolem výměny reprezentačních trenérů bylo v létě velmi rušno. Z celého zdlouhavého, až nedůstojného procesu, nakonec vyšel vítězně Radim Rulík, který byl 29. června 2023 nominován na post hlavního trenéra české hokejové reprezentace.
Rulík se dal po prvním rozkoukání prakticky okamžitě do práce. Na konci léta měl první velké posezení se svými asistenty, kterými budou Jiří Kalous, Marek Židlický a Ondřej Pavelec, jenž bude mít na povel brankáře. Tento tým ve stejné podobě vedl taky juniory na posledních dvou šampionátech.
Mimo to začal hlavní kouč českého nároďáku se začátkem Tipsport Extraligy objíždět české stadiony. Přesně tak, jak to dělal jeho předchůdce Kari Jalonen: „Nevím, jestli to označit přímo jako inspiraci, ale líbilo se mi, jak to dělal, a já nemám důvod něco měnit,” řekl Radim Rulík nedávno pro iDnes.
Zároveň však dodal, že by podobnou cestou kráčel, i kdyby to finský trenér před ním nedělal: „I bez Kariho bych to měl nastavené stejně. Vím ale, že jdu po něm a bude se to tak vnímat,” je si Rulík vědom. Jak sám ale říká, v české nejvyšší soutěži strávil na pozici trenéra spoustu let, také extraligu velmi dobře zná což bere i jako výhodu, oproti trenérovi z ciziny.
Z NHL se očekává velký zájem
Samozřejmě se nabízí otázka, kolik hráčů vlastně trenéři společně s generálními manažery reprezentace Petrem Nedvědem a Martinem Havlátem vezmou. Šampionát v Praze se hraje přibližně jednou za deset let, proto se dá očekávat, že hráči působící v zámoří budou mít velký zájem. Patrně větší, než o jakýkoliv jiný šampionát.
U hráčů jako David Pastrňák či Tomáš Hertl bude záležet, jak budou mít dlouhou sezonu směrem k vyřazovacím bojům v NHL, případně jestli budou v dobré zdravotní kondici. Jsou to zkrátka hráči, o jejichž kvalitách se nedá pochybovat. Pokud bude jen trochu možnost, pojedou.
Pak jsou tady ale hráči, nad kterými visí otazníky. Jedním z nich je šestadvacetiletý útočník Bostonu Pavel Zacha. Ten už několikrát v minulosti účast v národním týmu odmítnul, přestože měl v zámoří už po sezoně. Několikrát se omluvil kvůli zranění, poslední mistrovství světa vynechal kvůli blíže nespecifikovaných rodinných důvodů.
O tom, jestli bude o Zachu zájem, mluvil Rulík nedávno v novém pořadu Bomby na ledu z dílny O2 TV Sport. Rulík řekl, že si uvědomuje, kolikrát už se český útočník omluvil a dodal, že to asi není náhoda. Přesto přiznal, že se s Zachou na tohle téma určitě bude chtít pobavit.
„Nejsme v situaci, kdy bychom mohli nějaké hráče neoslovovat,” řekl jasně. Pak ale dodal: „Nedělám si tedy přehnané iluze, že zrovna já ho přesvědčím, aby reprezentoval.” I Rulík si však uvědomuje, že do jeho účasti či neúčasti může promluvit ještě řada dalších okolností.
Zdroj: iDnes, O2 TV Sport
Extraliga
Olomouc vs. Karlovy Vary: Preview a tipy na sázení
Tipsport Extraliga má již tento pátek na programu třetí kolo, jehož součástí bude také souboj Olomouce s Karlovými Vary. Tento zápas vybíráme především kvůli lákavému kurzu, avšak nejdříve se podívejme, kdo a proč má větší předpoklady tohle utkání úspěšně zvládnout.
Tipsport Extraliga má již tento pátek na programu třetí kolo, jehož součástí bude také souboj Olomouce s Karlovými Vary. Tento zápas vybíráme především kvůli lákavému kurzu, avšak nejdříve se podívejme, kdo a proč má větší předpoklady tohle utkání úspěšně zvládnout.
Týmy Olomouce a Karlových Varů nepatří pravidelně k nejatraktivnějším destinacím v české nejvyšší soutěži. Přesto jsou to celky se zajímavými ambicemi. Nepatří mezi největší favority, naopak se snaží největším favoritům znepříjemnit život. Teď se však postaví proti sobě.
HC Olomouc
Olomoučtí hokejisté v loňské sezoně vystřelí všem pochybovatelům zrak, když v polovině základní části ještě směle atakovali nejlepší čtyřku v tabulce. Těžko říct, jestli jsou Hanáci schopni takovýto ročník zopakovat s víceméně podobným hráčským materiálem.
V úvodním kole extraligy v domácím prostředí jen tak tak přetlačili Kladno hubeným výsledkem 1:0. Vyrovnané utkání proti největšímu outsiderovi ligy přineslo přece jen první pochybnosti. Více než pět tisíc diváků na olomouckém stadionu čekalo možná trochu víc. I tak ale získala Olomouc tři body a to se počítá.
Ve druhém kole v Českých Budějovicích už však byli Kohouti bezradní, především střelecky. Určitě se nedá říct, že by odehráli špatný zápas, neboť střely na branku hovořily 39:16 v jejich prospěch. Z výhry se ale radoval Motor poměrem 3:1.
HC Energie Karlovy Vary
To Energie vlétla do sezony přesvědčivě na všech frontách. Když svítilo na tabuli ve Vítkovicích v prvním kole po první třetině skóre 0:4, věřil tomu jen málokdo. Karlovy Vary skutečně na úvod extraligy porazily druhý nejlepší tým v domácím prostředí z minulé sezony. Navíc výsledkem 6:2.
