Finové rozdrtili výběr USA 4:1! Rozhodla druhá třetina plná vyloučení

Ve svém třetím zápase na Mistrovství světa ve Finsku se domácí hokejisté postavili americkému výběru. Jednalo se o souboj o první místo ve skupině B, ze kterého lépe vyšli Finové, kteří svého soupeře přehráli a rozdrtili.

Finové si v prvním zápase připsali vysokou výhru 5:0 nad Norskem a ve druhém utkání zdolali Lotyšsko 2:1. Na druhé straně USA vyhráli nad Lotyšskem 4:1, ale ve druhém duelu měli problémy s Rakouskem a zvítězili až po prodloužení (3:2).

To, že se bude jednat o velmi tvrdý zápas, ukázala hned první třetina, když na obou stranách padly 3 dvouminutové tresty. Jako jediný se v první třetině prosadil Mikael Granlund právě během přesilové hry. Asistenci si připsali Lehtonen a Manninen.

Na začátku druhé třetiny došlo k nepříjemné události, kdy Američan Watson napadl Hietanena. Watson dostal trest na pět minut a navíc byl vyloučen do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

Finům se podařilo dlouho přesilovku využít hned dvakrát. Napřed se po krásné kombinaci prosadil Valtteri Filppula po přihrávkách Innaly a Vatanena. Třetí branka Finska padla po rychlé kombinace, kde se tvrdou ranou prosadil Sakari Manninen po pobídce Sallinena a Granlunda.

To však ještě nebylo všechno. Finsko svého soupeře vůbec nešetřilo a v polovině zápasu přidalo čtvrtý gól. Tentokrát během hry 4 na 4 se prosadil Mikko Lehtonen od modré čáry. Asistenci si připsal Hartikainen a Manninen.

Finsko během druhé části vystřelilo jen 11x, i přesto se hned třikrát prosadilo. Po čtyřiceti minutách ukazovalo skóre na tabuli výsledek 4:0. Během druhé třetiny dostali Finové 3 dvouminutové tresty. Američané k tomu pětiminutovému dostali ještě 4 dvouminutové.

Poslední třetina se již uklidnila, co se týče faulů. Na každé straně byl vyloučen jeden hráč. Branky se fanoušci dočkali i v poslední části, ale načekali se dlouho. Ta padla totiž minutu a půl před koncem zápasu.

Jednalo se jediný americký gól v utkání, který vstřelil Alex Galchenyuk z nenápadné akce. Asistenci si zde připsal mladý Luke Hughes a Seth Jones. Na další akci se však Američané nezmohli, a proto prohráli výsledkem 1:4.

Finsko zůstává po třech zápasech na turnaji stoprocentní a vede celou skupinu B. Tým USA zůstává s pěti body na třetím místě. Brankář Olkiunora si připsal v zápase 29 zákroků a úspěšnost udržel na 96,67 %.

Zdroj: ČT Sport