Spojte se s námi


Hokej

Fenomenální Nečas táhne Česko za zlatem i se zlomeným prstem. Těží z extrémního hlídání Pastrňáka

Celý český hokejový národ očekával s napětím příjezd Davida Pastrňáka jako spasitele, který dovede národní tým k medaili. Trochu nečekaně však český tým táhne jiná posila z NHL, a to Martin Nečas, který v Praze podává fenomenální výkony.

Publikováno

dne

Celý český hokejový národ očekával s napětím příjezd Davida Pastrňáka jako spasitele, který dovede národní tým k medaili. Trochu nečekaně však český tým táhne jiná posila z NHL, a to Martin Nečas, který v Praze podává fenomenální výkony.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Na příjezd Davida Pastrňáka se čekalo jako na smilování. Aby také ne, příjezd jednoho z nejlepších hráčů světa budil velká očekávání. Zatím ale zůstává trochu v ústranní, což je ovšem z velké části způsobeno jeho jménem.

Pastrňáka si totiž soupeři střeží jako oko v hlavě a nasazují na něj ty nejlepší obránce. Třeba v semifinále proti Švédsku si na Pastrňáka vzal „osobku“ elitní bek NHL Victor Hedman a nenechal mu ani centimetr prostoru.

Jenže díky tomu, že na sebe Pastrňák strhne tolik pozornosti, můžou zářit jiní. Této hozené rukavice se chytila druhá lajna v čele s Martinem Nečasem, který převzal žezlo klíčového hráče týmu.

V základní skupině proti Kanadě dvěma luxusními asistencemi přispěl k dotažení ztráty z 1:3 na 3:3, jedním z nejlepších hráčů byl i ve čtvrtfinále proti USA. Dosud nejlepší představení si nechal na semifinále proti Švédsku.

Když Češi inkasovali ve čtvrté minutě první gól, za pár minut se Nečas napřáhl a jeho pokus dorazil do sítě Kubalík. Švédové šli ihned opět do vedení, jenže hned za minutu si vzal puk znovu Nečas, prolétl okolo švédské obrany a naservíroval puk do slotu Kämpfovi, který srovnal na 2:2.

Když Češi ve druhé třetině díky Kašemu vedli 3:2, za pouhých 16 vteřin napřáhl po buly Nečas a vstřelil první gól na turnaji. Za další 3 minuty se ještě podílel na brejkové situaci, kterou zakončil Kubalík.

Fenomenální výkon tak Nečas korunoval bilancí 1+3, a to přitom hraje se zlomeným prstem, jenž si přivezl z NHL. Na ledě přitom doslova létá, jeho piruety a otočky prakticky na místě je radost sledovat. Zároveň si výborně rozumí s pukem.

Trejd za lepším?

Ve 25 letech tak Nečas dozrál do elitního hráče NHL, který si zaslouží místo v prvních dvou lajnách. To se mu ale v Carolině pravidelně nedostává, a tak přemýšlí o trejdu. V létě mu vyprší smlouva a stane se chráněným volným hráčem, za své výkony navíc dostane rozhodně přidáno oproti současným 3 milionům dolarů za sezónu.

Zájemců o Nečase je hned několik a svými výkony na MS si svou cenovku rodák ze Žďáru ještě přizvedl. Už v zimě byla na spadnutí výměna do Nashvillu, velký zájem měl i Vancouver. Aktuálně se spekuluje třeba o Coloradu či Floridě.

Zdroj: NHL, MS v hokeji 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.