Druhé kolo sehrála Energie ve své aréně proti Kometě Brno. Jakoby tento zápas přesně kopíroval události prvního kola. Karlovarským hokejistům to nadále střílelo, zatímco brněnští střelci přicestovali na západ Čech se slepými náboji. Výsledek – 4:0 pro Karlovy Vary.
Bilance z minulé sezony
Loni se tyto celky spolu utkaly hned osmkrát – čtyřikrát v základní části a čtyřikrát v předkole play-off. V základní části zvítězila dvakrát Olomouc a dvakrát Enegrie. Předkolo pak zvládli Hanáci poměrem 3:1 na zápasy.
Olomouc | 2:0 | Energie KV |
Energie KV | 3:2 | Olomouc |
Energie KV | 0:3 | Olomouc |
Olomouc | 3:4 | Energie KV |
Olomouc | 4:1 | Energie KV |
Energie KV | 7:4 | Olomouc |
Energie KV | 2:3p | Olomouc |
Olomouc | 3:0 | Energie KV |
Predikce a tip na sázení
Faktem je, že Olomouc v minulosti nesčetněkrát ukázala, co dokáže, když ji hokejové prostředí podcení. Skálopevně tvrdit, že v pátek doma proti Karlovým Varům nemá naději na triumf, se nemusí vyplatit. Možná i proto vypsali bookmakeři poměrně vyrovnaný kurz.
Ale vzhledem k tomu, že Energie na úvod ročníku přejela Vítkovice i Kometu, nedá se příliš očekávat, že proti papírově slabší Olomouci budou mít neřešitelné problémy. Utkání to bude nejspíš bojovné a vyrovnané, avšak po šedesáti minutách vidíme skóre spíš ve prospěch Energie.
Tip na sázení | Výhra Karlových Varů
Zdroj: Extraliga
Hokej
Zlatá hokejka Petra Svobody, kterou rozhodl před 25 lety Nagano, se draží v aukci! Za kolik si ji můžete koupit?
Jediným gólem rozhodl Petr Svoboda finálový duel Turnaje století v Naganu! Nyní se jeho hokejka, která poslala puk do sítě favorizovaných Rusů, draží v aukci. Na jaké částce začíná dražba zlaté hokejky?
Jediným gólem rozhodl Petr Svoboda finálový duel Turnaje století v Naganu! Nyní se jeho hokejka, která poslala puk do sítě favorizovaných Rusů, draží v aukci. Na jaké částce začíná dražba zlaté hokejky?
Vzpomínka na Nagano, jeden z nejslavnějších momentů české sportovní historie
Rok 1998 zůstane v paměti mnoha Čechů jako rok jednoho z největších úspěchů v historii českého sportu. Olympijské hry v japonském Naganu přinesly nečekanou senzaci, když právě český tým triumfoval na Turnaji století ve světovém ledním hokeji.
Turnaj v ledním hokeji bývá vždy jednou z největších sportovních událostí na zimních Olympijských hrách. Turnaj byl navíc okořeněn zajímavou novinkou.
Poprvé v historii se totiž Mezinárodní federace ledního hokeje IIHF dohodla se slavnou NHL na dočasném přerušení soutěže. To znamenalo, že se turnaje účastnily ty největší hvězdy světového hokeje.
Všeobecně se očekávalo, že největšími favority na zisk zlaté medaile budou výběry USA a Kanady, případně Rusko. Nicméně vše bylo nakonec jinak.
Česká reprezentace v čele s kapitánem Jaromírem Jágrem a brankářem Dominikem Haškem totiž předvedla na turnaji spanilou jízdu a ve vyřazovací fázi postoupila přes oba favorizované zámořské týmy až do samotného finále.
Finálový duel rozhodl jedinou brankou Petr Svoboda, jehož hokejka se nyní draží
Finálový duel proti Rusku pak rozhodl jedinou brankou utkání Petr Svoboda. Ten osm minut před koncem utkání dělovkou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě a zajistil tak svému týmu zlaté medaile.
Právě hokejku, kterou Svoboda rozhodl finále s Rusy, nyní můžete mít doma ve výkladní skříni. Myslíte si, že je to legrace? Rozhodně ne.
Zlatá hokejka, která patří opravdu mezi vzácné artefakty, byla tři roky vystavena v Síni slávy českého hokeje. Nyní se ale dostává do aukce a koupit si ji může každý fanoušek. Tedy pokud na to má finanční prostředky.
Vzácný sběratelský kousek, který se prodává i s oficiálními certifikáty na webu sportovniaukce.cz, měl totiž startovací cenu 180 tisíc Kč. Aukce končí dne 2. října ve 20 hodin. Koupí ji Český svaz ledního hokeje anebo se dostane do vlastnictví některého z vášnivých fanoušků?
Zdroj: Sportovniaukce
-
Fotbalpřed 5 dny
Ronaldův přímák baví internet! Podívejte se, jak v zápase Al-Nassru sestřelil kameramana
-
Fortuna ligapřed 4 dny
První ligový trenér na odstřel! Nahradit ho může někdejší kouč Sparty Praha
-
Fortuna ligapřed 2 dny
Před měsícem náhradníkem v české lize, nyní hvězda týdne Konferenční ligy! Příběh mladého Čecha baví
-
Bundesligapřed 4 dny
Čvančara zase zazářil! Bývalý útočník Sparty zachránil Gladbachu remízu, podívejte se na jeho dělovku