Spojte se s námi


Tenis

Finále na dosah. Jiří Lehečka si poprvé v kariéře zahraje proti soupeři z Top 10

Český tenista Jiří Lehečka zatím v nizozemském Rotterdamu dělá skvělou reklamu českému tenisu. Jeho výborný tenis ho totiž posunul do semifinále turnaje ATP.

Publikováno

dne

Český tenista Jiří Lehečka zatím v nizozemském Rotterdamu dělá skvělou reklamu českému tenisu. Jeho výborný tenis ho totiž posunul do semifinále turnaje ATP.

Neuvěřitelné výkony, které předvádí debutant na turnaji ATP Jiří Lehečka, posunou českého mladíka do TOP 100. Zároveň se podruhé v krátké době změní česká jednička v žebříčku. Lehečka totiž překoná Tomáše Macháče.

V nizozemském Rotterdamu zatím rodák z Mladé Boleslavi zaznamenal hned několik skalpů hráčů Top 100. Naposledy to odnesl ve čtvrtfinále další nadějný tenista Ital Lorenzo Musetti (63.). V úvodní sadě nedal Lehečka svému protivníkovi moc šancí a v klidu si pohlídal vlastní servis.

Ve druhém setu se ale hodně trápil, zvítězil pouze jediný game. Trápení pokračovalo i v rozhodujícím třetím setu do stavu 0-2. Lehečka využil chyb Itala a sám byl do konce zápasu na svém servisu stoprocentní.

Lehečka zvítězil ve třech setech 6-3, 1-6, 7-5 a postoupil do semifinále turnaje ATP. V něm se poprvé v kariéře utká s hráčem Top 10. Řek Stefanos Tsitsipas se do semifinále dostal po výhře nad Australanem De Minaurem 6-4, 6-4.

Lehečka se stal nejníže postaveným semifinalistou turnaje v Rotterdamu od roku 1995. Při úžasném tažení se českému hráči podařilo projít kvalifikací ve které porazil nejprve domácího De Jonga (202.) a Francouze Mouteta (106.).

Následně v hlavní fázi turnaje porazil světovou 12. Denise Shapovalova, následně domácího favorita Botice van de Zandschulp (51.) a naposledy zmiňovaného Musettiho (63.).

Zdroje: Livesport, Tenisportal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.