Spojte se s námi


Hokej

Filip Chlapík sbíral jedno ocenění za druhým, trenérem roku se stal Václav Varaďa

V úterý 3. 5. 2022 proběhlo slavnostní vyhlášení Hokejista sezony Tipsport Extraligy 2021/2022. Na tomto slavnostním galavečeru byly předány individuální ceny nejlepším hráčům uplynulé sezony. Vývoj této ankety jsme pro vás sledovali a víme, kdo si odnesl ocenění.

Publikováno

dne

V úterý 3. 5. 2022 proběhlo slavnostní vyhlášení Hokejista sezony Tipsport Extraligy 2021/2022. Na tomto slavnostním galavečeru byly předány individuální ceny nejlepším hráčům uplynulé sezony. Vývoj této ankety jsme pro vás sledovali a víme, kdo si odnesl ocenění.

Hned na úvod slavnostního galavečeru byla předána Cena za oddanost hokeji, kterou získal Zbyněk Irgl. Hráč, který strávil převážnou část kariéry ve Vítkovicích, ale vyzkoušel si i dres Třince nebo Olomouce. Zbyněk Irgl si dokonce v minulém roce střihl zápas se svým synem v Orlové.

Dalším prestižním oceněním je cena pro nejlepšího nováčka Extraligy. Možná vás nepřekvapí, že ji získal hráč z Mladé Boleslavi Miloš Kelemen. Cena Otakara Černého je ve správných rukách. Kelemen brankově táhl Mladou Boleslav v play-off a dokonce si přivezl bronzovou medaili z Olympijských her v celku Slovenska.

Zajímavým oceněním je cena pro nejlepšího rozhodčího. V tomto ročníku se jím stal čárový rozhodčí Daniel Hynek. Ten si vedle finále Extraligy zapískal dokonce na Olympijských hrách klíčové boje na turnaji.

Ocenění nejlepší trenér sezony patřilo Václavu Varaďovi. Je až neuvěřitelné, jak se prezentoval na lavičce Třince, ze kterého odchází. Dokázal hrát čtyřikrát finále a vybojoval s Oceláři hned tři extraligové triumfy. Pozoruhodná bilance, kam Varaďa zamíří, zatím není jasno, jak sám říkal, nemá zatím podepsáno nikde.

Pokud se podíváme na individuální ceny v rámci herního pole, tak se nejlepším brankářem stal třinecký Ondřej Kacetl. Ten dokázal dotlačit Třinec až k titulu, i když poslední zápas ve finále chytal Mazanec. Ondřej Kacetl měl nejlepší čísla z celé Extraligy a byl důležitým dílkem pro Varaďovu skládačku. Nejlepším obráncem se stal plzeňský Peter Čerešňák. Tento bek byl hodně produktivní a Plzeň sice nedotáhl daleko v play-off, ale i tak byl důležitou součástí kádru.

Z hlediska útočného snažení se vyhlašovaly hned dvě ceny. Nejlepším střelcem a zároveň i nejproduktivnějším hráčem Extraligy se stal Filip Chlapík. Tento sparťanský útočník byl vidět, jak v roli tvůrce hry, tak ale i jako chladnokrevný střelec.

V průběhu Extraligy byl nejvícekrát oceněný nejlepším hráčem utkání olomoucký David Krejčí. David Krejčí byl klíčovou postavou Olomouce, a i když Olomouc vypadla už v předkole, byl pro ni základním stavebním kamenem úspěchu. Nyní se bude soustředit Krejčí na Mistrovství světa v hokeji.

Z hlediska vyřazovací soutěže se nejlepším hráčem play-off stal a trofej převzal Tomáš Kundrátek. Tento třinecký hráč skvěle pasoval do kádru Ocelářů a výrazně přispěl k úspěchu. Na ledě byl v play-off pouze v jediném případě u inkasované branky, kdy si připsal minusový bod. Obdivuhodná statistika, kterou tento Ocelář měl.

Na slavnostním galavečeru se ocenil i největší tvrďák Extraligy. Cenu za RADEGAST INDEX vybojoval Richard Nedomlel. Hradecký hráč získal cenu nejtěsnějším rozdílem před druhým Michalem Gulašim. Jak sám potvrdil, z bořiče hry se posunul do role, která byla více tvůrčí, přesně, jak chtěli trenéři.

Pravidelně se oceňuje i nejlepší akce, tu vybojoval díky hlasujícím fanouškům Michal Řepík. Sólo proti Liberci s úspěšným zakončením se lidem nejvíce líbilo.

A v závěru se předala trofej za Hráče sezony. V této anketě hlasují samotní hráči, takže je ocenění hodně cenné. A vítězem se stal Filip Chlapík. Chlapík tak opanoval hned několik cen a ukázal se jako jedna z nejvýraznějších postav uplynulého ročníku Extraligy.

Nejlepším týmem po základní části byl Hradec Králové. Mistrem Tipsport Extraligy se stal tým Oceláři Třinec, což je na galavečeru jen slavnostně potvrdilo a připomenulo.

Zdroj: ČT Sport, Twitter

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.